Η Κυπαρισσία στα πέναλτι κατέκτησε το κύπελλο Μεσσηνίας (φωτογραφίες)

Στα πέναλτι κρίθηκε ο μεγάλο τελικός του Κυπέλλου Μεσσηνίας με το Τριφυλιακό χρώμα. Τελικά την κούπα την σήκωσε η ομάδα της Κυπαρισσίας που επικράτησε με 5-3 στην διαδικασία των πέναλτι της Εράνης Φιλιατρών.

Αναλυτικό ρεπορτάζ καθώς και πλούσιο φωτορεπορτάζ & βίντεο από τον τελικό σε λίγο από το “Θάρρος”

Στην παράταση πάει το παιχνίδι στο Κορδία αφού τα 90 λεπτά ολοκληρώθηκαν με τις δυο ομάδες ισόπαλες στο 1-1.

Η Εράνη ισοφαρίζει με τον Χρονόπουλο στο 75ο λεπτό σε 1-1

Ημίχρονο στο Κορδία , η Κυπαρισσία προηγείται από το 26ο λεπτό με 1-0

Κυπαρισσία – Εράνη 1-0

Ανοίγει το σκορ η Κυπαρισσία στο 26ο λεπτό με κεφαλιά του Στρέπι ύστερα από κόρνερ

Στο 0-0 βρίσκεται στο 20ο λεπτό η αναμέτρηση μεταξύ Κυπαρισσίας και Εράνης για τον τελικό του Κυπέλλου Μεσσηνίας , που γίνεται αυτή την ώρα στο αθλητικό κέντρο της ΕΠΣΜ Μεσσηνίας στο Κορδία.

Την αναμέτρηση παρακολουθούν περίπου 1.000 φίλαθλοι και των 2 ομάδων , ενώ η έναρξη της αναμέτρησης έγινε παρουσία και της Φιλαρμονικής του Δήμου Καλαμάτας.

Κυπαρισσία: Ντουγέρογλου, Ανδρουτσής, Γιαννόπουλος, Μανδραπήλιας, Γαργαρώνης, Λυδιώτης, Μιτρόφ, Ντιοπ, Στρέπι, Μητρόπουλος και Παναγόπουλος.

Εράνη Φιλιατρών: Αθανασόπουλος, Μπεγκλετζής, Άλμπαν, Μιχαλόπουλος, Γιαννόπουλος, Μοροσάνου, Κιούτακ, Αλεξόπουλος, Κώτσος, Κόλλιας και Χρονόπουλος.