Την πρωτοχρονιάτικη πίτα του έκοψε χθες το μεσημέρι ο Σύλλογος Δικαστικών Υπαλλήλων Καλαμάτας στην αίθουσα του Εφετείου Καλαμάτας, παρουσία εισαγγελέων, δικαστών, του προέδρου του Δικηγορικού Συλλόγου Καλαμάτας Κ. Μαργέλη και δικηγόρων.
Ο πρόεδρος του Συλλόγου Δικαστικών Υπαλλήλων, Ανδρόνικος Σταυρόπουλος, ευχήθηκε σε όλους υγεία για να καταφέρουν να παλέψουν τις δυσκολίες του επαγγέλματος και της εποχής.
![](https://www.tharrosnews.gr/wp-content/uploads/2023/02/dikastikoi-2-768x1024.jpg)
Την κοπή της πίτας συνόδευσαν εδέσματα και γλυκίσματα, ενώ τυχερή του φλουριού ήταν η δικαστική υπάλληλος Όλγα Σκούρα. Δώρα μικρότερης αξίας έδωσε ο Σύλλογος και σε άλλους τρεις υπαλλήλους.
Β.Β.