Απόπειρα απόδρασης κρατούμενου με ελικόπτερο από τις φυλακές Τρικάλων

Ένα μεγάλο Πελοποννησιακό ντέρμπι κυριώς σε πάθος και όχι σε θέαμα απόλαυσαν πάνω από 3.000 κόσμου που κατέκλυσαν σήμερα το απόγευμα το Δημοτικό στάδιο της Καλαμάτας στην παραλία. Η Καλαμάτα ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και είχε την πρώτη καλή στιγμή της στο 8ο λεπτό όταν σουτ του Ηλιόπουλου από καλή θέση πέρασε άουτ. Στο 23ο λεπτό η Καλαμάτα σκόραρε με τον Σαραντόπουλο αλλά ο διαιτητής Ψύχουλας ακύρωσε το γκολ καθώς θεώρησε ότι ο Γκαλίν επηρέασε τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων Αθανασόπουλο. Κόντρα στη ροή του αγώνα ο Πανηλειακός σε μια αντεπίθεση εκμεταλεύτηκε την αδράνεια στο κέντρο άμυνας της Καλαμάτας και άνοιξε το σκορ όταν ύστερα από σέντρα του Καραχάλιου ο Βλαχόπουλος με πλασέ ανενόχλητος άνοιξε το σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε ενώ ο δυνατό αέρας εμπόδιζε τους ποδοσφαιριστές των 2 ομάδων να παίξουν καλό ποδόσφαιρο. Στο 60ο λεπτό η Καλαμάτα έχασε μοναδική ευκαιρία να ισοφαρίσει όταν σε φάση διαρκείας ο Νουχάνοβιτς αστόχησε απελπιστικά από  το σημείο περίπου του πέναλτι …Το ματς κύλησε χωρίς κάτι ιδιαίτερο και με τους παίκτες του Πύργου να κάνουν αρκετές καθυστερήσεις.Στο 88ο λεπτό αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο Τσιμικλής και με 2η κίτρινη κάρτα ο Κυριακίδης για τους φιλοξενούμενους. Στα 4 λεπτά των καθυστερήσεων το ματς πήρε φωτιά … Ο Πανηλειακός στο 94′ με τον κορυφαίο του παίκτη τον Καραχάλιο έχασε μοναδική ευκαιρία να τελειώσει το ματς όταν σε τετ α τετ έστειλε τη μπαλα στη ρίζα της δοκού …στη συνέχεια της φάσης η Καλαμάτα κέρδισε κορνερ … Εκεί η μπάλα έφτασε έξω από την περιοχή στον Ψυχογιόπουλος ο  οποίος με ασσύληπτο σουτ έκανε το 1-1 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Σίγουρα το 1-1 και η εμφάνιση δεν μπορούν να ικανοποιήσουν την Μαύρη Θύελλα που απογοήτευσε τους οπαδούς της για ακόμα ένα φετινό παιχνίδι .Από την άλλη το πάθος μέχρι τέλους των παικτών και το γκολ του Ψυχογιόπουλου την κράτησαν ζωντανή για τη συνέχεια και οφείλουν άπαντες στην ομάδα να κάνουν τα πάντα γι’ αυτό τον υπέροχο κόσμο που απέδειξε ότι δεν ξεχνά ποτέ την Μαύρη Θύελλα. Χρόνος υπάρχει και όλοι  πρέπει να υπερβάλλουν τους εαυτούς τους για να φέρουν την ομάδα της Καλαμάτας εκεί που πραγματικά της αξίζει !

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ Ψυχογιόποουλος στο 95 !!!!!!!!!!!

Απίστευτη ευκαρία για τον Πύργο στο 93 δοκάρι

Αποδοκιμασίες προς τον πρόεδρο της Καλαμάτας Γιώργο Ράλλη

4 τα λεπτα των καθυστερήσεων ένταση στους οπαδούς στην κερκίδα

88ο Κόκκινη απευθείας στον Τσιμικλή και ένταση μεταξύ των παικτών στο κέντρο ,και δευτερη κίτρινη στον Κυριακίδη …Οι 2 ομάδες συνεχίζουν με 10 παίκτες

85ο Η Καλαμάτα δεν μπορεί να αντιδράσει και ο Πανηλειακός κρατάει σχετικά εύκολα το αποτέλεσμα

80ο ο Κοψαψείλης τραυματίζεται και είναι στο έδαφος

71ο Αλλαγή ο Γεωργιόπουλος στη θέση του Σαραντόπουλου ο οποίος δεν πήγε να κάτσει σοτν παγκο

68ο Αλλαγή, Τρίψας στη θέση του Τσόπελα

63ο Αλλαγή για την Καλαμάτα, ο Βασιλιέφ στη θέση του Γκαλίν που εξοργίστηκε για την αλλαγή του

61ο Τεράστια φάση για το Λουκάνοβιτς όταν απο το ύψος του πέναλτι σούτερε πολλά μέτρα πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι

58ο Σέντρα-σουτ απο τον Τσόπελα και αυτή καταλήγει άουτ

56ο Μεγάλη φάση για την Καλαμάτα με τον Σαραντόπουλο να σουτάρει άουτ

54ο Ο Καραχάλιος σεντράρει επικύνδινα μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα περνάει άουτ

50ο Κίτρινη κάρτα στον Καντούτση για φαουλ στον Καραχάλιο

48ο ο Καραχάλιος βρίσκεται πεσμένος στο έδαφος προκαλώντας τις αντιδράσεις των οπαδών της Καλαμάτας

Έναρξη του Β ημιχρόνου

Λήξη του Α ημιχρόνου ο Πανηλειακός προηγείται με 0-1 με γκολ του Βλαχόπουλου από το 33ο λεπτό

45ο Αλλαγή ζητά ο Ηλιόπουλος

42ο Η Καλαμάτα δεν μπορεί να αντιδράσει μετά το γκολ του Πύργου ενω έχει και τον δυνατό αέρα κόντρα σε αυτό το πρώτο ημίχρονο

35ο Κόντρα στη ροή του αγώνα ο Πανηλειακός άνοιξε το γκολ σε μια αντεπίθεση

33ο Γκολ για τον Πανηλειακό με τον Βλάχοπουλο 0-1 μετά από αδράνεια των παικτών της Καλαμάτας

32ο Ο δυνατός αέρας που επικρατεί στο δημοτικό στάδιο δυσχερένει τις προσπάθειες των παικτών

28ο Φάουλ σε καλό σημείο για τον Πανηλειακό περνάει ανεκμετάλευτο

23ο Ακυρώνεται γκολ του Σαραντόπουλου έντονες διαμαρτυρίες από τους παίκτες της Καλαμάτας, κίτρινη κάρτα στον Τσόπελα για διαμαρτυρία