Τελικό: Αστέρας Μαγούλας - Καλαμάτα 1-0... Νέα οδυνηρή ήττα για τη Μαύρη Θύελλα

Πρώτη Δημοσίευση: 16/12/2012 14:53 - Τελευταία Ενημέρωση: 16/12/2012 20:41

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για τη Μαύρη Θύελλα στον τελευταίο της αγώνα για το 2012 με μια ακόμα κακή εμφάνιση ,απογοητεύοντας τους οπαδούς της... Η ομάδα της Καλαμάτας που ξεκίνησε τη χρονιά με πολλά όνειρα και φιλοδοξίες μπαίνει πλεον σε περιπέτειες και δείχνει να αδυνατεί να γυρίσει το κλίμα ... Ίσως η διακοπή που ακολουθεί ενόψει και των εορτών να είναι ο καλύτερος γιατρός για την Καλαμάτα που η θέση της είναι να πρωταγωνιστεί σε όποια κατηγορία και αν αγωνίζεται ...

Τέλος του αγώνα ήττα με 1-0 για τη Μαύρη Θύελλα ..

94λεπτό: Τρομερή ευκαιρία για την Καλαμάτα , ο Πασάς πλάσαρε άουτ απο πλεονεκτική θέση αμαρκάριστός !

Βρισκόμαστε πλέον στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ...

85λεπτό: Η Μαύρη Θύελλα προσπαθεί να πιέσει ώστε να πετύχει την ισοφάριση , ανούσια όμως καθώς και η ομάδα της Μαγούλας πλέον έχει γυρίσει πίσω για να κρατήσει το πολύτιμο γκολ του Χρυσάφη για την ομάδα τους

Συνθήματα κατά πάντων ... από τους οργανωμένους της Μαύρης Θύελλας !

77λεπτό: Δεύτερη αλλαγή για την Καλαμάτα ο Γεωργιόπουλος πέρασε στη θέση του Ηλιόπουλου

70λεπτό: Αλλαγή για τη Μαύρη Θύελλα ο Επιφάνης πήρε τη θέση του Τσαγκαράκη

ο πιό έμπειρος παίκτης της Μαγούλας με θητεία σε ομάδες της Α εθνικής, ο Χρυσάφης άνοιξε το σκορ

67λεπτό: Γκολ για τη Μαγούλα 1-0

55λεπτό: Νέα εντυπωσιακή απόκρουση του Ζαρόπουλου σε κοντινή κεφαλία ...Σε μεγάλη μέρα βρίσκεται ο νεαρός γκολκιπερ της Μαύρης Θύελλας

54λεπτό: Πέναλτι ζήτησε η Καλαμάτα σε σπρώξιμο του Καούνου μεσα στην αντίπαλη περιοχή...ο Νεοφυτιάδης έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι...

Ξεκίνησε το 2ο Ημίχρονο χωρίς καμία αλλαγή για τις δυο ομάδες.

Τέλος του πρώτου Ημιχρόνου: Αστέρας Μαγούλας - Καλαμάτα 0-0 ...Καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα η ομάδα της Μαγούλας , χωρίς κάτι το ιδιαίτερο πέρασε το πρώτο ημίχρονο για την Μαύρη Θύελλα που είχε για καλύτερο της παίκτη τον Ζαρόπουλο . Την αναμέτρηση παρακολουθούν περίπου 700 φίλαθλοι εκ των οποίων οι 150 οπαδοί της Καλαμάτας , οι οποίοι συγκλόνισαν με το σύνθημα τους "Αγγέλω ψυχάρα για πάντα Θυελλάρα"

30λεπτό: Ο Αστέρας είναι καλύτερος και πιέζει την Καλαμάτα , που την κρατά μέχρι στιγμής όρθια ο Ζαρόπουλος με τις επεμβάσεις του

24λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τη Μαγούλα , ο Ζαρόπουλος έσωσε τη Μαύρη Θύελλα

10λεπτό: Τίποτα το αξιόλογο μέχρι στιγμής στο παιχνίδι χωρίς καμια ουστιαστική φάση μπροστά στις 2 εστίες

Ξεκίνησε η αναμέτρηση Αστέρα Μαγούλας - Καλαμάτα

Σε λίγα λεπτά ξεκινά η πολύ κρίσιμη εκτός έδρας αναμέτρηση της Μαύρης Θύελλας απέναντι στον Αστέρα Μαγούλας στο γήπεδο της Ελευσίνας .

Στο γήπεδο βρίσκονται και περίπου 50 οπαδοί της Καλαμάτας

Η σύνθεση του Αστέρα ΜαγούλαςΜητσέας, Τριάντος,Στρατομήτρος, Μπιμπίρης, Κορνελάτος, Μπέχνης, Μαρίνου,Ιατρού, Αλεξίου, Χρυσάφης και Δημητριάδης.

Η Σύνθεση της ΚαλαμάταςΖαρόπουλος,Τριανταφυλλάκης, Τρίψας , Καντούτσης, Σκαρλάτος, Τσαγκαράκης, Ηλιόπουλος, Πούτσι, Αθανασόπουλος,Πασάς και Καούνος.

Επίσης στην αποστολή βρίσκονται και οι  Κοψαχείλης, Επιφάνης, Ανδρεόπουλος, Τσόπελας, Γεωργιόπουλος και Κουρέας

Διαιτητής της σημερινης αναμέτρησης είναι ο κ. Νεοφυτίδης από την Κόρινθο με βοηθούς του Σεφέρη και Πυργάκη από τον ίδιο σύνδεσμο.