Με «χρυσό» σκόρερ τον Χρήστο Καλαντζή η «Μαύρη Θύελλα» πέρασε και από το Μεσολόγγι (βίντεο)

Με σκόρερ , ποιον άλλο … τον Χρήστο Καλαντζή , που συμπληρώνει σήμερα τα 31 του χρόνια , η Μαύρη Θύελλα συνεχίζει το αήττητο σερί της αφου πέρασε με 0-1 και από  το Μεσολόγγι απέναντι στον Άρη Αιτωλικού.

Το γκολ σημειώθηκε στο 35ο λεπτό της αναμέτρησης όταν μετά απο σέντρα του Καραχάλιου ο Καλαντζής στοπάρε και με υποδειγματικό πλασέ άνοιξε το σκορ για την Καλαμάτα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η τοπική μας ομάδα είχε σημαντικές ευκαιρίες να καθαρίσει την αναμέτρηση  ,τόσο με τον Καλογερόπουλο όσο και με τον Καλαντζή ενώ να σημειωθεί οτι αγωνιζόνταν και κόντρα στον ισχυρό άνεμο. Οι γηπεδούχοι απείλησαν στο 95′ λεπτό  μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Μετά τη λήξη της αναμέτρησης προκλήθηκε από τους ποδοσφαιριστές των γηπεδούχων ένταση στα αποδυτήρια που με την παρέμβαση των ψυχραιμοτέρων δεν πήρε έκταση …

Στο γήπεδο βρέθηκαν και περίπου 60 οπαδοί της Καλαμάτας οι οποίοι αυτή τη στιγμή πανηγυρίζουν έξαλλα τη μεγάλη νίκη και ζητούν από τους ποδοσφαιριστές το διπλό στο Άργος!

Πλέον άπαντες στις τάξεις της Μαύρης Θύελλας ζουν και αναπνέουν για το πολύ μεγάλο ντέρμπι της επόμενης αγωνιστικής στο Άργος απέναντι στον πρωτοπόρο Παναργείακό , ένα ματς που θα κρίνει πολλά στη φετινή σεζόν

Ο Μίλτος Γκόφας έχει παρατάξει τη “Μαύρη Θύελλα” με τους :  Ριγανά, Γ. Καλογερόπουλο, Τσόπελα, Καντούτση, Σκαρλάτο, Τσιμικλή, Πούτσι, Καραχάλιο, Οντσβόνγκ, Ζαχαρόπουλο και Καλαντζή