«Ταφόπλακα» στις όποιες ελπίδες της Καλαμάτας έβαλε ο Παναργειακός (φωτογραφίες & βίντεο)

Μετά από μια κάκιστη εμφάνιση η Καλαμάτα έχασε μέσα στην έδρα της από την ομάδα του Παναργειακού . Σ’ ένα πολύ κακό παιχνίδι ο Παναργειακός εκμεταλλεύτηκε τη μοναδική του ευκαιρία στο παιχνίδι , στο 42ο λεπτό και με πλασέ του Σπανού άνοιξε το σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Καλαμάτα είχε φλύαρη υπεροχή χωρίς όμως να την εκμεταλλευτεί καθώς δεν δημιούργησε σχεδόν καμία ευκαιρία μπροστά στην εστία του Κατσαούνη που πέρασε ένα πολύ εύκολο απόγευμα στο γήπεδο της παραλίας.

Η ήττα αυτή της Καλαμάτας βάζει τέλος και στις όποιες ελπίδες της είχαν απομείνει στο κυνήγι της πρώτης θέσης στη Γ εθνική καθώς με 5 αγωνιστικές για το τέλος και την Ερμιονίδα 7 βαθμούς μπροστά κάτι τέτοιο φαντάζει άθλος. Το «καμπανάκι» στην ομάδα της Καλαμάτας είχε χτυπήσει πριν μια εβδομάδα όταν νίκησε με τη ψυχή στο στόμα τον Άρη Αιτωλικού αλλά δεν φαίνεται πως το αντιλήφθηκε κανείς μέσα στην ομάδα

φωτογραφίες : Στασινός Μουτσούλας

89ο λεπτό απίστευτη ευκαιρία για τον Παναργειακό να κάνει το 0-2 , με διπλή προσπάθεια σε τετ α τετ ο Κολοβούρη έσωσε το γκολ

Δείτε βίντεο από την ένταση στο ημίχρονο της αναμέτρησης μεταξύ των οπαδών των 2 ομάδων

64ο λεπτό Ο Καραχάλιος εκτελεί και η μπάλα περνά ψηλά αουτ

63ο λεπτό φάουλ σε πολύ καλή θέση για την Καλαμάτα

57ο λεπτό ο Οντσβονγκ περνά στον αγώνα στη θέση του Πούτσι

55ο λεπτό Η Καλαμάτα έχει μπει πιο δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και προσπαθεί να φέρει το ματς στα ίσια

Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο στην Καλαμάτα

Ένταση στο ημίχρονο μεταξύ των οπαδών των δυο ομάδων

Ημίχρονο στην Καλαμάτα με τον Παναργειακό να είναι μπροστά στο σκορ 0-1 μέσα στην Καλαμάτα

Παγώνει το γήπεδο της παραλίας ο Παναργειακός καθώς στο 42ο λεπτό ο ΣΠανός με πλασέ μεσα από την περιοχή ανοίγει το σκορ

40ο λεπτό στην αναμέτρηση ενός κακού παιχνιδιού και από τις δυο ομάδες με ελάχιστες φάσεις μπροστα στις δυο εστίες.

30ο λεπτό καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους , ο Καπλατζής σουταρε ανενόχλητος  μέσα από την περιοχή η μπάλα όμως πέρασε αρκετά μέτρα αουτ

25ο Σουτ του Ηλιόπουλου από το ύψος της μεγάλης περιοχής μπόκαρε ο Κατσαούνης

10ο λεπτό στην αναμέτρηση χωρίς καμία φάση μπροστά στις δυο εστίες

Βρισκόμαστε στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο μέχρι στιγμής

Ξεκινά σε λίγα λεπτά το μεγάλο πελοποννησιακό ντέρμπι μεταξύ της Καλαμάτας και του Παναργειακού. Και οι δυο ομάδες θέλουν τη νίκη για να συνεχίσουν να βρίσκονται στο κυνήγι της Ερμιονίδας.

Στο γήπεδο αυτή την ώρα βρίσκονται περίπου 600 άτομα εκ των οποίων 70 είναι οπαδοί της ομάδας του Παναργειακού

Καλαμάτα: Κολοβούρης, Λιόλιος, Ζαχαρόπουλος, Σκαρλάτος, Καντούτσης, Μαρτίνος, Καραχάλιος, Σκόνδρας, Ηλιόπουλος, Πούτσης, Καλαντζής.

Παναργειακός: Κατσαούνης, Ζίου, Φλώρος, Μπόμπς, Φίλης, Παπαϊωάννου, Αγγελόπουλος, Σπανός, Σώκος, Καπλατζής.