Ο Αθηναίος Παπαπέτρου «σφυρίζει» την Κυριακή Ιωνικός-Καλαμάτα

Τα Χανιά νίκησαν την Καλλιθέα και έπιασαν κορυφή

Ο Αθηναίος διαιτητής Τάσος Παπαπέτρου ορίστηκε να διευθύνει την κυριακάτικη αναμέτρηση της Καλαμάτας στη Νίκαια κόντρα στον Ιωνικό για την 4η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League 2.

Θα είναι ένα παιχνίδι αδιάφορο για την τοπική μας ομάδα, η οποία μετράει δύο ήττες σε ισάριθμα παιχνίδια, έχοντας μπει και ως ουραγός στη διαδικασία. Αντίθετα, για τους γηπεδούχους είναι ένα σημαντικό βαθμολογικά παιχνίδι, προκειμένου να διατηρηθούν κοντά στην κορυφή, όπου το ενδιαφέρον …άναψε μετά και το χθεσινό ντέρμπι κορυφής στην Κρήτη.

Τα Χανιά πήραν τεράστιας σημαίας νίκη επικρατώντας με 2-1 σε βάρος της Καλλιθέας, με αποτέλεσμα να την πιάσουν στην 1η θέση.

Ακολουθώντας τη …συνταγή που είχαν στην Καλαμάτα, οι παίκτες του Γιάννη Ταουσιάνη αιφνιδίασαν την αντίπαλο τους μπαίνοντας δυνατά στο ματς και με μία επιβλητική εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, κατάφεραν να προηγηθούν 2-0 με δύο τέρματα από τον Μάναλη στο 10’ και τον Κόλα στο 31ο λεπτό.

Η Καλλιθέα μειώσει στο 58’ σε 2-1, με ένα φοβερό ανάποδο ψαλίδι του πρώην επιθετικού της Καλαμάτας, Γιάννη Λουκίνα.
Αποβλήθηκε για τους φιλοξενούμενους ο Ουές προς το τέλος του παιχνιδιού.