Τελικό αποτέλεσμα Καλαμάτα - Επισκοπή 0-1 (photos)

Πρώτη Δημοσίευση: 09/12/2012 12:47 - Τελευταία Ενημέρωση: 09/12/2012 17:16

Κακή εμφάνιση από τη Μαύρη Θύελλα στο ντεμπούτο του Ζόραν Γιέφτοβιτς. Για ακόμα  μια φορά η Καλαμάτα δεν μπορούσε να δημιουργήσει στο παιχνίδι της ,απογοητεύοντας τους οπαδούς της που αψήφισαν τον άστατο καιρό και βρέθηκαν στο δημοτικό στάδιο ...Η ομάδα της Επισκοπής έπαιξε κλειστά για την ισοπαλία και σε μια αντεπίθεση,κόντρα στη ροή του ματς,(παίζοντας με παίκτη λιγότερο στο σημείο εκείνο)  εκμεταλεύτηκε το λάθος του νεαρού γκολκίπερ Ζαρόπουλου και πήρε μια σπουδαία νίκη !

φωτορεπορτάζ: Στασινός Μουτσούλας

...o Κόσμος αποδοκιμάζει τους παίκτες και τη διοίκηση της Καλαμάτας

ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ: ΚΑΛΑΜΑΤΑ- ΕΠΙΣΚΟΠΗ 0-1

93' Αλλαγή για την Επισκοπή

+4' οι καθυστερήσεις

90' Σουτ του Ηλιόπουλου φεύγει λίγο αουτ

83' Πούτσι αντί Τσαγκαράκη

78' Κόκκινη κάρτα στον Τσιμικλή, με 10 λοιπόν και η Καλαμάτα

Ψυχρολουσία για την ομάδα της Καλαμάτας, λίγο πριν το γκολ είχε μπει στο παιχνίδι ο Αθανασόπουλος στη θέση του Πασά.
Ευθύνη για το γκολ έχει ο τερματοφύλακας της Καλαμάτας αφού έκανε μια αποτυχημένη έξοδο.

75 Γκόλ. 0-1. Ο Τριανταφύλλου με πλασέ ανοίγει το σκορ

73' Δεύτερη αλλαγή για την ομάδα της Επισκοπής

65' Αλλαγή για την Επισκοπή

64' Κόκκινη κάρτα σον Ρουμπάκη, με 10 συνεχίζει η Επισκοπή

63' Μεγάλη ευκαιρία για την Επισκοπή, ο Ζαρόπουλος σώζει την Καλαμάτα

62' Η Καλαμάτα ζητά πέναλτι μετά απο τράβηγμα στον Γεωργιόπουλο.

61' Ακόμα μια κίτρινη κάρτα για την Επισκοπή

57' Κίτρινη κάρτα για τον Αρυράκη

55' Κίτρινη κάρτα για τον Ρουμπάκη

49' Φάουλ σε καλό σημείο για την Καλαμάτα

Μόλις ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

Ημίχρονο Καλαμάτα – Επισκοπή 0-0

44' Κίτρινη κάρτα στον Καντούτση και φάουλ σε καλό σημείο για την Επισκοπή, Εκτέλεση και  η μπάλα φεύγει λίγο αουτ

37' Σουτ απο τον Γεωργιόπουλο, μπλοκάρει ξανά ο τερματοφύλακας της Επισκοπής

25' Ο Καούνος χάνει  μεγάλη ευκαιρία, από σέντρα που του Γεωργιόπουλου. Μπλόκαρε ο τερματοφύλακας

16' Φάουλ σ ε καλή θέση για την Καλαμάτα. Το εκτελεί ο Πασάς και βρίσκει στο τοίχος

Η βροχή εμπόδισε τους φίλους της Καλαμάτα να παρακολουθήσουν από κοντά την ομάδα τους, 300 περίπου φίλαθλοι είναι στο γήπεδο.

Στο γήπεδο βρίσκεται και ο Σταύρος Παπαδόπουλος

ΚΑΛΑΜΑΤΑ Ζαρόπουλος, Τρίψας, Τριανταφυλλάκης, Καντούτσης, Σκαρλάτος, Τσιμικλής, Γεωργιόπουλος,Τσαγκαράκης, Ηλιόπουλος, Καούνος, Πασάς

ΕΠΙΣΚΟΠΗ Κελαίδης, Ψωμάς, Τριανταφύλλου,Δελήμπασης, Ρουμπάκης, Κοζανίδης, Σελινιωτάκης, Αργυράκης, Τζέκος, Μαραθιανός, Δερμίσης.

Το Θάρρος θα βρεθεί σήμερα στο γήπεδο για να σας ενημερώνει για τον αγώνα της Καλαμάτας με την Επισκοπή που ξεκινά στις 2:00 μ.μ

Με βροχή η Καλαμάτα θα αντιμετωπίσει την Επισκοπή. Ένας τελικός για την ομάδα μας, όπως έχει χαρακτηριστεί από την διοίκηση.