Οδυνηρή ήττα από την Ελευσίνα μέσα στην Καλαμάτα

Την ήττα που τη φέρνει πολύ πίσω, γνώρισε στο Δημοτικό Στάδιο της Καλαμάτα η Μαύρη Θύελλα. Η Ελευσίνα που προηγήθηκε στο 26ο λεπτό , κράτησε μέχρι τέλους την πολύτιμη  νίκη χάρις κυρίως στις τεράστιες αποκρούσεις του τερματοφύλακα της σε δυο περιπτώσεις στο δεύτερο ημίχρονο σε σουτ του Σαλαπάτα. Η ήττα απογοήτευσε τους περίπου 1.000 οπαδούς που βρέθηκαν στο γήπεδο ενώ και η ομάδα μένει πίσω στην προσπάθεια της για άνοδο ενόψει και της πολύ δύσκολης συνέχειας.

Λήξη της αναμέτρησης

88ο λεπτό απίστευτη χαμένη ευκαιρία για την Ελευσίνα. Ο Κουσκουνάς πλάσαρε άουτ σε τετ α τετ

80ο Μοναδική ευκαιρία χαμένη για την Καλαμάτα. Εκπληκτική προσπάθεια του Σαλαπάτα μέσα στην περιοχή απέκρουσε απίστευτα ο Τσακιλτσίδης

74ο Νέα μεγάλη  ευκαιρία για την Καλαμάτα. Ο Σαλαπάτας γύρισε υπέροχα μέσα στην περιοχή σούταρε αλλά απέκρουσε στη γωνία του ο Τσακιλτσίδης

72ο λεπτό κίτρινη κάρτα για τον Τριάντο

68ο λεπτό Καλό σουτ του Λουμπαρδέα από μακριά περνάς λίγο άουτ

66ο λεπτό Ο Γεωργακόπουλος περνάς στη θέση του Χαρίτου

60ο λεπτό τεράστια ευκαιρία για την Καλαμάτα , ο Καλαντζής πλασάρει άουτ μέσα από τη μικρή περιοχή

59ο λεπτό κίτρινη κάρτα για το Ρούσση

57o λεπτό παραμένει το 0-1 στην Καλαμάτα με τους παίκτες της Ελευσίνας να είναι πεσμένοι συχνά κάτω

Μόλις ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με την Καλαμάτα να βρίσκεται πίσω στο σκορ. Για τη Μαύρη θύελλα ο Σαλαπάτας πέρασε στη θέση του Δημητριάδη.

45 Λήξη ημιχρόνου

40 Μεγάλη με ευκαιρία για την Καλαμάτα, ο Χαρίτος μετά από εκτέλεση φάουλ στέλνει τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

26 Γκολ για τους φιλοξενούμενους ο Δουκάκης πέρασε τη μπάλα με κεφαλιά- πάσα στον Κουσκουνά που έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της Καλαμάτας

0-1

24 Ο Χαρίτος πέρασε την μπάλα στον Καλάντζή και αυτός σούταρα ψηλά δυνατά άουτ

15 Φοβερή φάση για την Καλαμάτα, πάσα του Ηλιόπουλου στον Καλαντζή και αυτός σουτάρε αλλά δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα

6 Η πρώτη καλή στιγμή για την Καλαμάτα με τον Λουμπαρδέα να σουτάρει έξω από την μεγάλη περιοχή και η μπάλα να καταλήγει λίγο άουτ.

Το παιχνίδι μόλις ξεκίνησε

Οι συνθέσεις:
Καλαμάτα: ΠΑΠΠΟΣ, ΝΙΦΟΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΡΙΑΝΤΟΣ, ΧΡΙΣΤΟΦΙΛΕΑΣ, ΡΟΥΣΣΗΣ, ΣΚΑΡΟΣ, ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΛΟΥΜΠΑΡΔΕΑΣ, ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ, ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ
Πανευλευσινιακός: ΤΣΑΚΙΛΤΣΙΔΗΣ, ΑΤΜΑΤΣΙΔΗΣ, ΤΣΟΥΜΑΓΚΑΣ, ΠΑΠΑΠΑΝΩΓΙΩΤΟΥ, ΓΕΩΡΓΟΥΛΗΣ, ΡΙΖΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΔΟΥΚΑΚΗΣ, ΜΑΚΡΙΔΗΣ, ΚΟΥΣΚΟΥΝΑΣ, ΓΚΟΥΤΤΣΟΥΛΑΣ, ΜΙΧΕΛΗΣ

Καλησπέρα από το γήπεδο της παραλίας, το «Θάρρος» βρίσκεται ήδη στο γήπεδο για να σας περιγράψει τον αγώνα.
Ο καλός καιρός είναι σύμμαχος στην προσέλευση του κόσμου, ενώ στην Καλαμάτα έχουν φθάσει και φίλαθλοι από την Ελευσίνα.

Σήμερα το μεγάλο ντέρμπι με τον Πανελευσινιακό

Με πρωινή προπόνηση στο Δημοτικό Στάδιο Παραλίας ολοκληρώθηκε χθες η προετοιμασία της Καλαμάτας για την αναμέτρηση με τον Πανελευσινιακό, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Γ΄ Εθνικής που θα γίνει σήμερα στις 15:00, στο ίδιο γήπεδο.
Ο τεχνικός της ομάδας, Νίκος Κουρμπανάς, επέλεξε 20 ποδοσφαιριστές στην αποστολή οι οποίοι είναι οι: Πάππος, Μούζος, Γεωργακόπουλος, Ηλιόπουλος, Καλαντζής, Κουντάνης, Λουμπαρδέας, Μαρτίνος, Νιφορόπουλος, Δημητριάδης, Ρούσσης, Σκαρλάτος, Σκάρος, Τριάντος, Χαρίτος, Χριστοφιλέας, Τσάτσος, Ζάρκος, Σαλαπάτας, Βασιλόπουλος.
«Είναι ένα ντέρμπι με όλες τις δυσκολίες και τις ιδιαιτερότητες που κρύβουν τέτοιου είδους παιχνίδια. Εμείς απ’ την πλευρά μας έχουμε προετοιμαστεί κατάλληλα, έχουμε δουλέψει σκληρά όλο αυτό το διάστημα και πιστεύω πως θα ανταποκριθούμε στις απαιτήσεις του αγώνα έτσι ώστε να φτάσουμε στην επιτυχία», τονίζει για την σημερινή αναμέτρηση ο Τάσος Χριστοφιλέας και συνεχίζει: «Προερχόμαστε από ένα θετικό αποτέλεσμα για το Κύπελλο και μία μεγάλη σε εύρος νίκη αλλά αυτό δεν μας αποπροσανατολίζει. Γνωρίζουμε τις δυσκολίες του ματς, ξέρουμε πως απέναντί μας θα βρεθεί ένας δυνατός αντίπαλος αλλά έχουμε εμπιστοσύνη στις δυνατότητες μας και πιστεύω πως να ανταπεξέλθουμε. Υπάρχει μια σειρά δύσκολων παιχνιδιών στη συνέχεια, ωστόσο εμείς κοιτάζουμε κάθε ματς ξεχωριστά, Ποντάρουμε στην παρουσία του κόσμου που πιστεύω ότι θα βρεθεί και  δίπλα μας έτσι ώστε όλοι μαζί στο τέλος να πανηγυρίσουμε μια σπουδαία νίκη».
Η διάθεση των εισιτηρίων θα γίνει και  από το περίπτερο της «Μαύρης Θύελλας» (Ναυαρίνου και Φαρών), από τις 10:00 έως τις 15:00 και από τα εκδοτήρια του Δημοτικού σταδίου από τις 12:00 το μεσημέρι.
Θυμίζουμε πως παράλληλα με την διάθεση των εισιτηρίων, στο περίπτερο της ομάδας θα πωλείται η επίσημη φετινή φανέλα της Καλαμάτας καθώς επίσης και τα υπόλοιπα είδη της μελανόλευκης μπουτίκ όπως κασκόλ, μπρελόκ, κούπες και σκουφιά.