Το πρόγραμμα των αγώνων για το Κύπελλο Μεσσηνίας και των Πρωταθλημάτων Α΄, Α1 και Β΄ Τοπικής

Πρώτη Δημοσίευση: 13/08/2019 12:38 - Τελευταία Ενημέρωση: 13/08/2019 12:45
Πραγματοποιήθηκαν  χθες στην αίθουσα εκδηλώσεων του ξενοδοχείου «Horizon Blu” (παραλία Καλαμάτας), οι κληρώσεις του Κυπέλλου Μεσσηνίας και των πρωταθλημάτων Α΄, Α1 και Β΄ Τοπικής.
Στην κλήρωση παραβρέθηκαν σύσσωμο το Διοικητικό Συμβούλιο της ΕΠΣΜ, μ’ επικεφαλής τον πρόεδρο Βασίλη Σπηλιώτη, ο τεχνικός διευθυντής της ΕΠΣΜ και πρόεδρος του Συνδέσμου προπονητών Άγγελος Σκαφιδάς, ο πρόεδρος του Συνδέσμου Διαιτητών Ποδοσφαίρου Μεσσηνίας Νίκος Κοσσάρης, η Επιτροπή Διαιτησίας της Ένωσης, ο τέως πρόεδρος της ΕΠΣΜ Λεωνίδας Οικονομίδης, παράγοντες και προπονητές τοπικών ομάδων.

ΚΛΗΡΩΣΗ Α΄ ΤΟΠΙΚΗΣ 
Στο πρωτάθλημα της Α΄ Τοπικής Κατηγορίας θα συμμετάσχουν τα ακόλουθα 16 σωματεία: Πάμισος Μεσσήνης, Εράνη Φιλιατρών, Απόλλων Καλαμάτας, Τσικλητήρας Πύλου, Εθνικός Μελιγαλά, Πανθουριακός, Τέλος Άγρας Γαργαλιάνων, ΑΣ Ανδρούσας, ΑΕ Μάνης, ΑΟ Σπερχογείας, ΑΟ Κυπαρισσίας, Ολυμπιακός Ανάληψης, ΑΕ Αβίας, ΠΑΟ Καλού Νερού, ΑΟ Μεθώνης και Ακρίτας Κορώνης.
Η έναρξη του πρωταθλήματος έχει οριστεί για το Σαββατοκύριακο 28 και 29 Σεπτεμβρίου.

1η αγωνιστική 16η
Eράνη Φιλ.-Ολυμπιακός Ανάληψης
Τσικλητήρας Πύλου-Καλό Νερό
Πανθουριακός-Απόλλων Καλ.
Μεθώνη-ΑΕ Μάνης
Αβία-Εθνικός Μελιγαλά
Ακρίτας Κορώνης-Σπερχογεία
Κυπαρισσία-Τέλος Άγρας
Πάμισος Μεσ.-Ανδρούσα
 
2η αγωνιστική 17η
Τσικλητήρας Πύλου-Eράνη Φιλ.
Ολυμπιακός Ανάληψης-Πανθουριακός
Καλό Νερό-Μεθώνη
Απόλλων Καλ.-Αβία
ΑΕ Μάνης-Ακρίτας Κορώνης
Εθνικός Μελιγαλά-Κυπαρισσία
Σπερχογεία-Ανδρούσα
Τέλος Άγρας-Πάμισος Μεσ.
 
3η αγωνιστική 18η
Eράνη Φιλ.-Πανθουριακός
Μεθώνη-Τσικλητήρας Πύλου
Αβία-Ολυμπιακός Ανάληψης
Ακρίτας Κορώνης-Καλό Νερό
Κυπαρισσία-Απόλλων Καλ.
Ανδρούσα-ΑΕ Μάνης
Πάμισος Μεσ.-Εθνικός Μελιγαλά
Σπερχογεία-Τέλος Άγρας
 
4η αγωνιστική 19η
Μεθώνη-Eράνη Φιλ.
Πανθουριακός-Αβία
Τσικλητήρας Πύλου-Ακρίτας Κορώνης
Ολυμπιακός Ανάληψης-Κυπαρισσία
Καλό Νερό-Ανδρούσα
Απόλλων Καλ.-Πάμισος Μεσ.
ΑΕ Μάνης-Τέλος Άγρας
Εθνικός Μελιγαλά-Σπερχογεία
 
5η αγωνιστική 20η
Eράνη Φιλ.-Αβία
Ακρίτας Κορώνης-Μεθώνη
Κυπαρισσία-Πανθουριακός
Ανδρούσα-Τσικλητήρας Πύλου
Πάμισος Μεσ.-Ολυμπιακός Ανάληψης
Τέλος Άγρας-Καλό Νερό
Σπερχογεία-Απόλλων Καλ.
ΑΕ Μάνης-Εθνικός Μελιγαλά
 
6η αγωνιστική 21η
Ακρίτας Κορώνης-Eράνη Φιλ.
Αβία-Κυπαρισσία
Μεθώνη-Ανδρούσα
Πανθουριακός-Πάμισος Μεσ.
Τσικλητήρας Πύλου-Τέλος Άγρας
Ολυμπιακός Ανάληψης-Σπερχογεία
Καλό Νερό-Εθνικός Μελιγαλά
Απόλλων Καλ.-ΑΕ Μάνης
 
7η αγωνιστική 22η
Eράνη Φιλ.-Κυπαρισσία
Ανδρούσα-Ακρίτας Κορώνης
Πάμισος Μεσ.-Αβία
Τέλος Άγρας-Μεθώνη
Σπερχογεία-Πανθουριακός
Εθνικός Μελιγαλά-Τσικλητήρας Πύλου
ΑΕ Μάνης-Ολυμπιακός Ανάληψης
Καλό Νερό-Απόλλων Καλ.
 
8η αγωνιστική 23η
Ανδρούσα-Eράνη Φιλ.
Κυπαρισσία-Πάμισος Μεσ.
Ακρίτας Κορώνης-Τέλος Άγρας
Αβία-Σπερχογεία
Μεθώνη-Εθνικός Μελιγαλά
Πανθουριακός-ΑΕ Μάνης
Τσικλητήρας Πύλου-Απόλλων Καλ.
Ολυμπιακός Ανάληψης-Καλό Νερό
 
9η αγωνιστική 24η
Eράνη Φιλ.-Πάμισος Μεσ.
Τέλος Άγρας-Ανδρούσα
Σπερχογεία-Κυπαρισσία
Εθνικός Μελιγαλά-Ακρίτας Κορώνης
ΑΕ Μάνης-Αβία
Απόλλων Καλ.-Μεθώνη
Καλό Νερό-Πανθουριακός
Ολυμπιακός Ανάληψης-Τσικλητήρας Πύλου
 
10η αγωνιστική 25η
Τέλος Άγρας-Eράνη Φιλ.
Πάμισος Μεσ.-Σπερχογεία
Ανδρούσα-Εθνικός Μελιγαλά
Κυπαρισσία-ΑΕ Μάνης
Ακρίτας Κορώνης-Απόλλων Καλ.
Αβία-Καλό Νερό
Μεθώνη-Ολυμπιακός Ανάληψης
Πανθουριακός-Τσικλητήρας Πύλου
 
 
11η  αγωνιστική 26η
Eράνη Φιλ.-Σπερχογεία
Εθνικός Μελιγαλά-Τέλος Άγρας
ΑΕ Μάνης-Πάμισος Μεσ.
Απόλλων Καλ.-Ανδρούσα
Καλό Νερό-Κυπαρισσία
Ολυμπιακός Ανάληψης-Ακρίτας Κορώνης
Τσικλητήρας Πύλου-Αβία
Πανθουριακός-Μεθώνη
 
12η αγωνιστική 27η
Εθνικός Μελιγαλά-Eράνη Φιλ.
Σπερχογεία-ΑΕ Μάνης
Τέλος Άγρας-Απόλλων Καλ.
Πάμισος Μεσ.-Καλό Νερό
Ανδρούσα-Ολυμπιακός Ανάληψης
Κυπαρισσία-Τσικλητήρας Πύλου
Ακρίτας Κορώνης-Πανθουριακός
Αβία-Μεθώνη
 
13η αγωνιστική 28η
Eράνη Φιλ.-ΑΕ Μάνης
Απόλλων Καλ.-Εθνικός Μελιγαλά
Καλό Νερό-Σπερχογεία
Ολυμπιακός Ανάληψης-Τέλος Άγρας
Τσικλητήρας Πύλου-Πάμισος Μεσ.
Πανθουριακός-Ανδρούσα
Μεθώνη-Κυπαρισσία
Αβία-Ακρίτας Κορώνης
 
14η αγωνιστική 29η
Απόλλων Καλ.-Eράνη Φιλ.
ΑΕ Μάνης-Καλό Νερό
Εθνικός Μελιγαλά-Ολυμπιακός Ανάληψης
Σπερχογεία-Τσικλητήρας Πύλου
Τέλος Άγρας-Πανθουριακός
Πάμισος Μεσ.-Μεθώνη
Ανδρούσα-Αβία
Κυπαρισσία-Ακρίτας Κορώνης
 
15η αγωνιστική 30η
Eράνη Φιλ.-Καλό Νερό
Ολυμπιακός Ανάληψης-Απόλλων Καλ.
Τσικλητήρας Πύλου-ΑΕ Μάνης
Πανθουριακός-Εθνικός Μελιγαλά
Μεθώνη-Σπερχογεία
Αβία-Τέλος Άγρας
Ακρίτας Κορώνης-Πάμισος Μεσ.
Κυπαρισσία-Ανδρούσα

ΚΛΗΡΩΣΗ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
Α1 κατηγορία Μεσσηνίας
 
1η αγωνιστική 14η
Χανδριναϊκός-Απόλλων Πεταλ.
Δώριο-Αστέρας Αρφ.
Ομόνοια Καλ.-Παπαφλέσσας Χώρας
Νέος Άρις-Ηρακλής Καλ.
ΑΟ Φυτειάς-Ηρακλής Κυπαρ.
Πανιώνιος-Ολυμπιακός Καλ.
Θύελλα Χαρακοπιού-ΑΕΚ Καλ.
 
2η αγωνιστική 15η
Δώριο-Χανδριναϊκός
Απόλλων Πεταλ.-Ομόνοια Καλ.
Αστέρας Αρφ.-Νέος Άρις
Παπαφλέσσας Χώρας-ΑΟ Φυτειάς
Ηρακλής Καλ.-Πανιώνιος
Ηρακλής Κυπαρ.-Θύελλα Χαρακοπιού
Ολυμπιακός Καλ.-ΑΕΚ Καλ.
 
3η αγωνιστική 16η
Χανδριναϊκός-Ομόνοια Καλ.
Νέος Άρις-Δώριο
ΑΟ Φυτειάς-Απόλλων Πεταλ.
Πανιώνιος-Αστέρας Αρφ.
Θύελλα Χαρακοπιού-Παπαφλέσσας Χώρας
ΑΕΚ Καλ.-Ηρακλής Καλ.
Ολυμπιακός Καλ.-Ηρακλής Κυπαρ.
 
4η αγωνιστική 17η
Νέος Άρις-Χανδριναϊκός
Ομόνοια Καλ.-ΑΟ Φυτειάς
Δώριο-Πανιώνιος
Απόλλων Πεταλ.-Θύελλα Χαρακοπιού
Αστέρας Αρφ.-ΑΕΚ Καλ.
Παπαφλέσσας Χώρας-Ολυμπιακός Καλ.
Ηρακλής Καλ.-Ηρακλής Κυπαρ.
 
5η αγωνιστική 18η
Χανδριναϊκός-ΑΟ Φυτειάς
Πανιώνιος-Νέος Άρις
Θύελλα Χαρακοπιού-Ομόνοια Καλ.
ΑΕΚ Καλ.-Δώριο
Ολυμπιακός Καλ.-Απόλλων Πεταλ.
Ηρακλής Κυπαρ.-Αστέρας Αρφ.
Ηρακλής Καλ.-Παπαφλέσσας Χώρας
 
6η αγωνιστική 19η
Πανιώνιος-Χανδριναϊκός
ΑΟ Φυτειάς-Θύελλα Χαρακοπιού
Νέος Άρις-ΑΕΚ Καλ.
Ομόνοια Καλ.-Ολυμπιακός Καλ.
Δώριο-Ηρακλής Κυπαρ.
Απόλλων Πεταλ.-Ηρακλής Καλ.
Αστέρας Αρφ.-Παπαφλέσσας Χώρας
 
7η αγωνιστική 20η
Χανδριναϊκός-Θύελλα Χαρακοπιού
ΑΕΚ Καλ.-Πανιώνιος
Ολυμπιακός Καλ.-ΑΟ Φυτειάς
Ηρακλής Κυπαρ.-Νέος Άρις
Ηρακλής Καλ.-Ομόνοια Καλ.
Παπαφλέσσας Χώρας-Δώριο
Αστέρας Αρφ.-Απόλλων Πεταλ.
 
8η αγωνιστική 21η
ΑΕΚ Καλ.-Χανδριναϊκός
Θύελλα Χαρακοπιού-Ολυμπιακός Καλ.
Πανιώνιος-Ηρακλής Κυπαρ.
ΑΟ Φυτειάς-Ηρακλής Καλ.
Νέος Άρις-Παπαφλέσσας Χώρας
Ομόνοια Καλ.-Αστέρας Αρφ.
Δώριο-Απόλλων Πεταλ.
 
9η αγωνιστική 22η
Χανδριναϊκός-Ολυμπιακός Καλ.
Ηρακλής Κυπαρ.-ΑΕΚ Καλ.
Ηρακλής Καλ.-Θύελλα Χαρακοπιού
Παπαφλέσσας Χώρας-Πανιώνιος
Αστέρας Αρφ.-ΑΟ Φυτειάς
Απόλλων Πεταλ.-Νέος Άρις
Ομόνοια Καλ.-Δώριο
 
10η αγωνιστική 23η
Ηρακλής Κυπαρ.-Χανδριναϊκός
Ολυμπιακός Καλ.-Ηρακλής Καλ.
ΑΕΚ Καλ.-Παπαφλέσσας Χώρας
Θύελλα Χαρακοπιού-Αστέρας Αρφ.
Πανιώνιος-Απόλλων Πεταλ.
ΑΟ Φυτειάς-Δώριο
Νέος Άρις-Ομόνοια Καλ.
 
11η αγωνιστική 24η
Χανδριναϊκός-Ηρακλής Καλ.
Παπαφλέσσας Χώρας-Ηρακλής Κυπαρ.
Αστέρας Αρφ.-Ολυμπιακός Καλ.
Απόλλων Πεταλ.-ΑΕΚ Καλ.
Δώριο-Θύελλα Χαρακοπιού
Ομόνοια Καλ.-Πανιώνιος
ΑΟ Φυτειάς-Νέος Άρις
 
12η αγωνιστική 25η
Παπαφλέσσας Χώρας-Χανδριναϊκός
Ηρακλής Καλ.-Αστέρας Αρφ.
Ηρακλής Κυπαρ.-Απόλλων Πεταλ.
Ολυμπιακός Καλ.-Δώριο
ΑΕΚ Καλ.-Ομόνοια Καλ.
Θύελλα Χαρακοπιού-Νέος Άρις
Πανιώνιος-ΑΟ Φυτειάς
 
13η αγωνιστική 26η
Χανδριναϊκός-Αστέρας Αρφ.
Απόλλων Πεταλ.-Παπαφλέσσας Χώρας
Δώριο-Ηρακλής Καλ.
Ομόνοια Καλ.-Ηρακλής Κυπαρ.
Νέος Άρις-Ολυμπιακός Καλ.
ΑΟ Φυτειάς-ΑΕΚ Καλ.
Θύελλα Χαρακοπιού-Πανιώνιος

Β’ ΤΟΠΙΚΗ 

1ος Όμιλος 
1η αγωνιστική
Δόξα Καλαμάτας-Νέδουσα
ΑΟ Λεΐκων-Μεσσηνιακός
Αναγέννηση-Πατίστα
Ίκαρος Καλ.-Αίαντας
Κεραυνός-Άρις Καλαμάτας
Ρεπό: ΑΟ Φαραί
 
2η αγωνιστική
ΑΟ Φαραί-Δόξα Καλαμάτας
Νέδουσα-ΑΟ Λεΐκων
Μεσσηνιακός-Ίκαρος Καλ.
Πατίστα-Κεραυνός
Άρις Καλαμάτας-Αίαντας
Ρεπό: Αναγέννηση
 
3η αγωνιστική
Δόξα Καλαμάτας-ΑΟ Λεΐκων
Αναγέννηση-ΑΟ Φαραί
Ίκαρος Καλ.-Νέδουσα
Άρις Καλαμάτας-Μεσσηνιακός
Αίαντας-Πατίστα
Ρεπό: Κεραυνός Καλαμάτας
 
4η αγωνιστική
Αναγέννηση-Δόξα Καλαμάτας
ΑΟ Λεΐκων-Ίκαρος Καλ.
ΑΟ Φαραί-Κεραυνός
Νέδουσα-Άρις Καλαμάτας
Πατίστα-Μεσσηνιακός
Ρεπό: Αίαντας Καλαμάτας
 
5η αγωνιστική
Δόξα Καλαμάτας-Ίκαρος Καλ.
Κεραυνός-Αναγέννηση
Άρις Καλαμάτας-ΑΟ Λεΐκων
Αίαντας-ΑΟ Φαραί
Πατίστα-Νέδουσα
Ρεπό: Μεσσηνιακός ΓΣ
 
6η αγωνιστική
Κεραυνός-Δόξα Καλαμάτας
Ίκαρος Καλ.-Άρις Καλαμάτας
Αναγέννηση-Αίαντας
ΑΟ Λεΐκων-Πατίστα
ΑΟ Φαραί-Μεσσηνιακός
Ρεπό: Νέδουσα Αλαγονίας
 
7η αγωνιστική
Δόξα Καλαμάτας-Άρις Καλαμάτας
Αίαντας-Κεραυνός
Πατίστα-Ίκαρος Καλ.
Μεσσηνιακός-Αναγέννηση
Νέδουσα-ΑΟ Φαραί
Ρεπό: ΑΟ Λεΐκων
 
8η αγωνιστική
Αίαντας-Δόξα Καλαμάτας
Άρις Καλαμάτας-Πατίστα
Κεραυνός-Μεσσηνιακός
Αναγέννηση-Νέδουσα
ΑΟ Λεΐκων-ΑΟ Φαραί
Ρεπό: Ίκαρος Καλαμάτας
 
9η αγωνιστική
Δόξα Καλαμάτας-Πατίστα
Μεσσηνιακός-Αίαντας
Νέδουσα-Κεραυνός
ΑΟ Φαραί-Ίκαρος Καλ.
ΑΟ Λεΐκων-Αναγέννηση
Ρεπό: ΑΣΠ Άρις Καλαμάτας
 
10η αγωνιστική
Μεσσηνιακός-Δόξα Καλαμάτας
Αίαντας-Νέδουσα
Άρις Καλαμάτας-ΑΟ Φαραί
Κεραυνός-ΑΟ Λεΐκων
Ίκαρος Καλ.-Αναγέννηση
Ρεπό: ΑΠΟΚ Πατίστα Καλαμάτας
 
11η αγωνιστική
Νέδουσα-Μεσσηνιακός
ΑΟ Φαραί-Πατίστα
ΑΟ Λεΐκων-Αίαντας
Αναγέννηση-Άρις Καλαμάτας
Ίκαρος Καλ.-Κεραυνός
Ρεπό: Δόξα Καλαμάτας
 
2ος Όμιλος 
1η αγωνιστική
Θύελλα Μερόπης-Κοπανάκι
Παναθηναϊκός Καλ.-Πανευαϊκός
Βαλύρα-Νίκη Πλάτης
ΠΑΟΚ Καλ.-Ερμής Καλ.
Άμφεια-Πλατύ
Ρεπό: ΠΑΣ Ράχης
 
2η αγωνιστική
ΠΑΣ Ράχης-Θύελλα Μερόπης
Κοπανάκι-Παναθηναϊκός Καλ.
Πανευαϊκός-ΠΑΟΚ Καλ.
Νίκη Πλάτης-Άμφεια
Πλατύ-Ερμής Καλ.
Ρεπό: Αστέρας Βαλύρας
 
3η αγωνιστική
Θύελλα Μερόπης-Παναθηναϊκός Καλ.
Βαλύρα-ΠΑΣ Ράχης
ΠΑΟΚ Καλ.-Κοπανάκι
Πλατύ-Πανευαϊκός
Ερμής Καλ.-Νίκη Πλάτης
Ρεπό: Παπαφλέσσας Άμφειας
 
4η αγωνιστική
Βαλύρα-Θύελλα Μερόπης
Παναθηναϊκός Καλ.-ΠΑΟΚ Καλ.
ΠΑΣ Ράχης-Άμφεια
Κοπανάκι-Πλατύ
Νίκη Πλάτης-Πανευαϊκός
Ρεπό: Ερμής Καλαμάτας
 
5η αγωνιστική
Θύελλα Μερόπης-ΠΑΟΚ Καλ.
Άμφεια-Βαλύρα
Πλατύ-Παναθηναϊκός Καλ.
Ερμής Καλ.-ΠΑΣ Ράχης
Νίκη Πλάτης-Κοπανάκι
Ρεπό: Πανευαϊκός
 
6η αγωνιστική
Άμφεια-Θύελλα Μερόπης
ΠΑΟΚ Καλ.-Πλατύ
Βαλύρα-Ερμής Καλ.
Παναθηναϊκός Καλ.-Νίκη Πλάτης
ΠΑΣ Ράχης-Πανευαϊκός
Ρεπό: Διαγόρας Κοπανακίου
 
7η αγωνιστική
Θύελλα Μερόπης-Πλατύ
Ερμής Καλ.-Άμφεια
Νίκη Πλάτης-ΠΑΟΚ Καλ.
Πανευαϊκός-Βαλύρα
Κοπανάκι-ΠΑΣ Ράχης
Ρεπό: Παναθηναϊκός Καλαμάτας
 
8η αγωνιστική
Ερμής Καλ.-Θύελλα Μερόπης
Πλατύ-Νίκη Πλάτης
Άμφεια-Πανευαϊκός
Βαλύρα-Κοπανάκι
Παναθηναϊκός Καλ.-ΠΑΣ Ράχης
Ρεπό: ΠΑΟΚ Καλαμάτας
 
9η αγωνιστική
Θύελλα Μερόπης-Νίκη Πλάτης
Πανευαϊκός-Ερμής Καλ.
Κοπανάκι-Άμφεια
ΠΑΣ Ράχης-ΠΑΟΚ Καλ.
Παναθηναϊκός Καλ.-Βαλύρα
Ρεπό: Ατρόμητος Πλατέος
 
10η αγωνιστική
Πανευαϊκός-Θύελλα Μερόπης
Ερμής Καλ.-Κοπανάκι
Πλατύ-ΠΑΣ Ράχης
Άμφεια-Παναθηναϊκός Καλ.
ΠΑΟΚ Καλ.-Βαλύρα
Ρεπό: Νίκη Πλάτης
 
11η αγωνιστική
Κοπανάκι-Πανευαϊκός
ΠΑΣ Ράχης-Νίκη Πλάτης
Παναθηναϊκός Καλ.-Ερμής Καλ.
Βαλύρα-Πλατύ
ΠΑΟΚ Καλ.-Άμφεια
Ρεπό: Θύελλα Μερόπης

3ος  Όμιλος 
1η αγωνιστική
Μιλτιάδης-Νέστωρ Πύλου
Καλλιθέα-Θύελλα Παραλίας
Εθνικός Καλ.-Ακαδημ. Πάμισος
Βλαχόπουλο-Δαναός
Στενωσιά-ΑΕ Λογγάς
Ρεπό: Πράσινα Πουλιά
 
2η αγωνιστική
Πράσινα Πουλιά-Μιλτιάδης
Νέστωρ Πύλου-Καλλιθέα
Θύελλα Παραλίας-Βλαχόπουλο
Ακαδημ. Πάμισος-Στενωσιά
ΑΕ Λογγάς-Δαναός
Ρεπό: Εθνικός Καλαμάτας
 
3η αγωνιστική
Μιλτιάδης-Καλλιθέα
Εθνικός Καλ.-Πράσινα Πουλιά
Βλαχόπουλο-Νέστωρ Πύλου
ΑΕ Λογγάς-Θύελλα Παραλίας
Δαναός-Ακαδημ. Πάμισος
Ρεπό: ΑΟ Στενωσιάς
 
4η αγωνιστική
Εθνικός Καλ.-Μιλτιάδης
Καλλιθέα-Βλαχόπουλο
Πράσινα Πουλιά-Στενωσιά
Νέστωρ Πύλου-ΑΕ Λογγάς
Ακαδημ. Πάμισος-Θύελλα Παραλίας
Ρεπό: ΑΣ Δαναός Καλαμάτας
 
5η αγωνιστική
Μιλτιάδης-Βλαχόπουλο
Στενωσιά-Εθνικός Καλ.
ΑΕ Λογγάς-Καλλιθέα
Δαναός-Πράσινα Πουλιά
Ακαδημ. Πάμισος-Νέστωρ Πύλου
Ρεπό: Θύελλα Παραλίας
 
6η αγωνιστική
Στενωσιά-Μιλτιάδης
Βλαχόπουλο-ΑΕ Λογγάς
Εθνικός Καλ.-Δαναός
Καλλιθέα-Ακαδημ. Πάμισος
Πράσινα Πουλιά-Θύελλα Παραλίας
Ρεπό: Νέστωρ Πύλου
 
7η αγωνιστική
Μιλτιάδης-ΑΕ Λογγάς
Δαναός-Στενωσιά
Ακαδημ. Πάμισος-Βλαχόπουλο
Θύελλα Παραλίας-Εθνικός Καλ.
Νέστωρ Πύλου-Πράσινα Πουλιά
Ρεπό: ΠΑΟ Καλλιθέας
 
8η αγωνιστική
Δαναός-Μιλτιάδης
ΑΕ Λογγάς-Ακαδημ. Πάμισος
Στενωσιά-Θύελλα Παραλίας
Εθνικός Καλ.-Νέστωρ Πύλου
Καλλιθέα-Πράσινα Πουλιά
Ρεπό: Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου
 
9η αγωνιστική
Μιλτιάδης-Ακαδημ. Πάμισος
Θύελλα Παραλίας-Δαναός
Νέστωρ Πύλου-Στενωσιά
Πράσινα Πουλιά-Βλαχόπουλο
Καλλιθέα-Εθνικός Καλ.
Ρεπό: ΑΕ Λογγάς
 
10η αγωνιστική
Θύελλα Παραλίας-Μιλτιάδης
Δαναός-Νέστωρ Πύλου
ΑΕ Λογγάς-Πράσινα Πουλιά
Στενωσιά-Καλλιθέα
Βλαχόπουλο-Εθνικός Καλ.
Ρεπό: Ακαδημία Πάμισος
 
11η αγωνιστική
Νέστωρ Πύλου-Θύελλα Παραλίας
Πράσινα Πουλιά-Ακαδημ. Πάμισος
Καλλιθέα-Δαναός
Εθνικός Καλ.-ΑΕ Λογγάς
Βλαχόπουλο-Στενωσιά
Ρεπό: Μιλτιάδης Πύργου Τριφυλίας

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
Πανιώνιος-Καλαμάτα, με Σπερχογεία ο ΑΟΔ και δύο ντέρμπι Α’ Τοπικής
 
Μαζί με τις κληρώσεις των τοπικών πρωταθλημάτων πραγματοποιήθηκε χθες η κλήρωση για τη Β’ φάση του Κυπέλλου Μεσσηνίας, που θα κάνει πρεμιέρα στις 8 Σεπτεμβρίου.
Η κληρωτίδα ανέδειξε 16 ζευγάρια που θα αναμετρηθούν σε νοκ άουτ αγώνες στην έδρα της ομάδας που προέρχεται από μικρότερη κατηγορία.
Τα ζευγάρια της β’ φάσης:
Χανδριναϊκός-Νέος Άρις, ΑΕΚ-Αρφαρά, Εράνη-Κορώνη, Καλό Νερό-Ηρακλής Καλαμάτας, ΑΟ Διαβολιτσίου-Σπερχογεία, Απόλλων Καλαμάτας-Κυπαρισσία, ΑΟ Φυτειάς-Ηρακλής Κυπαρισσίας, Πάμισος-Τσικλητήρας, ΑΟ Μεθώνης-Δωριο, ΑΕ Αβίας-Απόλλων Πεταλιδίου, Θύελλα Χαρακοπιού-Πανθουριακός, Ολυμπιακός Ανάληψης-Τέλος Άγρας, Πανιώνιος-Καλαμάτα, Χωρά-Ολυμπιακός Καλαμάτας, Ομόνοια-Εθνικός Μελιγαλά, Ανδρούσα-Μάνη.

 

 



Προσθήκη νέου σχολίου

Σχετικές Ειδήσεις