Η ψυχωμένη “Μαύρη Θύελλα” 1-0 το Φωστήρα (φωτογραφίες)

Πολύ σημαντική νίκη πέτυχε η ψυχωμένη Καλαμάτα σήμερα στην προσπάθεια της που κάνει για άνοδο στη Β εθνική. Η Μαύρη Θύελλα ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και ήταν ανώτερη στο Α ημίχρονο. Το γκολ , το μοναδικό της αναμέτρησης το πέτυχε ο Πούτσι με δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή ύστερα από εξαιρετική προσπάθεια και ασίστ του Γκαλίν. Στο δεύτερο ημίχρονο η Καλαμάτα έχασε μοναδική ευκαιρία στα πρώτα λεπτά με τον Γκαλίν να διπλασιάσει τα τέρματα της και να διώξει το άγχος…Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ανέβηκαν και πίεσαν αρκετά … Στο τέλος η Καλαμάτα είχε την ευκαιρία με αντεπιθέσεις να καθαρίσει το παιχνίδι κάτι που τελικώς δεν έκανε. Με δύναμη και πάθος οι παίκτες της Μαύρης Θύελλας κατάφεραν να πανηγυρίσουν μια πολύ μεγάλη νίκη μπροστά στους περίπου 1.000 οπαδούς τους (που έφτασαν και με λίγη καθυστέρηση στο γήπεδο λόγω του εργάσιμου της ημέρας) που αψήφησαν το κρύο και βρέθηκαν δίπλα στην ομάδα. Κορυφαίος της ομάδας της Καλαμάτας ήταν ο Τσόπελας ενώ αρκετά καλοί ήταν και ο Σαραντόπουλος με τον Τριανταφυλλάκη χωρίς όμως κανείς δεν υστερήσει…

Τέλος ο Ζόραν Γιέφτοβιτς δήλωσε ευχαριστημένος από την εμφάνιση ενώ σημείωσε ότι η ομάδα εκτός από τον Φωστήρα είχε να αντιμετωπίσει και το άγχος και τόνισε ότι η συνέχεια θα είναι πολύ καλύτερη για την ομάδα της Μαύρης Θύελλας.

φωτορεπορτάζ: Στασινός Μουτσούλας

ΛΗΞΗ- ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ

92 Φάουλ σε καλό σημείο για το Φωστήρα, η Καλαμάτα παραχωρεί κόρνερ

4 τα λεπτά των καθυστερήσεων

90 Τρίτη αλλαγή για την Καλαμάτα, ο Γεωργιόπουλος περνά στην θέση του Σαραντόπουλου

Το παιχνίδι ξεκινά και πάλι ενώ τώρα θα τηρηθεί ενός λεπτού σιγή για την Αγγέλω

Στις θέσεις των επισήμων είναι και ο Τάσος Μητρόπουλος (φώτο)

45 Ημίχρονο

40 Καλή στιγμή για τον Φωστήρα  από λάθος του Κοψαχείλη

37 Κίτρινη κάρτα για τον Τσιμικλή

34 Η μπάλα καταλήγει σε κόρνερ, κίτρινη κάρτα για το Φωστήρα

33 Φάουλ σε καλό σημείο για το Φωστήρα

24 ΓΚΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΙ με σούτ έξω απο την περιοχή όταν μετά απο εξαιρετική προσπάθεια του  Γκαλίν έστρωσε την μπάλα στον Πούτσι και αυτός έκανε το 1-0

22 Μεγάλη ευκαιρία για την Καλαμάτα όταν μετά απο κόρνετ το τέρμα έδιωξε την μπάλα

16 Φάουλ σε καλό σημείο για την Καλαμάτα που καταλήγει σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο

Παιχνίδι κέντρου μέχρι τώρα ενώ να σημειωθεί ότι ακόμα καταφθάνει κόσμος.

8 Ευκαιρία για τον Φωστήρα που καταλήγει άουτ.

4 Ο Γκαλίν σουτάρει άουτ από καλή θέση

2 Καλή στιγμή για την ομάδα του Φωστήρα μετά απο λάθος την άμυνας

Γύρω στα 500 άτομα έχουν έρθει στο γήπεδο.

1 Το παιχνίδι μόλις ξεκινά

Ξεκινά σε λίγα λεπτά ο αγώνας και οι συνθέσεις είναι:

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Κοψαχείλης, Τρίψας, Τσόπελας,Ηλιόπουλος, Ψυχογιόπουλος, Τσιμικλής, Τριανταφυλλάκης , Πούτσης, Σαραντόπουλος, Νουχάνοβιτς, Γκαλίν.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Μπότος, Κοπέλας, Πενταυράκης, Παραράς, Βαβάτσικος, Τσώνης, Τασουλής, Στάμος, Δωροβίνης, Τσαγκαράκης, Κάμπας

Δείτε την εξέλιξη του κρίσιμου αγώνα της Καλαμάτας με των Φωστήρα στις 3:00 από το Θάρρος.