Ακάθεκτος ο Πάμισος, 2-0 στο ντέρμπι τη Θουρία

Με γκολ του Βαγγέλη Κουλόπουλου στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων του α’ ημιχρόνου και του Παναγιώτη Ρουμελιώτη στο 57′ ο Πάμισος εκμεταλλεύθηκε την έδρα του και πήρε τη μεγάλη νίκη με 2-0 στο ντέρμπι με τον Πανθουριακό. Η αναμέτρηση ήταν για την 22η αγωνιστική της Α’ Τοπικής και η ομάδα της Μεσσήνης συνεχίζει να οδηγεί την «κούρσα» της βαθμολογίας, με την Εράνη (που πήρε χωρίς κόπο το 3ποντο από τον Απόλλωνα) να ακολουθεί τρεις πόντους πιο πίσω.

Η πρωτιά τείνει να γίνει υπόθεση «πρασίνων» αφού η Κυπαρισσία δεν κατάφερε να περάσει από τη Μεθώνη, με την τοπική ομάδα να υποχρεώνει τον ΑΟΚ σε ισοπαλία 1-1. Από την άλλη, η ήττα στο ντέρμπι άφησε το συγκρότημα της Θουρίας 12 βαθμούς μακριά από την κορυφή και μάλιστα απέκτησε και συγκάτοικο στην 4η θέση, αφού η ΑΕ Μάνης με μια εκπληκτική πορεία και μια ακόμη νίκη σήμερα κόντρα στον Ολυμπιακό Ανάληψης έφτασε κι αυτή στους 45 βαθμούς.

-.Απόλλων Καλαμάτας –
-Ο Απόλλωνας δεν συμμετείχε στο πρωτάθλημα, ενώ Ομόνοια και Καλό Νερό παραιτήθηκαν από τη διοργάνωση.

Η επόμενη αγωνιστική, Τετάρτη 8/3 (3 μ.μ.)

10. Παναθηναϊκός Καλαμάτας 11-25     5

* Ο Ηρακλής Κυπαρισσίας και οι Ερασιτέχνες Καλαμάτας παραιτήθηκαν από το πρωτάθλημα.

– Ο Ολυμπιακός Καλαμάτας, ο Πανιώνιος, ο Δωριέας Δωρίου, ο Ολυμπιακός Διαβολιτσίου, και ο ΑΟ Λεΐκων αποβλήθηκαν  από το πρωτάθλημα.