Το πρόγραμμα του πρωταθλήματος της Α2 εθνικής κατηγορίας γυναικών για τον Α’ όμιλο

Πρώτη Δημοσίευση: 31/07/2019 19:45 - Τελευταία Ενημέρωση: 31/07/2019 19:45
ΑΕ Αγ. Παρασκευής – Απόλλων Καλαμάτας, Μεσσηνιακός – ΑΟΝ Αργυρούπολης την 1η αγωνιστική
 
Πραγματοποιήθηκε χθες το μεσημέρι στα γραφεία της ΕΟΠΕ και η κλήρωση των αγώνων του πρωταθλήματος βόλεϊ της Α2 εθνικής κατηγορίας γυναικών.
Στον Α’ όμιλο του πρωταθλήματος της Α2 συμμετέχουν οι ακόλουθες ομάδες:
Απόλλων Καλαμάτας, Μεσσηνιακός, ΑΟΝ Αργυρούπολης, ΓΑΣ Μεσσαράς, ΟΦΑ Απολλώνιος, Ένωση Βύρωνα, ΓΣ Πετρούπολης, ΑΕ Αγίας Παρασκευής, ΓΣΚ Ηρακλής, ΑΟΛΕΣ Ηρακλείου, ΓΕ Ηρακλείου, ΑΕ Αμπελοκήπων.
Ο Απόλλων Καλαμάτας, την 1η αγωνιστική θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την ΑΕ Αγίας Παρασκευής, ενώ ο Μεσσηνιακός θα φιλοξενήσει τον ΑΟΝ Αργυρούπολης.
Το πρώτο καλαματιανό ντέρμπι είναι στην 9η αγωνιστική και θα διεξαχθεί στις 14 ή 15 Δεκεμβρίου, ενώ η «ρεβάνς» είναι την 20ή αγωνιστική και θα διεξαχθεί στις 21 ή 22 Μαρτίου.
Η πρεμιέρα του πρωταθλήματος έχει προγραμματιστεί να γίνει το Σάββατο 19 Οκτωβρίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής: 
Α2 Γυναικών - Α' όμιλος 
1η αγωνιστική (19/20-10) – 2η αγωνιστική (25/26-1)
ΓΣ Μεσσηνιακός-ΑΟΝ Αργυρούπολης
ΓΑΣ Μεσσαράς-ΟΦΑ Απολλώνιος
Ένωση Βύρωνα-ΓΣ Πετρούπολης
ΑΕ Αγ. Παρασκευής-Απόλλων Καλαμάτας
ΓΣΚ Ηρακλής-ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου
ΓΕ Ηρακλείου-ΑΕ Αμπελοκήπων
 
2η αγωνιστική (26/27-10) – 13η αγωνιστική (1/2-2)
ΓΕ Ηρακλείου-ΓΣ Μεσσηνιακός
ΑΟΝ Αργυρούπολης-ΓΑΣ Μεσσαράς
ΟΦΑ Απολλώνιος-Ένωση Βύρωνα
ΓΣ Πετρούπολης-ΑΕ Αγ. Παρασκευής
Απόλλων Καλαμάτας-ΓΣΚ Ηρακλής
ΑΕ Αμπελοκήπων-ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου
 
3η αγωνιστική (2/3-11) – 14η αγωνιστική (8/9-2)
ΓΑΣ Μεσσαράς-ΓΕ Ηρακλείου
Ένωση Βύρωνα-ΑΟΝ Αργυρούπολης
ΑΕ Αγ. Παρασκευής-ΟΦΑ Απολλώνιος
ΓΣΚ Ηρακλής-ΓΣ Πετρούπολης
ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου-Απόλλων Καλαμάτας
ΓΣ Μεσσηνιακός-ΑΕ Αμπελοκήπων
       
4η αγωνιστική (9/10-11) – 15η αγωνιστική (15/16-2)
ΓΕ Ηρακλείου-Ένωση Βύρωνα
ΓΣ Μεσσηνιακός-ΓΑΣ Μεσσαράς
ΑΟΝ Αργυρούπολης-ΑΕ Αγ. Παρασκευής
ΟΦΑ Απολλώνιος-ΓΣΚ Ηρακλής
ΓΣ Πετρούπολης-ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου
ΑΕ Αμπελοκήπων-Απόλλων Καλαμάτας
 
5η αγωνιστική (16/17-11) – 16η αγωνιστική (22/23-2)
ΑΕ Αγ. Παρασκευής-ΓΕ Ηρακλείου
Ένωση Βύρωνα-ΓΣ Μεσσηνιακός
ΓΣΚ Ηρακλής-ΑΟΝ Αργυρούπολης
ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου-ΟΦΑ Απολλώνιος
Απόλλων Καλαμάτας-ΓΣ Πετρούπολης
ΓΑΣ Μεσσαράς-ΑΕ Αμπελοκήπων
 
6η αγωνιστική (23/24-11) – 17η αγωνιστική (29/2-1/3)
ΓΕ Ηρακλείου-ΓΣΚ Ηρακλής
ΓΣ Μεσσηνιακός-ΑΕ Αγ. Παρασκευής
ΓΑΣ Μεσσαράς-Ένωση Βύρωνα
ΑΟΝ Αργυρούπολης-ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου
ΟΦΑ Απολλώνιος-Απόλλων Καλαμάτας
ΑΕ Αμπελοκήπων-ΓΣ Πετρούπολης
       
7η αγωνιστική (30/11-1/12) – 18η αγωνιστική (7/8-3)
ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου-ΓΕ Ηρακλείου
ΓΣΚ Ηρακλής-ΓΣ Μεσσηνιακός
ΑΕ Αγ. Παρασκευής-ΓΑΣ Μεσσαράς
Απόλλων Καλαμάτας-ΑΟΝ Αργυρούπολης
ΓΣ Πετρούπολης-ΟΦΑ Απολλώνιος
Ένωση Βύρωνα-ΑΕ Αμπελοκήπων
 
8η αγωνιστική (7/8-12) – 19η αγωνιστική (14/15-3)   
ΓΕ Ηρακλείου-Απόλλων Καλαμάτας
ΓΣ Μεσσηνιακός-ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου
ΓΑΣ Μεσσαράς-ΓΣΚ Ηρακλής
Ένωση Βύρωνα-ΑΕ Αγ. Παρασκευής
ΑΟΝ Αργυρούπολης-ΓΣ Πετρούπολης
ΑΕ Αμπελοκήπων-ΟΦΑ Απολλώνιος
       
9η αγωνιστική (14/15-12) – 20η αγωνιστική (21/22-3)       
ΓΣ Πετρούπολης-ΓΕ Ηρακλείου
Απόλλων Καλαμάτας-ΓΣ Μεσσηνιακός
ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου-ΓΑΣ Μεσσαράς
ΓΣΚ Ηρακλής-Ένωση Βύρωνα
ΟΦΑ Απολλώνιος-ΑΟΝ Αργυρούπολης
ΑΕ Αγ. Παρασκευής-ΑΕ Αμπελοκήπων
       
10η αγωνιστική (21/22-12) – 21η αγωνιστική (28/29-3)
ΓΕ Ηρακλείου-ΟΦΑ Απολλώνιος
ΓΣ Μεσσηνιακός-ΓΣ Πετρούπολης
ΓΑΣ Μεσσαράς-    Απόλλων Καλαμάτας
Ένωση Βύρωνα-ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου
ΑΕ Αγ. Παρασκευής-ΓΣΚ Ηρακλής
ΑΕ Αμπελοκήπων-ΑΟΝ Αργυρούπολης
 
11η αγωνιστική (18/19-1) – 22η αγωνιστική (4/5-4)
ΑΟΝ Αργυρούπολης-ΓΕ Ηρακλείου
ΟΦΑ Απολλώνιος-ΓΣ Μεσσηνιακός
ΓΣ Πετρούπολης-ΓΑΣ Μεσσαράς
Απόλλων Καλαμάτας-Ένωση Βύρωνα
ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου-ΑΕ Αγ. Παρασκευής
ΓΣΚ Ηρακλής-ΑΕ Αμπελοκήπων
 



Προσθήκη νέου σχολίου

Σχετικές Ειδήσεις