Ισοφάρισε στις καθυστερήσεις η Εράνη τον Αστέρα Βάρης

Δεν κατάφερε να συνεχίσει το νικηφόρο σερί η Εράνη, καθώς ο Κυανούς Αστέρας Βάρης έφυγε σήμερα από τα Φιλιατρά με το 1-1, με τους Τριφύλιους μάλιστα να αποφεύγουν την ήττα στις καθυστερήσεις.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 40’ με τον Ντούλια και παρ’ ότι οι Φιλιατρινοί κυριάρχησαν στο β’ ημίχρονο, δεν κατάφεραν να φτάσουν στην ανατροπή.

Η Εράνη έχασε σημαντικές ευκαιρίες με τους Καραμπέτσο, Παπαδόπουλο, Καπλάνη και Φάκκη, ζήτησε πέναλτι στο 75’ σε ανατροπή του Σινάνι, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 2′ λεπτό των καθυστερήσεων, με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Φάκκης.

Αυτό ήταν μάλιστα το έκτο γκολ για τον νεαρό Σερραίο επιθετικό στο μικρό διάστημα που βρίσκεται στα Φιλιατρά.

Υπό άλλες συνθήκες το 1-1 θα μπορούσε να εκληφθεί σαν θετικό αποτέλεσμα απέναντι σε μια ομάδα που έχει 20 βαθμούς περισσότερους, όμως η Εράνη παραμένει σε δεινή θέση, με τις ελπίδες να εξανεμίζονται με κάθε νέα απώλεια κι ενώ εν όψει υπάρχει μια ακόμη δύσκολη έξοδος, στη Ρόδο με τον Ιάλυσο.

ΕΡΑΝΗ (Θοδωρής Γιακαλής): Σαββίδης, Καπλάνης, Τσέρπες, Μπουρδέκας (46’ Πουλιάνος) Mrozcko, Τσερπές, Γκεβόρι (46’ Παπαδόπουλος), Καραμπέτσος, Κουτσιανούλης, Κωνσταντόπουλος (46’ Σινάνι), Φάκκης.