Τοπικά πρωταθλήματα ποδοσφαίρου Μεσσηνίας- Οι αγώνες του Σαββατοκύριακου

Πρώτη Δημοσίευση: 06/10/2018 08:37 - Τελευταία Ενημέρωση: 06/10/2018 08:37
Α΄  ΤΟΠΙΚΗ
Ο Πανθουριακός κόντρα στον Ολυμπιακό Καλαμάτας 
Με το ματς Πανθουριακού – Ολυμπιακού Καλαμάτας, που διεξάγεται στο Δημοτικό Γήπεδο Σπερχογείας  «Π. Γεωργανάς» ανοίγει σήμερα η αυλαία της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄ Τοπικής κατηγορίας.
Στον Πανθουριακό πρώτα, όπου ο προπονητής Τάκης Δρούγας θα στερηθεί τις υπηρεσίες του Φώτη Φωτιάδη (τιμωρημένος), ο Πανθουριακός θα επιδιώξει να πετύχει την παρθενική του νίκη (στην πρεμιέρα έχασε   στην  Κυπαρισσία).
Χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα θ’ αγωνιστούν οι «ερυθρόλευκοι», με τον τεχνικό τους Γιώργο Γρηγορόπουλο και τους ποδοσφαιριστές να θέλουν ένα θετικό αποτέλεσμα.
 
Οι διαιτητές των συναντήσεων της 2ης αγωνιστικής
Αναλυτικά οι συναντήσεις της 2ης αγωνιστικής της Α΄ Τοπικής, που διεξάγονται σήμερα και αύριο, με τους διαιτητές και τους βοηθούς που τις «σφυρίζουν», έχουν ως εξής:
Σήμερα – 4.30 μ.μ.
Δημοτικό Γήπεδο Σπερχογείας «Π. Γεωργανάς»
Πανθουριακός – Ολυμπιακός Καλαμάτας: Μ. Καρβούνης, Ν. Τσίρμπας, Αν. Τσουκάλη

Κυριακή 7 Οκτωβρίου – 4.30 μ.μ.
Δημοτικό Γήπεδο Ασπροχώματος
Απόλλων Καλαμάτας – ΑΟ Κυπαρισσίας: Δ. Πλακογιάννης, Ι. Γιαννέτσος, Χ. Τσοπανάκης
Δημοτικό Στάδιο Μελιγαλά
Εθνικός Μελιγαλά – ΑΕ Μάνης: Ηλ. Νικολόπουλος, Κ. Αντωνόπουλος, Ηλ. Ρηγόπουλος
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ
ΑΕ Αβίας – ΑΣ Ανδρούσας: Ευστ. Ζαρακοβίτης, Αν. Τσουκάλη, Δ. Σταυρόπουλος
Δημοτικό Γήπεδο Γαργαλιάνων
Τέλος Άγρας Γαργαλιάνων – Τσικλητήρας Πύλου: Κων. Ψηλοπαναγιώτης, Ν. Τσίρμπας, Π. Κομπιλίρης
Δημοτικό Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας»
Ομόνοια – Ολυμπιακός Ανάληψης: Ν. Γκούμας, Β. Βρυώνης, Θ. Τζιαμουράνης
  • Ο αγώνας ΑΟ Φαραί – ΑΟ Διαβολιτσίου ματαιώνεται
A1 KATHΓΟΡΙΑ 
Τρία ματς για τη 2η αγωνιστική 
Αγωνιστική δράση σήμερα στο πρωτάθλημα της Α1 Τοπικής κατηγορίας, καθώς διεξάγονται τρία ματς για τη 2η αγωνιστική.
Συγκεκριμένα, ο Μιλτιάδης Πύργου Τριφυλίας υποδέχεται το νεοφώτιστο ΠΑΟ Καλού Νερού, ο Απόλλων Πεταλιδίου αντιμετωπίζει την επίσης νεοφώτιστη Θύελλα Χαρακοπιού, ενώ ο Χανδριναϊκόκ «κοντράρεται»  στην ουδέτερη έδρα του Βλαχόπουλου με τον ΑΟ Φυτειάς.
 
ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ – ΚΑΛΟ ΝΕΡΟ
Νίκη με καλή εμφάνιση θα προσπαθήσει να συνδυάσει κόντρα στον ΠΑΟ Καλού Νερού ο Μιλτιάδης Πύργου Τριφυλίας. Ο προπονητής Θανάσης Λακριντής και ο συνεργάτης του Κώστας Γεωργακόπουλος, δεν αντιμετωπίζουν ιδιαίτερα προβλήματα.
Με στόχο ένα θετικό αποτέλεσμα θ’ αγωνιστεί  η ομάδα του Καλού Νερού, με τον τεχνικό  Σάκη Διονυσόπουλο να έχει όλο το δυναμικό διαθέσιμο.
 
ΠΕΤΑΛΙΔΙ – ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡ.
Ενισχυμένο με το νεαρό  επιθετικό Ηλία Ζοτάι (εξέτισε την ποινή των δύο αγωνιστικών που του είχε επιβληθεί) υποδέχεται τη Θύελλα  Χαρακοπιού ο Απόλλων  Πεταλιδίου. Ο προπονητής Γιώργος Μηλίτσης και οι ποδοσφαιριστές του βλέπουν μόνο νίκη.
Αξιόλογη εμφάνιση και θετικό αποτέλεσμα  είναι ο στόχος της Θύελλας Χαρακοπιού, με τον τεχνικό της  Παντελή Τσιγαρίδη να μην αντιμετωπίζει ιδιαίτερα προβλήματα.
 
ΧΑΝΔΡΙΝΑΪΚΟΣ – ΑΟ ΦΥΤΕΙΑΣ
Με νίκη θέλει να ξεκινήσει  τις υποχρεώσεις του στον εφετινό «μαραθώνιο» της Α1 κατηγορίας ο Χανδριναϊκός, που αντιμετωπίζει στην ουδέτερη έδρα του Βλαχόπουλου τον ΑΟ Φυτειάς. Ο προπονητής Πέτρος Χιώτης αναμένεται να έχει όλους τους ποδοσφαιριστές στη διάθεσή του.
Καλή εμφάνιση και θετικό αποτέλεσμα θέλει ο ΑΟ Φυτειάς. Ο τεχνικός   Στράτης Μαρκου προβληματίζεται για τη συμμετοχή ορισμένων ποδοσφαιριστών (κυρίως λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων).
 
Οι διαιτητές των ματς της 2ης αγωνιστικής
Αναλυτικά τα ματς  της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της  Α1 Τοπικής κατηγορίας, με τους διαιτητές και τους βοηθούς που τα «σφυρίζουν», έχουν ως εξής:
Σήμερα – 3.30 μ.μ.
Δημοτικό Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας
Μιλτιάδης – ΠΑΟ Καλού Νερού: Απ. Καυκάς, Ηλ. Ρηγόπουλος, Γ. Βανικιώτης
Δημοτικό Γήπεδο Πεταλιδίου
Απόλλων Πεταλιδίου – Θύελλα Χαρακοπιού: Ι. Κουτσαναστάσης, Ι. Γιαννέτσος, Χ. Τσοπανάκης
Δημοτικό Γήπεδο Βλαχόπουλου
Χανδριναϊκός – ΑΟ Φυτειάς: Ηλ. Σκόρδος, Χρ. Γεωργαντάς, Ε. Παναγιωτόπουλος
 
 
Κυριακή 7 Οκτωβρίου – 3.30 μ.μ.
Δημοτικό Γήπεδο Σπερχογείας «Π.  Γεωργανάς»
Ηρακλής Καλαμάτας – Αναγέννηση Παραλίας: Ηλ. Ρέκκας, Γ. Γαλακούτης, Ν. Γάκης
Δημοτικό Γήπεδο Κορώνης
Ακρίτας Κορώνης – Παπαφλέσσας Χώρας: Ι. Κουτσαναστάσης, Ηλ. Μπουρίκας, Γ. Βανικιώτης
Δημοτικό  Γήπεδο Δωρίου
Δωριέας Δωρίου – ΑΟ Μεθώνης: Απ. Καυκάς, Χ. Σαπουτζής, Γ. Σκαρπέτης
Ρεπό: Ηρακλής Κυπαρισσίας
 
Β΄  ΤΟΠΙΚΗ
Πρεμιέρα με έξι αγώνες…
Πρεμιέρα σήμερα στο πρωτάθλημα της Β΄ Τοπικής κατηγορίας, στο οποίο  συμμετάσχουν 25 ομάδες, χωρισμένες σε 2 ομίλους των 12 και 13 αντίστοιχα.
Ο Αστέρας Μικρομάνης, ο ΑΣ Φυτειάς και η ΑΕ Γαργαλιάνων δεν θα συμμετάσχουν τελικά στο πρωτάθλημα.
Το σημερινό πρόγραμμα περιλαμβάνει έξι συναντήσεις.
Στον Α΄ Όμιλο ο Ατρόμητος  Πλατέος αντιμετωπίζει τον Αστέρα Βαλύρας, ενώ η νεοφώτιστη  Θύελλα Μερόπης «κοντράρεται» με τον ΑΠΣ Άρις Καλαμάτας.
Στον Β΄Ομιλο, ο Δαναός φιλοξενεί την ΑΕ Λογγάς, η Δόξα Καλαμάτας «συγκρούεται» με τα Πράσινα Πουλιά  στο τοπικό ντέρμπι, ο ΑΟ Λεϊκων  υποδέχεται τον Παπαφλέσσα Βλαχόπουλου, ενώ ο Εθνικός Καλαμάτας αντιμετωπίζει την Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης στο «ντέρμπι» των νεοφώτιστων.
 
Οι διαιτητές των αγώνων της 1ης αγωνιστικής
Αναλυτικά  οι συναντήσεις της 1ης αγωνιστικής  που  θα διεξαχθούν σήμερα και αύριο είναι οι εξής:
Σήμερα – 4.30 μ.μ.
Δημοτικό Γήπεδο Μικρομάνης
Ατρόμητος Πλατέος – Αστέρας Βαλύρας: Ευστ. Ζαρακοβίτης, Σ. Σγουμπόπουλος, Κ. Ηλιοπούλου
Δημοτικό Στάδιο Μελιγαλά
Θύελλα Μερόπης  - ΑΠΣ Άρις Καλαμάτας: Κων. Ψηλοπαναγιώτης, Ηλ. Τσουλάκος, Ηλ. Μπουρίκας
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ
Δαναός – ΑΕ Λογγάς: Π. Κομπιλίρης, Ε. Μπασιλάρης, Β. Βρυώνης
Δημοτικό Γήπεδο Δυτικής Παραλίας
Εθνικός Καλαμάτας – Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης: Ηλ. Νικολόπουλος, Αντ. Μιχαλόπουλος, Π. Νικολόπουλος
Δημοτικό Γήπεδο «Π. Μπαχράμης»
Δόξα Καλαμάτας – Πράσινα Πουλιά: Δ. Πλακογιάννης, Γ. Σκαρπέτης, Ν. Γάκης
 Δημοτικό Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας»
ΑΟ Λεΐκων – Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου: Ηλ. Ρέκκας, Γ. Γαλακούτης, Δ. Ταβουλαρέας
  
Κυριακή 7 Οκτωβρίου – 11.00 π.μ.
Δημοτικό Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας»
Παναθηναϊκός Καλαμάτας – Διαγόρας Κοπανακίου: Χρ. Γεωργαντάς, Π. Γαϊτάνης, Αρ. Καμάι
Δημοτικό Γήπεδο «Π. Μπαχράμης»
Αίαντας Καλαμάτας – Αστέρας Αρφαρών: Ν. Γκούμας, Κων. Βοσνάκης, Π. Λιανός
4.30 μ.μ.
Δημοτικό Γήπεδο «Π. Μπαχράμης»
Κεραυνός Καλαμάτας – Πανιώνιος: Φ. Κασκάνης, Β. Ντοχάς, Γ. Τσαβδαρίδης
Δημοτικό Γήπεδο Μεθώνης
ΠΑΟ Καλλιθέας – ΑΕΚ Καλαμάτας: Ηλ. Τσουλάκος, Ερβ. Τζεμάλι, Αντ. Μιχαλόπουλος
Ρεπό: Νέος Άρις, ΑΟ Νέδουσα Αλαγονίας
  • Η συνάντηση ΑΟ Πατίστα – ΑΕ Γαργαλιάνων ματαιώνεται (η ΑΕ Γαργαλιάνων με επιστολή της προς την ΕΠΣΜ, γνωστοποίησε ότι δεν θα συμμετάσχει στο πρωτάθλημα.

Οι προπονητές των ομάδων της Β΄ Τοπικής 
Οι προπονητές των 26 ομάδων του πρωταθλήματος της Β΄ Τοπικής κατηγορίας, είναι οι εξής:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ
Αίαντας Καλαμάτας: Γιάννης Σακελλαρόπουλος
Συνεργάτης: Θεόδωρος Σακκάς
Διαγόρας Κοπανακίου: Γιάννης Αντωνόπουλος
Ατρόμητος Πλατέος: Δημήτρης Παυλόπουλος
Μεσσηνιακός: Σταύρος Χριστόπουλος
Παπαφλέσσας Άμφειας: Νίκος Κορομηλάς
Αστέρας Αρφαρών: Γιώργος Γιαννακούντζος, Γιώργος Μπούρας
ΑΟ Πατίστα: Θανάσης Αντωνόπουλος
Νέος Άρις: Παναγιώτης Πεφάνης
Αστέρας Βαλύρας: Νίκος  Μανιατέας
ΑΠΣ Άρις Καλαμάτας: Γιάννης Ζαπρόπουλος
Παναθηναϊκός Καλαμάτας: Βασίλης Παναγιωτόπουλος
Θύελλα Μερόπης: Χρήστος Νιάρχος
 
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
ΠΑΟ Καλλιθέας: Παναγιώτης Βλαχογιάννης
Δόξα Καλαμάτας: Στέλιος Παπαδόπουλος, Μιχάλης Βούλγαρης
Πανιώνιος: Γιώργος Γκέγκας
Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου: Δημήτρης Λίτσας
Πράσινα Πουλιά: Παναγιώτης  Στάθης
ΑΕΚ Καλαμάτας: Δημήτρης Μάλαμας
ΑΕ Λογγάς: Ίλια Λούτα
Δαναός: Πέτρος Δημόπουλος
Συνεργάτες: Μιχάλης Παυλάκης, Παναγιώτης Παπατζίκης
Κεραυνός Καλαμάτας: Δημήτρης Μαυροειδής
ΑΟ Νέδουσα Αλαγονίας: Μιλτιάδης Μαυροειδής
Συνεργάτης: Γιώργος Νινιός
ΑΟ Λεΐκων: Δημήτρης Κωστόπουλος
Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης: Νίκος  Μουλατσιώτης
Εθνικός Καλαμάτας: Μιχάλης Γεωργόπουλος



Προσθήκη νέου σχολίου

Σχετικές Ειδήσεις