Άρχισε η τοποθέτηση των φωτιστικών στο λιμάνι των Κιτριών.
Ειδικότερα, έπειτα από παρέμβαση της Περιφέρειας Πελοποννήσου για την προστασία του λιμανιού, ο Δήμος Δυτικής Μάνης προχώρησε στη μελέτη για την προμήθεια των φωτιστικών με φωτοβολταϊκό πάνελ, αναβαθμίζοντας την περιοχή, αλλά και βοηθώντας το έργο των εκεί αλιέων.
![](https://www.tharrosnews.gr/wp-content/uploads/2023/02/KITRIES-FOTISMOS-1.jpg)
Ήδη έχουν τοποθετηθεί δύο φωτιστικά και το έργο θα ολοκληρωθεί με την τοποθέτηση άλλων δέκα.