Καλαμάτα: Με ένα βαθμό αλλά και διαμαρτυρίες έφυγε από την Πάτρα

Η Καλαμάτα ήταν ανώτερη, είχε δυο δοκάρια αλλά δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη (1-1) κόντρα στην Παναχαϊκή

Πλέον με αυτό τον βαθμό η ομάδα του Τόλη Τερζή έφτασε τους 33 βαθμούς, ενώ στην αντίπερα όχθη η Παναχαϊκή με τον βαθμό που πήρε σφράγισε την παρουσία της στα πλέι άουτ μιας και την τελευταία αγωνιστική υπάρχει το Γιούχτας-Τηλυκράτης με την ομάδα της Πάτρας σε οποιαδήποτε αποτέλεσμα να έχει μια ομάδα από τις δυο από κάτω της στην βαθμολογία, με την τελευταία θέση να οδηγεί στον απευθείας υποβιβασμό στην Γ’ Εθνική.

Στην αντίπερα όχθη η Καλαμάτα έπαιξε εξαιρετικό ποδόσφαιρο έχοντας δυο δοκάρια, ενώ φωνάζει για τη φάση του πέναλτι της ισοφάρισης της Παναχαϊκής.

Μάλιστα για τη συγκεκριμένη φάση ακολούθησε ένταση ανάμεσα στις δυο πλευρές.

Παναχαϊκή (Τάτσης): Κολοβούρης, Μπάρετ, Μπαξεβάνος (60′ λ.τ Τραορέ), Ζαμόρα, Μασούρας, Ζέκοφ, Νάστος (68′ λ.τ Μούλντερ), Προύντζος, Πετράτος, Ντε Τόμας (76′ Πέρεζ), Πατρινός (76′ Χριστόπουλος).

Καλαμάτα (Τερζής): Κοβάλ, Τζανακάκης, Βαλεριάνος, Αρίμπας (82′ Κωστούλας), Καρασαλίδης, Κάτσε (62′ λ.τ Κωνσταντινόπουλος), Κοζορώνης, Λόπεζ, Γρίβας (61′ Τάτος), Πασάς, Μπαράλες.

12. Tηλυκράτης 18

* Ο Ολυμπιακός Β’ είχε τιμωρηθεί με (-10) από την περσινή σεζόν.

mikriliga.com

Ανακοίνωση της ΠΑΕ για τη διαιτησία

Η ΠΑΕ Καλαμάτα διαμαρτύρεται εντονότατα για την διαιτησία του κ. Μπακογιάννη στον αγώνα με την Παναχαϊκή.

Ένας διαιτητής ανεκδιήγητος που έκανε ότι μπορούσε για να μην κερδίσουμε. Εφηύρε ένα πέναλτι σε βάρος μας που δεν θα το σφύριζε ούτε ο πιο φανατικός οπαδός της αντίπαλης ομάδας.

Δεν μας έδωσε δύο καταφανέστατα πέναλτι στο δεύτερο ημίχρονο σε τράβηγμα πάνω στον Μπαραλες και σε άλλη φάση σε χέρι αντίπαλου αμυντικού.

Προκάλεσε τα γέλια όταν έδειξε κίτρινη κάρτα στον τερματοφύλακα μας για δήθεν καθυστέρηση στο 25 λεπτό!!

Ότι έχουμε να θυμόμαστε από την τραγική διαιτησία του είναι τα συνεχόμενα λάθη σε βάρος μας.

Είναι μεγάλο κρίμα που τέτοιοι διαιτητές σαν τον Μπακογιάννη δεν σέβονται τον ιδρώτα των παικτών μας που άξιζαν την νίκη.

Ο Πρόεδρος της ομάδας μας κ. Γιώργος Πρασσάς θα δώσει πριμ νίκης στους ποδοσφαιριστές που είναι ηθικοί νικητές και άξιζαν να πάρουν τους βαθμούς της νίκης.