Κινητοποίηση στην πλατεία 23ης Μαρτίου από διάφορους φορείς της Καλαμάτας είχε προγραμματιστεί για χθες το απόγευμα, όμως ο καιρός είχε διαφορετική άποψη και έτσι ελάχιστοι ήταν όσοι έδωσαν το «παρών».
Για το λόγο αυτό η κινητοποίηση μετατέθηκε για την Παρασκευή 26 Μαρτίου, στις 6.30 το απόγευμα, επίσης στην πλατεία 23ης Μαρτίου.
![](https://www.tharrosnews.gr/wp-content/uploads/2021/03/STM_0531-1024x683.jpg)
Να σημειωθεί ότι τα κύρια αιτήματα των οργανωτών έχουν να κάνουν με την αστυνομική βία, καθώς και το πώς η κυβέρνηση διαχειρίζεται το θέμα της πανδημίας.