Οι αγώνες του Σαββατοκύριακου στα γήπεδα της Μεσσηνίας

Πρώτη Δημοσίευση: 10/11/2018 08:28 - Τελευταία Ενημέρωση: 10/11/2018 08:34
Α΄  ΤΟΠΙΚΗ
Ο Κώστας Ψηλοπαναγιώτης «σφυρίζει» το ματς Τ. Άγρα – Απόλλωνα Καλαμάτας
 
Ο Κώστας Ψηλοπαναγιώτης ορίστηκε από την Επιτροπή Διαιτησίας της ΕΠΣΜ να σφυρίξει το ματς μεταξύ του Τέλου Άγρα Γαργαλιάνων και του Απόλλωνα Καλαμάτας, που περιλαμβάνεται στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄ Τοπικής.
Αναλυτικά οι διαιτητές και οι βοηθοί που ορίστηκαν να «σφυρίξουν» τις 7 συναντήσεις της 7ης αγωνιστικής της Α΄ Τοπικής, είναι οι εξής:
Κυριακή 11 Νοεμβρίου – 3.00 μ.μ.
Δημοτικό Γήπεδο Κυπαρισσίας
ΑΟ Κυπαρισσίας – Τσικλητήρας Πύλου: Ηλ. Νικολόπουλος, Ν. Τσίρμπας, Ε. Παναγιωτόπουλος
Δημοτικό Στάδιο Μεσσήνης
Ολυμπιακός Ανάληψης – ΑΣ Ανδρούσας: Ηλ. Ρέκκας, Αν. Τσουκάλη, Δ. Σταύρου
Δημοτικό Γήπεδο Σπερχογείας «Π. Γεωργανάς»
ΑΟ Σπερχογείας – ΑΕ Μάνης: Απ. Καυκάς, Ηλ. Ρηγόπουλος, Γ. Βανικιώτης
Δημοτικό Γήπεδο Φιλιατρών
Εράνη Φιλιατρών – ΑΟ Διαβολιτσίου: Ηλ. Αλεξέας, Φ. Κασκάνης, Δ. Ταβουλαρέας
Δημοτικό Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας»
Ομόνοια – Ολυμπιακός Καλαμάτας: Δ. Πλακογιάννης, Γ. Γαλακούτης, Αρ. Κυριόπουλος
Δημοτικό Γήπεδο Γαργαλιάνων
Τέλος Άγρας Γαργαλιάνων – Απόλλων Καλαμάτας: Κων. Ψηλοπαναγιώτης, Ηλ. Τσουλάκος, Χ. Τσοπανάκης
Ώρα 6.00 μ.μ.
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ
ΑΕ Αβίας – Πανθουριακός: Ηλ. Σκόρδος, Ι. Γιαννέτσος, Γ. Μιχαλόπουλος
Ρεπό: Εθνικός Μελιγαλά
 
A1 KATHΓΟΡΙΑ
Ενδιαφέροντα ματς σε Κυπαρισσία, Βλαχόπουλο, Χώρα 
Με τρία ενδιαφέροντα ματς ανοίγει σήμερα η αυλαία της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 Τοπικής κατηγορίας.
Συγκεκριμένα, ο Ηρακλής Κυπαρισσίας υποδέχεται τον φορμαρισμένο Απόλλωνα Πεταλιδίου, ο Χανρδιναϊκός «κοντράρεται» με τον Ακρίτα Κορώνης, ενώ ο Παπαφλέσσας Χώρα φιλοξενεί τον φιλόδοξο ΑΟ Μεθώνης. 
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΥΠ. – ΠΕΤΑΛΙΔΙ
Νίκη με καλή εμφάνιση θα προσπαθήσει να συνδυάσει κόντρα στον Απόλλωνα Πεταλιδίου ο Ηρακλής Κυπαρισσίας, βελτιώνοντας έτσι ακόμη περισσότερο τη θέση του στο βαθμολογικό πίνακα της Α1 κατηγορίας. Ο προπονητής Κώστας Δεσποτόπουλος αναμένεται να έχει όλο το δυναμικό διαθέσιμο.
Χωρίς τους Γιάννη Ξαρχάκο, Γιάννη Κωτσάκη (τιμωρημένοι), θ’ αγωνιστεί το συγκρότημα του Πεταλιδίου. Ο Απόλλων Πεταλιδίου θα «κυνηγήσει» ένα θετικό αποτέλεσμα συνεχίζοντας έτσι την ανοδική του πορεία.
Την ομάδα του Πεταλιδίου θα «κοουτσάρουν» ξανά ο πρόεδρος Μιχάλης Αυγουλέας με τον έμπειρο επιθετικό Γιάννη Ξαρχάκο.
 
ΧΑΝΔΡΙΝΑΪΚΟΣ – ΚΟΡΩΝΗ
Επιστροφή στις επιτυχίες  (μετά τις δύο σερί ήττες από ΠΑΟ Καλού Νερού και  Ηρακλή Καλαμάτας), θέλει κόντρα στον Ακρίτα Κορώνης ο Χανδριναϊκός, ανεβαίνοντας βαθμολογικά. Ο τεχνικός Πέτρος Χιώτης προβληματίζεται  για τη συμμετοχή των Θανάση Κοντού, Νίκου Καραμπάτσου  (ταλαιπωρήθηκαν από τραυματισμούς).
Χωρίς τον έμπειρο επιθετικό Κώστα Μουτζούρη (τιμωρημένος), θ’ αγωνιστεί η ομάδα της Κορώνης. Ο προπονητής Σωτήρης Μπουραντώνης και οι ποδοσφαιριστές του στοχεύουν στο «διπλό» για να διατηρήσουν την επαφή τους με την κορυφή.
 
ΧΩΡΑ – ΜΕΘΩΝΗ
Μονόδρομος είναι η νίκη για τον Παπαφλέσσα Χώρας στο σημερινό εντός έδρας αγώνα  με τον ΑΟ Μεθώνης, για ν’ απομακρυνθεί από τις τελευταίες θέσεις. Ντεμπούτο τον πάγκο της τριφυλιακής ομάδας θα κάνει ο Μιχάλης Ζάγκος (αντικατέστησε τον Δημήτρη Σώκαλη που είχε διπλό ρόλο προπονητή – παίκτη).
Χωρίς τον Μάριο Βουρνά  (τραυματίας) θ’ αγωνιστεί ο ΑΟ Μεθώνης. Ο προπονητής – παίκτης Βασίλης Κοσυφολόγος και οι ποδοσφαιριστές του, θέλουν βαθμό ή βαθμούς, διατηρώντας έτσι στην επαφή τους με την κορυφή.
 
Οι διαιτητές των ματς της 6ης αγωνιστικής
 Αναλυτικά οι διαιτητές και οι βοηθοί που θα σφυρίξουν τα ματς της 6ης αγωνιστικής της Α1 κατηγορίας, που διεξάγονται αυτό το Σαββατοκύριακο, είναι οι εξής:
 Σήμερα 3.00 μ.μ.
Δημοτικό Γήπεδο Κυπαρισσίας
Ηρακλής Κυπαρισσίας – Απόλλων Πεταλιδίου: Ηλ. Τσουλάκος, Δ. Ταβουλαρέας, Νικ. Γάκης
Δημοτικό Γήπεδο Βλαχόπουλου
Χανδριναϊκός – Ακρίτας Κορώνης: Μ. Καρβούνης, Ε. Μπασιλάρης, Γ. Μιχαλόπουλος
Δημοτικό Γήπεδο Χώρας
Παπαφλέσσας Χώρας – ΑΟ Μεθώνης: Ι. Κουτσαναστάσης, Β. Βρυώνης, Π. Κομπιλίρης
 
Κυριακή 11 Νοεμβρίου – 3.00 μ.μ.
Δημοτικό Γήπεδο Δωρίου
Δωριέας Δωρίου – Μιλτιάδης Πύργου Τριφυλίας: Δ. Σταυρόπουλος, Ν. Γάκης, Π. Νικολόπουλος
Δημοτικό Γήπεδο Κορώνης
Θύελλα Χαρακοπιού – ΠΑΟ Καλού Νερού: Ευστ. Ζαρακοβίτης, Στ. Σγουμπόπουλος, Κ. Ηλιοπούλου
Ώρα 6.00 μ.μ.
Δημοτικό Γήπεδο «Π. Μπαχράμης»
ΑΟ Φυτειάς – Ηρακλής Καλαμάτας: Δ. Πλακογιάννης, Π. Κομπιλίρης, Ηλ. Μπουρίκας
Ρεπό: Αναγέννηση Παραλίας
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(Σε 5 αγώνες)
1.  Καλό Νερό 15-1    15
2. Κορώνη 17-4          12
-. Ηρακλής Καλ. 11-2 12
-. ΑΟ Μεθώνης           12-6     12
5. Δώριο          9-4       9
-. Πεταλίδι       6-7       9
7. Ηρακλής Κ. 8-7      7
8. Χανδριναϊκός 10-9  6
-. Θύελλα Χαρ.           6-8       6
-. ΑΟ Φυτειάς 6-10     6
11. Χώρα 6-10                        6
12. Αναγέννηση Παρ. 3-9       3
13. Μιλτιάδης 0-17     1
* Ο ΑΟ Ασπροχώματος παραιτήθηκε από το πρωτάθλημα.
  
Β΄ ΤΟΠΙΚΗ
Πέντε ματς για τους 2 ομίλους 
Αγωνιστική δράση σήμερα και στους δύο ομίλους του πρωταθλήματος της Β΄ Τοπικής κατηγορίας, καθώς διεξάγονται  πέντε ματς στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής.
Στον Α΄΄Ομιλο, ο Αστέρας Αρφαρών φιλοξενεί τον Παπαφλέσσα Άμφειας, ο ΑΟ Πατίστα «κοντράρεται» με τον Ατρόμητο Πλατέος, ενώ ο Αίαντας Καλαμάτας περιμένει  τη νεοφώτιστη Θύελλα Μερόπης.
Στο Β΄ Όμιλο, τα Πράσινα Πουλιά «συγκρούονται» με τον Πανιώνιο, ενώ ο ΑΟ Λεΐκων αντιμετωπίζει το Δαναό.
 
Οι διαιτητές των συναντήσεων της 5ης αγωνιστικής
Αναλυτικά οι διαιτητές και οι βοηθοί που θα «σφυρίξουν» τις συναντήσεις της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β΄ Τοπικής κατηγορίας, που διεξάγονται σήμερα, αύριο και τη Δευτέρα 12 Νοεμβρίου, είναι οι εξής:
Σήμερα – 3.00 μ.μ.
Δημοτικό Γήπεδο Αρφαρών
Αστέρας Αρφαρών – Παπαφλέσσας Άμφειας: Ηλ. Νικολόπουλος, Κ. Σωτηρόπουλος, Αν. Τσουκάλη
Δημοτικό Γήπεδο Δυτικής Παραλίας
ΑΟ Πατίστα – Ατρόμητος Πλατέος: Δ. Πλακογιάννης, Χ. Σαπουτζής, Ε. Τσαούση
Δημοτικό Γήπεδο «Π. Μπαχράμης»
Αίαντας Καλαμάτας – Θύελλα Μερόπης: Απ. Καυκάς, Γ. Ρουμελιώτης, Β. Ντοχάς
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ
Πράσινα Πουλιά – Πανιώνιος: Ηλ. Σκόρδος, Γ. Ρηγόπουλος, Γ. Βανικιώτης
Δημοτικό Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας»
ΑΟ Λεΐκων – Δαναός: Ηλ. Ρέκκας, Στ. Παλλαδινός, Ν.-Χ. Αγγελή
  
Κυριακή 11 Νοεμβρίου – 11.00 π.μ.
Δημοτικό Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας»
Μεσσηνιακός – Παναθηναϊκός Καλαμάτας: Κων. Βοσνάκης, Ι. Γιαννέτσος, Δ. Σταύρου
Ώρα 12.00 μ.
Δημοτικό Γήπεδο Δυτικής Παραλίας
ΑΕΚ Καλαμάτας – ΑΕ Λογγάς: Νικ. Γκούμας, B. Ρηγoπούλου, Α. Καμάι
Ώρα 3.00 μ.μ.
Δημοτικό Γήπεδο Βλαχόπουλου
Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου – ΑΟ Νέδουσα Αλαγονίας: Ε. Μπασιλάρης, Χ. Σαπουτζής, Ερβ. Τζεμαλάι
Δημοτικό Γήπεδο «Π. Μπαχράμης»
Δόξα Καλαμάτας – ΠΑΟ Καλλιθέας: Π. Κομπιλίρης, Γ. Σκαρπέτης, Ε. Τσαούση
 
Δευτέρα 12 Νοεμβρίου – 3.00 μ.μ.
Δημοτικό Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας»
ΑΠΣ Άρις Καλαμάτας – Αστέρας Βαλύρας: Δ. Ταβουλαρέας, Αντ. Μιχαλόπουλος, Π. Βασιλοπούλου
Ρεπό: Διαγόρας Κοπανακίου, Νέος Άρις, Κεραυνός Καλαμάτας, Ακαδημία Παμίσου Μεσσήνης.
 
 Γ΄  ΤΟΠΙΚΗ
Ο Ερμής Καλαμάτας υποδέχεται το Νέστορα Πύλου 
Ο Ερμής Καλαμάτας αντιμετωπίζει σήμερα και ώρα 6.00 μ.μ. στο Δημοτικό Γήπεδο «Π. Μπαχράμης» το Νέστορα Πύλου, στο ματς με το οποίο ανοίγει η αυλαία της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ΄ Τοπικής κατηγορίας.
 
Οι διαιτητές των ματς της 2ης αγωνιστικής
Αναλυτικά οι διαιτητές και οι βοηθοί που ορίστηκαν να σφυρίξουν  τα ματς της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ΄ Τοπικής, που διεξάγονται σήμερα και αύριο, είναι οι εξής:
Σήμερα - 6.00 μ.μ.
Δημοτικό Γήπεδο «Π. Μπαχράμης»
Ερμής Καλαμάτας – Νέστορας Πύλου: Ηλ. Ρηγόπουλος, Ηλ. Μπουρίκας, Στ. Μπότη
 
Κυριακή 11 Νοεμβρίου – 3.00 μ.μ.
Δημοτικό Γήπεδο Δυτικής Παραλίας
Θύελλα Παραλίας – ΑΟ Στενωσιάς: Ηλ. Μπουρίκας, Γ. Τσαβδαρίδης, Π. Λιανός
Δημοτικό Γήπεδο Ασπροχώματος
ΠΑΟΚ – Ίκαρος Καλαμάτας: Στ. Παλλαδινός, Στ. Μαλαπάνη, Κ. Καρύδας
Ο αγώνας Πανευαϊκού – ΑΣ Λέοντες, ματαιώνεται.

​ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Κ-14 ΤΗΣ ΕΠΣΜ
Έξι συναντήσεις για τη 2η αγωνιστική 
Έξι συναντήσεις περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ-14 της ΕΠΣΜ και είναι οι εξής:
Ώρα 10.00 π.μ.
Δημοτικό Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας»
Παναθηναϊκός Καλαμάτας – Δαναός: Π. Κομπιλίρης, Π. Νικολόπουλος, Κ. Καρύδας
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ
Πράσινα Πουλιά – Πανθουριακός: Κων. Βοσνάκης, Στ. Μπότη, Νικ. Γάκης
Δημοτικό Γήπεδο «Π. Μπαχράμης»
Αίαντας Καλαμάτας  - Αστέρας Αρφαρών: Αρ. Καμάι, Π. Βασιλοπούλου, Γ. Τσαβδαρίδης
Ώρα 12.00 μ.
Δημοτικό Γήπεδο Κυπαρισσίας
ΑΟ Κυπαρισσίας – Ηρακλής Καλαμάτας: Ηλ. Μπουρίκας
Δημοτικό Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας
Μιλτιάδης – Π.Σ. Η Καλαμάτα: Αντ. Μιχαλόπουλος
Δημοτικό Γήπεδο Φιλιατρών
Εράνη Φιλιατρών – ΑΠΣ Άρις Καλαμάτας: Γ. Βανικιώτης
  • Ο αγώνας Ερμή Καλαμάτας – Παμίσου Μεσσήνης αναβλήθηκε.
 
Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΜΠΑΣΚΕΤ
Ενδιαφέροντα ματς σε Μεσσήνη, Μεγαλόπολη 
ΜΕ δύο ενδιαφέροντα ματς ανοίγει σήμερα η αυλαία της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος μπάσκετ  Α1 κατηγορίας Ανδρών της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ.
Συγκεκριμένα, ο Γ.Σ. Μεσσήνης φιλοξενεί τον εκ των πρωτοπόρων ΣΔΥ Τρίπολης, ενώ ο Πελασγός Μεγαλόπολης αντιμετωπίζει τον Ακάδημο Καλαμάτας.
Οι διαιτητές των συναντήσεων της 4ης αγωνιστικής
Αναλυτικά οι διαιτητές που θα σφυρίξουν τις έξι συναντήσεις της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 κατηγορίας Ανδρών της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, είναι οι εξής:
Ώρα 4.00 μ.μ.
ΔΓ Μεσσήνης
ΓΣ Μεσσήνης – ΣΔΥ Τρίπολης: Ι. Κυριακόπουλος, Κων. Μπακετέας
Κομισάριος: Αθ. Μακαρούνης
7.00 μ.μ.
ΔΓ Μεγαλόπολης
Πελασγός Μεγαλόπολης – Ακάδημος Καλαμάτας: Πετρ. Ρίζος. Λ. Νάστος
 
Κυριακή 11 Νοεμβρίου – 4.00 μ.μ.
ΔΓ Μεγαλόπολης
Πολύβιος Μεγαλόπολης – Καλαμάτα 80: Γ. Δούβρης, Λαζ. Ντάσης
6.00 μ.μ.
Τέντα
Άτλας Καλαμάτας – ΣΕΦΑ Αρκαδικός: Αντ. Αναστόπουλος, Θεοδ. Παναγάκης
Κομισάριος: Βασιλ. Σταθάκης
8.00 μ.μ.
Τέντα
Ευκλής Καλαμάτας – ΓΣ Γαργαλιάνων: Αντ. Αναστόπουλος, Γ. Ξηρόκωστας
 
Δευτέρα 12 Νοεμβρίου – 6.00 μ.μ.
ΔΓ Σπάρτης
Λακωνικός Κρόνος – Σπαρτιατικός: Γ. Δούβρης, Λαζ. Ντάσης
Κομισάριος: Μιχ. Βακαλόπουλος
 
ΜΠΑΣΚΕΤ
Τρεις αγώνες για τα πρωταθλήματα παίδων – εφήβων
 
Τρεις αγώνες διεξάγονται σήμερα  για τα πρωταθλήματα παίδων και εφήβων της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ και είναι  οι εξής:
ΠΑΙΔΩΝ
Ώρα 5.00 μ.μ.
ΔΓ Μολάων
ΑΣ Ο Βατικιώτης – ΑΟ Μονεμβάσιας Κάστρο:  Λαζ. Ντάσης, Γ. Τσούβαλης
 
ΕΦΗΒΩΝ
Ώρα 3.00 μ.μ.
ΔΓ Μολάων
ΑΟ Μονεμβάσιας Κάστρο – ΑΕ Σπάρτης: Λαζ. Ντάσης, Γ. Τσούβαλης
6.00 μ.μ.
Τέντα
Πήγασος Μάνης – ΑΟ Θουρίας: Ι. Τσιμπούρης, Χρ. Θωμόπουλος.

 
ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80 – ΒΟΛΕΪ
Έξω με ΟΦΗ 
Δεύτερο σερί εκτός έδρας ματς για την Καλαμάτα 80 στο πρωτάθλημα βόλεϊ της Α2 Εθνικής κατηγορίας, Ανδρών, καθώς αντιμετωπίζει στις 4.00 μ.μ. στο Γυμναστήριο Ηρακλείου για τη 2η αγωνιστική του 1ου Υποομίλου (ΑΣ΄ Όμιλος) τον ΟΦΗ.
Ο προπονητής Γιώργος Κουλιέρης, ο συνεργάτης του Νίκος Γιατράκος και οι αθλητές τους γνωρίζουν πως έχουν δύσκολο έργο, αλλά είναι αποφασισμένοι να παλέψουν για τη δεύτερη νίκη (προηγήθηκε το διπλό με τον Πανιώνιο).
Διαιτητές είναι οι Κόκκας,  Κανδηλιεράκης.
Οι υπόλοιπες σημερινές συναντήσεις είναι οι εξής:
2.30 μ.μ.
Ροδίων Άθλησις – ΑΣ Πανερυθραϊκός
6.00 μ.μ.
ΣΦΑΜ Φοίβος – Ολυμπιάδα Πατρών
7.00 μ.μ.
ΑΟ Αιγιαλέων – Πανιώνιος
 
ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ – ΒΟΛΕΪ
Υποδέχεται την Αγία Παρασκευή 
Την Αγία Παρασκευή αντιμετωπίζει σήμερα  και ώρα 6.00 μ.μ. στο Δημοτικό Γυμναστήριο Παραλίας ο Μεσσηνιακός στο πλαίσιο της  4ης αγωνιστικής του Α΄ Ομίλου του πρωταθλήματος βόλεϊ της Α2 Εθνικής κατηγορίας γυναικών.
Η Καλαματιανή ομάδα θα προσπαθήσει να συνδυάσει νίκη με καλή εμφάνιση.
Η προπονήτρια – παίκτρια Γωγώ Σουρή δεν αντιμετωπίζει ιδιαίτερα προβλήματα.
Διαιτητές είναι οι Πάνος Χανδρινός και Ανδρέας Χριστοδουλόπουλος.
Τα υπόλοιπα σημερινά ματς είναι τα εξής:
Ώρα 6.00 μ.μ.
Ένωση Βύρωνα – ΑΣΠ Απόλλων
7.00 μ.μ.
ΟΦΑ Απολλώνιος – ΓΣ Πετρούπολης
8.00 μ.μ.
ΓΣ Αστέρας  Αγίου Δημητρίου – ΑΟΝ Αμαζόνες.



Προσθήκη νέου σχολίου

Σχετικές Ειδήσεις