Το Δημοτικό Ωδείο Καλαμάτας αποχαιρετά τις χειμωνιάτικες δράσεις του, με μια σημαντική συναυλία, τη Δευτέρα 27 Μαρτίου, στις 8.00 το βράδυ, στο Μέγαρο Χορού Καλαμάτας.
Ο Νίκος Μάνδυλας και η Πόπη Μαλαπάνη συμπράττουν σε μια βραδιά με έργα Bach/Μητρόπουλου, Σκαλκώτα, Κωνσταντινίδη και Fasil Say που εμπνέονται από την παράδοση.
Μουσική δωματίου για βιολί και πιάνο, δύο όργανα που έχουν αποδειχθεί ιδανικοί συνοδοιπόροι, έχοντας καταθέσει συναρπαστικούς μουσικούς διαλόγους.
![](https://www.tharrosnews.gr/wp-content/uploads/2023/03/SIN-OD-731x1024.jpg)
Ο εξάρχων βιολιστής της Κρατικής Ορχήστρας Αθηνών συμπράττει με μια αριστούχο απόφοιτο του Δ.Ω.Κ. με εξέχουσα καλλιτεχνική πορεία σε ένα πρόγραμμα που παντρεύει την παράδοση με την λόγια δημιουργία.
Η είσοδος για το κοινό είναι ελεύθερη.