Δύο κύπελλα ο Λαζαρίδης στη Γαλλία!

Επιτυχημένη ήταν η συμμετοχή του Γιώργου Λαζαρίδη στο ανταγωνιστικό διεθνές τουρνουά Montfermeil open που διεξήχθη 16-18 Οκτωβρίου στο Παρίσι, με 40 αθλητές. Ο Καλαματιανός πρωταθλητής στο τένις με αμαξίδιο κατέκτησε την πρωτιά στους αγώνες της δεύτερης ευκαιρίας, με δύο νίκες και μια ακόμη στα χαρτιά, καθώς ο αντίπαλός του στον τελικό δεν κατέβηκε να παίξει. «Δεν μου αρέσει να κατακτώ έτσι μια πρωτιά θέλω η μάχη να δίνεται μέσα στο κόρτ» είναι το σχόλιο του Λαζαρίδη που αποκαλύπτει το αθλητικό πνεύμα και τη νοοτροπία νικητή που τον διακρίνει. Στο διπλό με παρτενέρ τον Ισπανό Patxi Fadrique έφτασαν μέχρι τον τελικό, όπου ηττήθηκαν και πήραν τη 2η θέση.
-Επόμενος σταθμός για τον Γιώργο, η Μόσχα (21-30/10), στο Ίκαρ και το Ρωσσία όπεν.