Ήττα και στη Χίο από τον Κανάρη Νενήτων με 2-1 για την Καλαμάτα (βίντεο)

Ακόμα ένα άσχημο απόγευμα είχε η ομάδα της Καλαμάτας στη μακρινή Χίο όπου έχασε με 2-1 από τον Κανάρη Νενήτων. Η Μαύρη Θύελλα που αγνοεί το ροζ φύλλο αγώνα από τις 4 Οκτωβρίου δεν κάταφερε ούτε σήμερα να αποσπάσει κάτι θετικό από μια ομάδα που δεν τρομάζει. Ο Κανάρης προγήθηκε στο 28ο λεπτό και με τη σέντρα ο Αθανασόπουλος ισοφάρησε για την Καλαμάτα σε 1-1 , σκορ που έμεινε μέχρι και το τέλος του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο η Μαύρη Θύελλα έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Τορεζάνι με δεύτερη κίτρινη κάρτα για θέατρο στο 50ο λεπτό . Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν του 3 βαθμούς στο ’67 με γκολ του Ντάμπου.

Πλέον η τοπική μας ομάδα υποχώρησε αρκετά από την κορυφή και πρέπει να συνέλθει για να μην μπει σε περιπέτειες.

Η Καλαμάτα αγωνίστηκε με τους: Θωμάς,Καραλής, Γαλανόπουλος,Λένγκα, Καλαγκάνης, Λίπι, Τορεζάνι, Τσιμικλής, Παναγιωτόπουλος, Κερμενίδης, Αθανασόπουλος.