Ήττα με 3-1 στη Μανωλάδα για την Καλαμάτα

Με το αριστερό μπήκε στο δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος η ομάδα της Καλαμάτας. Αν και η τοπική μας ομάδα ευτύχησε να προηγηθεί νωρίς στο σκορ χάρις στην απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χατζηλιόντα στο 3ο λεπτό δεν κατάφερε να κρατήσει για πολύ ώρα το υπερ της σκορ καθώς στο 12ο λεπτό ο Γούρμος ισοφάρισε για την τοπική Δόξα σε 1-1, σκορ με το οποίο τελείωσε και το πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο ο έμπειρος επιθετικός των γηπεδούχων σημείωσε ακόμα 2 γκολ, μέσα σε 5 λεπτά (62ο και 67ο) σημειώνοντας χατ-τρικ το οποίο και χάρισε τη σπουδαία νίκη στην ομάδα του με 3-1. Με αυτή τη νέα ήττα η τοπική μας ομάδα βρίσκεται πλέον 4 βαθμούς κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Ο Λεωνίδας Μπίλης ξεκίνησε το παιχνίδι με τους: Σταυράκης, Γαλανόπουλος, Λιόλιος, Κανταρτζής, Κασμερίδης, Τσιμικλής, Τορεζάνι, Κεμάλι, Παναγιωτόπουλος, Χατζηλιόντας, Κολημήτρας.