Καλύτερη η ΕΑ Πατρών νίκησε τον Ακρίτα και πήρε την άνοδο στην Α’2 (φωτογραφίες)

Το χειρότερό του παιχνίδι, στην πιο ακατάλληλη στιγμή έκανε χθες ο Ακρίτας και ηττήθηκε στο Κλειστό της Παραλίας με 1-3 σετ από την ΕΑ Πατρών, η οποία στέφθηκε πρωταθλήτρια Πελοποννήσου και εξασφάλισε την άνοδο στην Α2. Μπροστά σε ένα κατάμεστο γήπεδο (με τους υπεύθυνους της ομάδας να ευχαριστούν τον κόσμο για τη στήριξή του) η ομάδα του Κώστα Κουτράκη δεν κατάφερε να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις, παρ΄ότι βρέθηκε να προηγείται στα σετ.
Με πολύ κακή άμυνα και υποδοχή δεν υπήρχαν περιθώρια ούτε για ανάπτυξη παιχνιδιού και η καλαματιανή ομάδα αποχαιρέτισε το όνειρο από τον πρώτο κιόλας τελικό των πλέι οφ της Β’ Εθνικής βόλεϊ των ανδρών, χωρίς να χρειαστεί άλλο ματς (η ΕΑΠ είχε προβάδισμα 0-2, καθώς είχε κερδίσει και τα δυο παιχνίδια της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος).
ΑΚΡΙΤΑΣ: Μητρόπουλος, Κουλιέρης, Μπελογιαννέας, Θεοδώρου, Τρουπάκης, Ζαχαρόπουλος, λ. Πράττης, (Καρούνος, Σαρδέλης, Κακούρος, Τσώνης, Καρράς).