Ύστερα από απόφαση της τεχνικής επιτροπής ρυθμικής γυμναστικής και με βάση τα αποτελέσματα του πανελλήνιου πρωταθλήματος, η Καλαματιανή αθλήτρια του Φ.Ο.Κ. Αναστασία Ράντου, κλήθηκε να εκπροσωπήσει τη χώρα μας στο 1ο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Νεανίδων-Κορασίδων-Παγκορασίδων που θα διεξαχθεί στο Μαυροβούνιο 15-17 Σεπτεμβρίου. Μαζί με την Αναστασία την ελληνική αποστολή στη κατηγορία κορασίδων στελεχώνουν και οι αθλήτριες: Γκελόσι Βαλέρια (Γ.Π.Ο.Ρ.Κ. Ν.Σμύρνης), Κοντούλη Ειρήνη (Α.Σ Ειρήνη Χαλκίδας ) και Παύλου Αικατερίνη (Εθνικός Ο.Φ.Π.Φ). Η πρόεδρος του Φ.Ο.Κ. Σταυρούλα Κουβάτσου εκ μέρους του συμβουλίου μας δήλωσε: «Είναι μεγάλη χαρά και τιμή για το σύλλογό μας η συμμετοχή της Αναστασίας στους Βαλκανικούς αγώνες, είναι άλλη μια επιβεβαίωση για το πόσο καλή δουλειά γίνεται. Τόσο η Αναστασία όσο και οι προπονήτριες της αγωνιστικής Γιαννακοπούλου Χαρούλα, Σάββα Έλενα και η δασκάλα μπαλέτου Elizabeta Petrova δούλεψαν πολύ τη χρόνια που πέρασε και ήρθε αυτό το αποτέλεσμα, τους αξίζουν πολλά συγχαρητήρια ! Καλή προετοιμασία στην Αναστασία για το Βαλκανικό Πρωτάθλημα και καλή αρχή σε όλες μας τις αθλήτριες, οι οποίες 17 Αυγούστου ξεκίνησαν τη προετοιμασία τους για τη νέα χρόνια” .
Στο Βαλκανικό με την Εθνική ομάδα η Ράντου του ΦΟ Καλαμάτας!
![Στο Βαλκανικό με την Εθνική ομάδα η Ράντου του ΦΟ Καλαμάτας!](https://www.tharrosnews.gr/wp-content/uploads/2023/08/Radou-an-990x1387.jpg)
Σχετικά Άρθρα
- 24/07/2024 14:50