Κοντά στην άνοδο στη Γ’ Εθνική ο Μιλτιάδης, μετά το εντυπωσιακό 6-0 επί της Θύελλας

Τεράστια σε έκταση και βαθμολογική σημασία νίκη πέτυχε σήμερα ο Μιλτιάδης. Κατά την προτελευταία αγωνιστική των μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική οι πρωταθλητές Μεσσηνίας επικράτησαν στο γήπεδο των Γαργαλιάνων με 6-0 απέναντι στη Θύελλα Αμπελοκήπων Ζακύνθου και ανέβηκαν στη 2η θέση του 5ου Ομίλου.

Το τριφυλιακό συγκρότημα άνοιξε το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό του αγώνα με τον Σαραντόπουλου και επανέλαβε το ίδιο στο ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου (46’) με τον Τσιγαρίδη να πετυχαίνει το 2-0. Με χατ τρικ του Αθανασόπουλου στο 51’, στο 63’ και στο 70’ ο Μιλτιάδης βρέθηκε να προηγείται με 5-0 και στο 83’ ο Τσιγαρίδης ανέβασε κι άλλο το δείκτη σφραγίζοντας μια εντυπωσιακή επικράτηση με 6-0! Τα γκολ έχουν σημασία στη διοργάνωση, καθώς είναι το κριτήριο που κάνει τη διαφορά στην ισοβαθμία.

Ο Μιλτιάδης θα πάει για τον τελευταίο του αγώνα στην Κεφαλλονιά για δύο αποτελέσματα, για νίκη και για ισοπαλία, απέναντι στον Παλληξουριακό, ενώ σε περίπτωση ήττας έχει πλεονέκτημα ισοβαθμίας +4 γκολ. 5ος Όμιλος Τα σημερινά αποτελέσματα Μιλτιάδης – Θύελλα Αμπελοκήπων 6-0 Ξενοφών Κρεστένων – Παναρκαδικός 0-3 Ατρόμητος Πατρών – Παλληξουριακός 3-0

Ρεπό: Πανγυθεατικός Η Βαθμολογία 1.Παναρκαδικός (13-3) 16 2.Μιλτιάδης (11-5) 9 3.Πανγυθεατικός (8-3) 8 4.Παλληξουριακός (6-6) 6 5.Θύελλα (6-15) 4 6. Ξενοφών (4-11) 4 7. Ατρόμητος Πατρών (4-9) 3 Η τελευταία αγωνιστική (Κυριακή 2 Ιουνίου) Ατρόμητος Πατρών – Ξενοφών Κρεστένων Παλληξουριακός – Μιλτιάδης Θύελλα Αμπελοκήπων – Πανγυθεατικός Ρεπό: Παναρκαδικός