Έγινε η κλήρωση του Κυπέλλου Μεσσηνίας και των πρωταθλημάτων Α΄, Α1, Β΄ και Γ΄ Τοπικής- Όλο το πρόγραμμα

Πρώτη Δημοσίευση: 08/08/2017 09:57 - Τελευταία Ενημέρωση: 08/08/2017 09:57
Παρουσία του προέδρου της ΕΠΣ Μεσσηνίας Λεωνίδα Οικονομίδη, των υπολοίπων μελών του Διοικητικού Συμβουλίου, του τεχνικού διευθυντή της ΕΠΣ Μεσσηνίας και προέδρου του Συνδέσμου Προπονητών Ποδοσφαίρου Μεσσηνίας, Άγγελου Σκαφιδά, του ενωσιακού τεχνικού Ηλία Μαστορέα, του παλιού ενωσιακού προπονητή και σκάουτερ της ΕΠΣΜ, Αλέκου Τσατά, των μελών της Επιτροπής Διαιτησίας Χρήστου Κότσαρη, Ανδρέα Μιχαλακέα, Νίκου Χρονόπουλου, μελών του ΣΔΠ Μεσσηνίας, του διεθνούς βοηθού διαιτητή Ηλία Αλεξέα, του επικεφαλής της Ένωσης Φίλων Ερασιτεχνικού Ποδοσφαίρου Μεσσηνίας, Τάκη Βασιλόπουλου, προέδρων, παραγόντων και προπονητών, πολλών τοπικών ομάδων έγινε χθες το απόγευμα στην αίθουσα «Αμφιθέατρο Αλέξανδρος Κουμουνδούρος» η κλήρωση των αγώνων του Κυπέλλου Μεσσηνίας (2-3/9), αλλά και των πρωταθλημάτων Α΄, Α1, Β΄ (30/9) και Γ΄ (4/11) Τοπικής Κατηγορίας.
Ο πρόεδρος της ΕΠΣΜ Λεωνίδας Οικονομίδης αφού εξέφρασε τα θερμά του συλλυπητήρια στον πρόεδρο του Συνδέσμου Διαιτητών Ποδοσφαίρου Μεσσηνίας Νίκο Κοσσάρη, για την απώλεια της συζύγου του Ευθυμίας, στην συνέχεια αναφέρθηκε σε ορισμένα βασικά άρθρα του Κανονισμού Αγώνων Ποδοσφαίρου (ΚΑΠ). Όπως στο άρθρο 4, όπου αναφέρει ότι αν ο πρωταθλητής μιας Ένωσης δεν δηλώσει συμμετοχή στην Γ΄ Εθνική τότε, μπορεί να τον αντικαταστήσει ο δευτεραθλητής. Αν και αυτός δεν δηλώσεις συμμετοχή τότε μπορεί να πάρει την θέση του ο τρίτος. Αν και σ’ αυτή την περίπτωση, ο τρίτος δεν δηλώσει συμμετοχή τότε η θέση μένει κενή.
Ακόμη στάθηκε στο άρθρο 11, όπου αναφέρει ότι σε αγώνες νοκ-άουτ παιδικών ή προπαιδικών πρωταθλημάτων δεν θα υπάρχει πλέον παράταση, αλλά κατευθείαν πέναλτι. 

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 
1η-16η αγωνιστική
Τέλος Άγρας Γαργ. – Ολυμπιακός Καλ.
Πανθουριακός – Πάμισος Μεσσήνης
ΑΟ Διαβολιτσίου – Εράνη Φιλιατρών
Αναγέννηση Παραλίας – Μιλτιάδης Πύργου Τριφ.
ΑΟ Φαραί – ΑΣ Ανδρούσας
ΑΟ Κυπαρισσίας – Εθνικός Μελιγαλά
ΑΟ Σπερχογείας – Ομόνοια Καλ.
Απόλλων Καλ. – ΑΟ Ασπροχώματος
 
2η-17η αγωνιστική
Πανθουριακός – Τέλος Άγρας Γαργ.
Ολυμπιακός Καλ. – ΑΟ Διαβολιτσίου
Πάμισος Μεσσήνης – Αναγέννηση Παραλίας
Εράνη Φιλιατρών – ΑΟ Φαραί
Μιλτιάδης Πύργου Τριφ. – ΑΟ Κυπαρισσίας
ΑΣ Ανδρούσας – ΑΟ Σπερχογείας
Εθνικός Μελιγαλά – ΑΟ Ασπροχώματος
Ομόνοια Καλ. – Απόλλων Καλ.
 
3η­­-18η αγωνιστική
Τέλος Άγρας Γαργ. – ΑΟ Διαβολιτσίου
Αναγέννηση Παραλίας – Πανθουριακός
ΑΟ Φαραί – Ολυμπιακός Καλ.
ΑΟ Κυπαρισσίας – Πάμισος Μεσσήνης
ΑΟ Σπερχογείας – Εράνη Φιλιατρών
ΑΟ Ασπροχώματος – Μιλτιάδης Πύργου Τριφ.
Απόλλων Καλ. – ΑΣ Ανδρούσας
Εθνικός Μελιγαλά – Ομόνοια Καλ.
 
4η-19η αγωνιστική
Αναγέννηση Παραλίας – Τέλος Άγρας Γαργ.
ΑΟ Διαβολιτσίου – ΑΟ Φαραί
Πανθουριακός – ΑΟ Κυπαρισσίας
Ολυμπιακός Καλ. – ΑΟ Σπερχογείας
Πάμισος Μεσσήνης – ΑΟ Ασπροχώματος
Εράνη Φιλιατρών – Απόλλων Καλ.
Μιλτιάδης Πύργου Τριφ. – Ομόνοια Καλ.
ΑΣ Ανδρούσας – Εθνικός Μελιγαλά
 
5η-20η αγωνιστική
Τέλος Άγρας Γαργ. – ΑΟ Φαραί
ΑΟ Κυπαρισσίας – Αναγέννηση Παραλίας
ΑΟ Σπερχογείας – ΑΟ Διαβολιτσίου
ΑΟ Ασπροχώματος – Πανθουριακός
Απόλλων Καλ. – Ολυμπιακός Καλ.
Ομόνοια Καλ. – Πάμισος Μεσσήνης
Εθνικός Μελιγαλά – Εράνη Φιλιατρών
Μιλτιάδης Πύργου Τριφ. – ΑΣ Ανδρούσας
 
6η-21η αγωνιστική
ΑΟ Κυπαρισσίας – Τέλος Άγρας Γαργ.
ΑΟ Φαραί – ΑΟ Σπερχογείας
Αναγέννηση Παραλίας – ΑΟ Ασπροχώματος
ΑΟ Διαβολιτσίου – Απόλλων Καλ.
Πανθουριακός – Ομόνοια Καλ.
Ολυμπιακός Καλ. – Εθνικός Μελιγαλά
Πάμισος Μεσσήνης – ΑΣ Ανδρούσας
Εράνη Φιλιατρών – Μιλτιάδης Πύργου Τριφ.
 
7η-22η αγωνιστική
Τέλος Άγρας Γαργ. – ΑΟ Σπερχογείας
ΑΟ Ασπροχώματος – ΑΟ Κυπαρισσίας
Απόλλων Καλ. – ΑΟ Φαραί
Ομόνοια Καλ. – Αναγέννηση Παραλίας
Εθνικός Μελιγαλά – ΑΟ Διαβολιτσίου
ΑΣ Ανδρούσας – Πανθουριακός
Μιλτιάδης Πύργου Τριφ. – Ολυμπιακός Καλ.
Πάμισος Μεσσήνης – Εράνη Φιλιατρών
 
8η-23η αγωνιστική
ΑΟ Ασπροχώματος – Τέλος Άγρας Γαργ.
ΑΟ Σπερχογείας – Απόλλων Καλ.
ΑΟ Κυπαρισσίας – Ομόνοια Καλ.
ΑΟ Φαραί – Εθνικός Μελιγαλά
Αναγέννηση Παραλίας – ΑΣ Ανδρούσας
ΑΟ Διαβολιτσίου – Μιλτιάδης Πύργου Τριφ.
Πανθουριακός – Εράνη Φιλιατρών
Ολυμπιακός Καλ. – Πάμισος Μεσσήνης
 
9η-24η αγωνιστική
Τέλος Άγρας Γαργ. – Απόλλων Καλ.
Ομόνοια Καλ. – ΑΟ Ασπροχώματος
Εθνικός Μελιγαλά – ΑΟ Σπερχογείας
ΑΣ Ανδρούσας – ΑΟ Κυπαρισσίας
Μιλτιάδης Πύργου Τριφ. – ΑΟ Φαραί
Εράνη Φιλιατρών – Αναγέννηση Παραλίας
Πάμισος Μεσσήνης – ΑΟ Διαβολιτσίου
Ολυμπιακός Καλ. – Πανθουριακός
 
10η-25η αγωνιστική
Ομόνοια Καλ. – Τέλος Άγρας Γαργ.
Απόλλων Καλ. – Εθνικός Μελιγαλά
ΑΟ Ασπροχώματος – ΑΣ Ανδρούσας
ΑΟ Σπερχογείας – Μιλτιάδης Πύργου Τριφ.
ΑΟ Κυπαρισσίας – Εράνη Φιλιατρών
ΑΟ Φαραί – Πάμισος Μεσσήνης
Αναγέννηση Παραλίας – Ολυμπιακός Καλ.
ΑΟ Διαβολιτσίου – Πανθουριακός
 
11η-26η αγωνιστική
Τέλος Άγρας Γαργ. – Εθνικός Μελιγαλά
ΑΣ Ανδρούσας – Ομόνοια Καλ.
Μιλτιάδης Πύργου Τριφ. – Απόλλων Καλ.
Εράνη Φιλιατρών – ΑΟ Ασπροχώματος
Πάμισος Μεσσήνης – ΑΟ Σπερχογείας
Ολυμπιακός Καλ. – ΑΟ Κυπαρισσίας
Πανθουριακός – ΑΟ Φαραί
ΑΟ Διαβολιτσίου – Αναγέννηση Παραλίας
 
12η-27η αγωνιστική
ΑΣ Ανδρούσας – Τέλος Άγρας Γαργ.
Εθνικός Μελιγαλά – Μιλτιάδης Πύργου Τριφ.
Ομόνοια Καλ. – Εράνη Φιλιατρών
Απόλλων Καλ. – Πάμισος Μεσσήνης
ΑΟ Ασπροχώματος – Ολυμπιακός Καλ.
ΑΟ Σπερχογείας – Πανθουριακός
ΑΟ Κυπαρισσίας – ΑΟ Διαβολιτσίου
ΑΟ Φαραί – Αναγέννηση Παραλίας
 
13η-28η αγωνιστική
Τέλος Άγρας Γαργ. – Μιλτιάδης Πύργου Τριφ.
Εράνη Φιλιατρών – ΑΣ Ανδρούσας
Πάμισος Μεσσήνης – Εθνικός Μελιγαλά
Ολυμπιακός Καλ. – Ομόνοια Καλ.
Πανθουριακός – Απόλλων Καλ.
ΑΟ Διαβολιτσίου – ΑΟ Ασπροχώματος
Αναγέννηση Παραλίας – ΑΟ Σπερχογείας
ΑΟ Φαραί – ΑΟ Κυπαρισσίας
 
14η-29η αγωνιστική
Εράνη Φιλιατρών – Τέλος Άγρας Γαργ.
Μιλτιάδης Πύργου Τριφ. – Πάμισος Μεσσήνης
ΑΣ Ανδρούσας – Ολυμπιακός Καλ.
Εθνικός Μελιγαλά – Πανθουριακός
Ομόνοια Καλ. – ΑΟ Διαβολιτσίου
Απόλλων Καλ. – Αναγέννηση Παραλίας
ΑΟ Ασπροχώματος – ΑΟ Φαραί
ΑΟ Σπερχογείας – ΑΟ Κυπαρισσίας
 
15η-30η αγωνιστική
Τέλος Άγρας Γαργ. – Πάμισος Μεσσήνης
Ολυμπιακός Καλ. – Εράνη Φιλιατρών
Πανθουριακός – Μιλτιάδης Πύργου Τριφ.
ΑΟ Διαβολιτσίου – ΑΣ Ανδρούσας
Αναγέννηση Παραλίας – Εθνικός Μελιγαλά
ΑΟ Φαραί – Ομόνοια Καλ.
ΑΟ Κυπαρισσίας – Απόλλων Καλ.
ΑΟ Σπερχογείας – ΑΟ Ασπροχώματος
 
Α1΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 
1η-14η αγωνιστική
Ακρίτας Κορώνης – Ολυμπιακός Ανάληψης
Απόλλων Πεταλιδίου – ΑΟ Μεθώνης
ΑΕ Μάνης – ΑΕ Γαργαλιάνων
Αστέρας Μικρομάνης – ΑΟ Φυτειάς
Ηρακλής Καλ. – Παπαφλέσσας Χώρας
Χανδριναϊκός – ΑΕ Αβίας
Αίαντας Καλ. – Δωριέας Δωρίου
 
2η-15η αγωνιστική
Απόλλων Πεταλιδίου – Ακρίτας Κορώνης
Ολυμπιακός Ανάληψης – ΑΕ Μάνης
ΑΟ Μεθώνης – Αστέρας Μικρομάνης
ΑΕ Γαργαλιάνων – Ηρακλής Καλ.
ΑΟ Φυτειάς – Χανδριναϊκός
Παπαφλέσσας Χώρας – Αίαντας Καλ.
ΑΕ Αβίας – Δωριέας Δωρίου
 
3η-16η αγωνιστική
Ακρίτας Κορώνης – ΑΕ Μάνης
Αστέρας Μικρομάνης – Απόλλων Πεταλιδίου
Ηρακλής Καλ. – Ολυμπιακός Ανάληψης
Χανδριναϊκός – ΑΟ Μεθώνης
Αίαντας Καλ. – ΑΕ Γαργαλιάνων
Δωριέας Δωρίου – ΑΟ Φυτειάς
ΑΕ Αβίας – Παπαφλέσσας Χώρας
 
4η-17η αγωνιστική
Αστέρας Μικρομάνης – Ακρίτας Κορώνης
ΑΕ Μάνης – Ηρακλής Καλ.
Απόλλων Πεταλιδίου – Χανδριναϊκός
Ολυμπιακός Ανάληψης – Αίαντας Καλ.
ΑΟ Μεθώνης – Δωριέας Δωρίου
ΑΕ Γαργαλιάνων – ΑΕ Αβίας
ΑΟ Φυτειάς – Παπαφλέσσας Χώρας
 
5η-18η αγωνιστική
Ακρίτας Κορώνης – Ηρακλής Καλ.
Χανδριναϊκός – Αστέρας Μικρομάνης
Αίαντας Καλ. – ΑΕ Μάνης
Δωριέας Δωρίου – Απόλλων Πεταλιδίου
ΑΕ Αβίας – Ολυμπιακός Ανάληψης
Παπαφλέσσας Χώρας – ΑΟ Μεθώνης
ΑΟ Φυτειάς – ΑΕ Γαργαλιάνων
 
6η-19η αγωνιστική
Χανδριναϊκός – Ακρίτας Κορώνης
Ηρακλής Καλ. – Αίαντας Καλ.
Αστέρας Μικρομάνης – Δωριέας Δωρίου
ΑΕ Μάνης – ΑΕ Αβίας
Απόλλων Πεταλιδίου – Παπαφλέσσας Χώρας
Ολυμπιακός Ανάληψης – ΑΟ Φυτειάς
ΑΟ Μεθώνης -ΑΕ Γαργαλιάνων
 
7η-20η αγωνιστική
Ακρίτας Κορώνης – Αίαντας Καλ.
Δωριέας Δωρίου – Χανδριναϊκός
ΑΕ Αβίας – Ηρακλής Καλ.
Παπαφλέσσας Χώρας – Αστέρας Μικρομάνης
ΑΟ Φυτειάς – ΑΕ Μάνης
ΑΕ Γαργαλιάνων – Απόλλων Πεταλιδίου
ΑΟ Μεθώνης – Ολυμπιακός Ανάληψης
 
8η-21η αγωνιστική
Δωριέας Δωρίου – Ακρίτας Κορώνης
Αίαντας Καλ. – ΑΕ Αβίας
Χανδριναϊκός – Παπαφλέσσας Χώρας
Ηρακλής Καλ. – ΑΟ Φυτειάς
Αστέρας Μικρομάνης – ΑΕ Γαργαλιάνων
ΑΕ Μάνης – ΑΟ Μεθώνης
Απόλλων Πεταλιδίου – Ολυμπιακός Ανάληψης
 
9η-22η αγωνιστική
Ακρίτας Κορώνης – ΑΕ Αβίας
Παπαφλέσσας Χώρας – Δωριέας Δωρίου
ΑΟ Φυτειάς – Αίαντας Καλ.
ΑΕ Γαργαλιάνων – Χανδριναϊκός
ΑΟ Μεθώνης – Ηρακλής Καλ.
Ολυμπιακός Ανάληψης – Αστέρας Μικρομάνης
ΑΕ Μάνης – Απόλλων Πεταλιδίου
 
10η-23η αγωνιστική
Παπαφλέσσας Χώρας – Ακρίτας Κορώνης
ΑΕ Αβίας – ΑΟ Φυτειάς
Δωριέας Δωρίου – ΑΕ Γαργαλιάνων
Αίαντας Καλ. – ΑΟ Μεθώνης
Χανδριναϊκός – Ολυμπιακός Ανάληψης
Ηρακλής Καλ. – Απόλλων Πεταλιδίου
Αστέρας Μικρομάνης – ΑΕ Μάνης
 
11η-24η αγωνιστική
Ακρίτας Κορώνης – ΑΟ Φυτειάς
ΑΕ Γαργαλιάνων – Παπαφλέσσας Χώρας
ΑΟ Μεθώνης – ΑΕ Αβίας
Ολυμπιακός Ανάληψης – Δωριέας Δωρίου
Απόλλων Πεταλιδίου – Αίαντας Καλ.
ΑΕ Μάνης – Χανδριναϊκός
Ηρακλής Καλ. – Αστέρας Μικρομάνης

12η-25η αγωνιστική
ΑΕ Γαργαλιάνων – Ακρίτας Κορώνης
ΑΟ Φυτειάς – ΑΟ Μεθώνης
Παπαφλέσσας Χώρας – Ολυμπιακός Ανάληψης
ΑΕ Αβίας – Απόλλων Πεταλιδίου
Δωριέας Δωρίου – ΑΕ Μάνης
Αίαντας Καλ. – Αστέρας Μικρομάνης
Χανδριναϊκός – Ηρακλής Καλ.
 
13η-26η αγωνιστική
Ακρίτας Κορώνης – ΑΟ Μεθώνης
Ολυμπιακός Ανάληψης – ΑΕ Γαργαλιάνων
Απόλλων Πεταλιδίου – ΑΟ Φυτειάς
ΑΕ Μάνης – Παπαφλέσσας Χώρας
Αστέρας Μικρομάνης – ΑΕ Αβίας
Ηρακλής Καλ. – Δωριέας Δωρίου
Αίαντας Καλ. – Χανδριναϊκός

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Α΄ ΟΜΙΛΟΣ 
1η-14η αγωνιστική
Νέος Άρις – Πλατύ
Ηρακλής Κυπ. – Κοπανάκι
Βαλύρα – ΑΠΣ Άρις Καλ.
ΑΕΚ Καλ. – Κεραυνός
Μεσσηνιακός – Καλό Νερό
Πανευαϊκός – Αρφαρά
Ρεπό: Άμφεια
 
2η-15η αγωνιστική
Άμφεια – Νέος Άρις
Πλατύ – Ηρακλής Κυπ.
Κοπανάκι – ΑΕΚ Καλ.
ΑΠΣ Άρις Καλ. – Μεσσηνιακός
Κεραυνός – Πανευαϊκός
Καλό Νερό – Αρφαρά
Ρεπό: Βαλύρα
 
3η-16η αγωνιστική
Νέος Άρις – Ηρακλής Κυπ.
Βαλύρα – Άμφεια
ΑΕΚ Καλ. – Πλατύ
Πανευαϊκός – Κοπανάκι
Αρφαρά – ΑΠΣ Άρις Καλ.
Καλό Νερό – Κεραυνός
Ρεπό: Μεσσηνιακός
 
4η-17η αγωνιστική
Βαλύρα – Νέος Άρις
Ηρακλής Κυπ. – ΑΕΚ Καλ.
Άμφεια – Μεσσηνιακός
Πλατύ – Πανευαϊκός
Κοπανάκι – Καλό Νερό
ΑΠΣ Άρις Καλ. – Κεραυνός
Ρεπό: Αρφαρά
 
5η-18η αγωνιστική
Νέος Άρις – ΑΕΚ Καλ.
Μεσσηνιακός – Βαλύρα
Πανευαϊκός – Ηρακλής Κυπ.
Αρφαρά – Άμφεια
Καλό Νερό – Πλατύ
ΑΠΣ Άρις Καλ. – Κοπανάκι
Ρεπό: Κεραυνός
 
6η-19η αγωνιστική
Μεσσηνιακός – Νέος Άρις
ΑΕΚ Καλ. – Πανευαϊκός
Βαλύρα – Αρφαρά
Ηρακλής Κυπ. – Καλό Νερό
Άμφεια – Κεραυνός
Πλατύ – ΑΠΣ Άρις Καλ.
Ρεπό: Κοπανάκι
 
7η-20η αγωνιστική
Νέος Άρις – Πανευαϊκός
Αρφαρά – Μεσσηνιακός
Καλό Νερό – ΑΕΚ Καλ.
Κεραυνός – Βαλύρα
ΑΠΣ Άρις Καλ. – Ηρακλής Κυπ.
Κοπανάκι – Άμφεια
Ρεπό: Πλατύ
 
8η-21η αγωνιστική
Αρφαρά – Νέος Άρις
Πανευαϊκός – Καλό Νερό
Μεσσηνιακός – Κεραυνός
ΑΕΚ Καλ. – ΑΠΣ Άρις Καλ.
Βαλύρα – Κοπανάκι
Άμφεια – Πλατύ
Ρεπό: Ηρακλής Κυπ.
 
9η-22η αγωνιστική
Νέος Άρις – Καλό Νερό
Κεραυνός – Αρφαρά
ΑΠΣ Άρις Καλ. – Πανευαϊκός
Κοπανάκι – Μεσσηνιακός
Πλατύ – Βαλύρα
Ηρακλής Κυπ. – Άμφεια
Ρεπό: ΑΕΚ Καλ.
 
10η-23η αγωνιστική
Κεραυνός – Νέος Άρις
Καλό Νερό – ΑΠΣ Άρις Καλ.
Αρφαρά – Κοπανάκι
Μεσσηνιακός – Πλατύ
ΑΕΚ Καλ. – Άμφεια
Βαλύρα – Ηρακλής Κυπ.
Ρεπό: Πανευαϊκός
 
11η-24η αγωνιστική
Νέος Άρις – ΑΠΣ Άρις Καλ.
Κοπανάκι – Κεραυνός
Πλατύ – Αρφαρά
Άμφεια – Πανευαϊκός
Ηρακλής Κυπ. – Μεσσηνιακός
ΑΕΚ Καλ. – Βαλύρα
Ρεπό: Καλό Νερό
 
12η-25η αγωνιστική
Κοπανάκι – Νέος Άρις
Κεραυνός – Πλατύ
Καλό Νερό – Άμφεια
Αρφαρά – Ηρακλής Κυπ.
Πανευαϊκός – Βαλύρα
Μεσσηνιακός – ΑΕΚ Καλ.
Ρεπό: ΑΠΣ Άρις Καλ.
 
13η-26η αγωνιστική
Πλατύ – Κοπανάκι
Άμφεια – ΑΠΣ Άρις Καλ.
Ηρακλής Κυπ. – Κεραυνός
Βαλύρα – Καλό Νερό
ΑΕΚ Καλ. – Αρφαρά
Πανευαϊκός – Μεσσηνιακός
Ρεπό: Νέος Άρις
 
Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Β΄ ΟΜΙΛΟΣ 
1η-14η αγωνιστική
Δαναός – Στενωσιά
ΑΣ Φυτειάς – ΠΑΟ Καλλιθέας
ΑΕ Λογγάς – Πατίστα
Δόξα Καλ. – Πανιώνιος
Νέδουσα – Πράσινα Πουλιά
Θύελλα Χαρ. – Βλαχόπουλο
Ρεπό: Παναθηναϊκός Καλ.
 
2η-15η αγωνιστική
Παναθηναϊκός Καλ. – Δαναός
Στενωσιά – ΑΣ Φυτειάς
ΠΑΟ Καλλιθέας – Δόξα Καλ.
Πατίστα – Νέδουσα
Πανιώνιος – Θύελλα Χαρ.
Πράσινα Πουλιά – Βλαχόπουλο
Ρεπό: ΑΕ Λογγάς
 
3η-16η αγωνιστική
Δαναός – ΑΣ Φυτειάς
ΑΕ Λογγάς – Παναθηναϊκός Καλ.
Δόξα Καλ. – Στενωσιά
Θύελλα Χαρ. – ΠΑΟ Καλλιθέας
Βλαχόπουλο – Πατίστα
Πράσινα Πουλιά – Πανιώνιος
Ρεπό: Νέδουσα
 
4η-17η αγωνιστική
ΑΕ Λογγάς – Δαναός
ΑΣ Φυτειάς – Δόξα Καλ.
Παναθηναϊκός Καλ. – Νέδουσα
Στενωσιά – Θύελλα Χαρ.
ΠΑΟ Καλλιθέας – Πράσινα Πουλιά
Πατίστα – Πανιώνιος
Ρεπό: Βλαχόπουλο
 
5η-18η αγωνιστική
Δαναός – Δόξα Καλ.
Νέδουσα – ΑΕ Λογγάς
Θύελλα Χαρ. – ΑΣ Φυτειάς
Βλαχόπουλο – Παναθηναϊκός Καλ.
Πράσινα Πουλιά – Στενωσιά
Πατίστα – ΠΑΟ Καλλιθέας
Ρεπό: Πανιώνιος
 
6η-19η αγωνιστική
Νέδουσα – Δαναός
Δόξα Καλ. – Θύελλα Χαρ.
ΑΕ Λογγάς – Βλαχόπουλο
ΑΣ Φυτειάς – Πράσινα Πουλιά
Παναθηναϊκός Καλ. – Πανιώνιος
Στενωσιά – Πατίστα
Ρεπό: ΠΑΟ Καλλιθέας
 
7η-20η αγωνιστική
Δαναός – Θύελλα Χαρ.
Βλαχόπουλο – Νέδουσα
Πράσινα Πουλιά – Δόξα Καλ.
Πανιώνιος – ΑΕ Λογγάς
Πατίστα – ΑΣ Φυτειάς
ΠΑΟ Καλλιθέας – Παναθηναϊκός Καλ.
Ρεπό: Στενωσιά
 
8η-21η αγωνιστική
Βλαχόπουλο – Δαναός
Θύελλα Χαρ. – Πράσινα Πουλιά
Νέδουσα – Πανιώνιος
Δόξα Καλ. – Πατίστα
ΑΕ Λογγάς – ΠΑΟ Καλλιθέας
Παναθηναϊκός Καλ. – Στενωσιά
Ρεπό: ΑΣ Φυτειάς
 
9η-22η αγωνιστική
Δαναός – Πράσινα Πουλιά
Πανιώνιος – Βλαχόπουλο
Πατίστα – Θύελλα Χαρ.
ΠΑΟ Καλλιθέας – Νέδουσα
Στενωσιά – ΑΕ Λογγάς
ΑΣ Φυτειάς – Παναθηναϊκός Καλ.
Ρεπό: Δόξα Καλ.
 
10η-23η αγωνιστική
Πανιώνιος – Δαναός
Πράσινα Πουλιά – Πατίστα
Βλαχόπουλο – ΠΑΟ Καλλιθέας
Νέδουσα – Στενωσιά
Δόξα Καλ. – Παναθηναϊκός Καλ.
ΑΕ Λογγάς – ΑΣ Φυτειάς
Ρεπό: Θύελλα Χαρ.
 
11η-24η αγωνιστική
Δαναός – Πατίστα
ΠΑΟ Καλλιθέας – Πανιώνιος
Στενωσιά – Βλαχόπουλο
Παναθηναϊκός Καλ. – Θύελλα Χαρ.
ΑΣ Φυτειάς – Νέδουσα
Δόξα Καλ. – ΑΕ Λογγάς
Ρεπό: Πράσινα Πουλιά
 
12η-25η αγωνιστική
ΠΑΟ Καλλιθέας – Δαναός
Πανιώνιος – Στενωσιά
Πράσινα Πουλιά – Παναθηναϊκός Καλ.
Βλαχόπουλο – ΑΣ Φυτειάς
Θύελλα Χαρ. – ΑΕ Λογγάς
Νέδουσα – Δόξα Καλ.
Ρεπό: Πατίστα
 
13η-26η αγωνιστική
Στενωσιά – ΠΑΟ Καλλιθέας
Παναθηναϊκός Καλ. – Πατίστα
ΑΣ Φυτειάς – Πανιώνιος
ΑΕ Λογγάς – Πράσινα Πουλιά
Δόξα Καλ. – Βλαχόπουλο
Θύελλα Χαρ. – Νέδουσα
Ρεπό: Δαναός
 
Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 
1η-10η αγωνιστική
Θύελλα Μερ. – Ερμής Καλ.
ΑΟ Λεΐκων – Νέστορας Πύλου
Θύελλα Παραλ. – Εθνικός Καλ.
ΑΟ Χατζή – Ακαδημία Παμίσου
Ίκαρος Καλ. – ΠΑΟΚ Καλ.
 
2η-11η αγωνιστική
Ερμής Καλ. – Θύελλα Παραλ.
ΑΟ Λεΐκων – Θύελλα Μερ.
Ακαδημία Παμίσου – ΠΑΟΚ Καλ.
Εθνικός Καλ. – Ίκαρος Καλ.
Νέστορας Πύλου – ΑΟ Χατζή
 
3η-12η αγωνιστική
Θύελλα Μερ. – Θύελλα Παραλ.
ΑΟ Χατζή – ΑΟ Λεΐκων
Ίκαρος Καλ. – Ερμής Καλ.
ΠΑΟΚ Καλ. – Νέστορας Πύλου
Ακαδημία Παμίσου – Εθνικός Καλ.
 
4η-13η αγωνιστική
Ερμής Καλ. – Ακαδημία Παμίσου
ΑΟ Λεΐκων – ΠΑΟΚ Καλ.
Θύελλα Παραλ. – Ίκαρος Καλ.
ΑΟ Χατζή – Θύελλα Μερ.
Νέστορας Πύλου – Εθνικός Καλ.
 
5η-14η αγωνιστική
Θύελλα Μερ. – Ίκαρος Καλ.
Ερμής Καλ. – Νέστορας Πύλου
ΠΑΟΚ Καλ. – ΑΟ Χατζή
Ακαδημία Παμίσου – Θύελλα Παραλ.
Εθνικός Καλ. – ΑΟ Λεΐκων
 
6η-15η αγωνιστική
ΑΟ Λεΐκων – Ερμής Καλ.
Θύελλα Παραλ. – Νέστορας Πύλου
ΑΟ Χατζή – Εθνικός Καλ.
Ίκαρος Καλ. – Ακαδημία Παμίσου
ΠΑΟΚ Καλ. – Θύελλα Μερ.
 
7η-16η αγωνιστική
Ερμής Καλ. – ΑΟ Χατζή
Θύελλα Παραλ. – ΑΟ Λεΐκων
Ακαδημία Παμίσου – Θύελλα Μερ.
Εθνικός Καλ. – ΠΑΟΚ Καλ.
Νέστορας Πύλου – Ίκαρος Καλ.
 
8η-17η αγωνιστική
Θύελλα Μερ. – Εθνικός Καλ.
ΑΟ Χατζή – Θύελλα Παραλ.
Ίκαρος Καλ. – ΑΟ Λεΐκων
ΠΑΟΚ Καλ. – Ερμής Καλ.
Νέστορας Πύλου – Ακαδημία Παμίσου
 
9η-18η αγωνιστική
Θύελλα Μερ. – Νέστορας Πύλου
ΑΟ Λεΐκων – Ακαδημία Παμίσου
Θύελλα Παραλ. – ΠΑΟΚ Καλ.
Ίκαρος Καλ. – ΑΟ Χατζή
Εθνικός Καλ. – Ερμής Καλ.
 
ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
Πρεμιέρα 2-3/9 με 16 αγώνες – αρκετά τοπικά ντέρμπι στη Β΄ Φάση
 
Πραγματοποιήθηκε χθες η κλήρωση του Κυπέλλου Μεσσηνίας Ερασιτεχνών, στο οποίο θα λάβουν μέρος οι ομάδες Α΄ και Α1 Τοπικής Κατηγορίας των οποίων η συμμετοχή είναι υποχρεωτική και 2 από την Β΄ Τοπική (ο Διαγόρας Κοπανακίου και ο ΠΑΟ Καλού Νερού).
Στο πλαίσιο της Β΄ Φάσης θα διεξαχθούν 16 αγώνες (θα είναι διπλοί) και το χαρακτηριστικό πως προέκυψαν αρκετά γειτονικά ντέρμπι (και «ζευγάρια» μεταξύ ομάδων Α΄ Τοπικής Κατηγορίας. Ορισμένα εξ αυτών: Εθνικός Μελιγαλά-ΑΟ Διαβολιτσίου, Απόλλων Καλαμάτας-ΑΟ Φαραί, ΑΣ Ανδρούσας-Πάμισος Μεσσήνης, Πανθουριακός-Ομόνοια.

Αναλυτικά τα 16 «ζευγάρια» είναι τα εξής:
Δωριέας Δωρίου-ΑΟ Σπερχογείας
Αστέρας Μικρομάνης-Μιλτιάδης Πύργου Τριφυλίας
Εθνικός Μελιγαλά-ΑΟ Διαβολιτσίου
Απόλλων Καλαμάτας-ΑΟ Φαραί
Ακρίτας Κορώνης-ΑΟ Φυτειάς
Εράνη Φιλιατρών-ΑΟ Ασπροχώματος
Διαγόρας Κοπανακίου-Τέλος Άγρας Γαργαλιώνων
ΑΣ Ανδρούσας-Πάμισος Μεσσήνης
Πανθουριακός-Ομόνοια
ΑΕ Αβίας-ΑΟ Μεθώνης
Αναγέννηση Παραλίας-Ολυμπιακός Ανάληψης
Αίαντας Καλαμάτας-Καλό Νερό
Απόλλων Πεταλιδίου-ΑΕ Γαργαλιάνων
Χανδριναϊκός-Ολυμπιακός Καλαμάτας
Ηρακλής Καλαμάτας-ΑΕ Μάνης
Παπαφλέσσας Χώρας-ΑΟ Κυπαρισσίας

Οι πρώτοι αγώνες θα διεξαχθούν στις 2-3 Σεπτεμβρίου, ενώ η «ρεβάνς» στις 9-10 του ίδιου μήνα.






Προσθήκη νέου σχολίου

CAPTCHA
Σχόλια με υβριστικό και προσβλητικό περιεχόμενο ή γραμμένα με greeklish ή δεν θα δημοσιεύονται. Συμπληρώστε τον αριθμό της εικόνας. Αυτή η ερώτηση γίνεται για να διαπιστωθεί εάν είστε άνθρωπος ή όχι και για την αποτροπή αυτοματοποιημένων υποβολών spam.

Σχετικές Ειδήσεις