Καλαμάτα – Νίκη Βόλου: Οι καλύτερες φάσεις και όλος ο αγώνας

Ο αγώνας μόλις ολοκληρώθηκε με το αποτέλεσμα να μπορεί να χαρακτηριστεί ως δίκαιο, η Καλαμάτα λοιπόν κρατά τον ένα βαθμό ενώ να σημειωθεί ότι για ακόμα έναν αγώνα δεν δέχτηκε γκολ

Λήξη αγώνα 0-0 τελικό αποτέλεσμα

93 Ο Σουμπίνιο προσπάθησε να στείλει τη μπάλα στα δίκτυα αλλά τελικά η μπάλα πέρασε άουτ.

Τριπλή αλλαγή για την Καλαμάτα μπαίνουν οι Τριανταφυλάκης, Ηλιόπουλος και Φελίπε

88 Κόρνερ για την Καλαμάτα, εκτελεί ο Παυλίδης, μπλοκάρει ο Περιστερίδης

83 λεπτά αγώνα με το 0-0 να παραμένει…

70 Διπλή αλλαγή για την Καλαμάτα, Αλεξόπουλος και Σουμπίνιο αντί Μπουσπιμπα και Παπατόλιου

62 Η Καλαμάτα θα μπορούσε να ανοίξει το σκορ, όταν ο Κέρη σέντραρε μέσα στη μικρή περιοχή αλλά δε βρήκε κανείς παίχτης της Καλαμάτας τη μπάλα

56 Φάουλ σε καλό σημείο για την Καλαμάτα, Κέρη εκτελεί, αλλά στέλνει τη μπάλα εκτός.

46 Με τεράστια ευκαιρία ξεκινά το 2ο ημίχρονο, με τον Μέτσε να σουτάρει εκτός περιοχής, αλλά ο Ταϊρης κρατά το 0 αφού έστειλε τη μπάλα κόρνερ.

Το 2ο ημίχρονο μόλις ξεκίνησε

Λήξη πρώτου ημιχρόνου

44 Ένα ακόμα φάουλ για την Καλαμάτα εκτελεί ο Κέρη και στέλνει τη μπάλα στα χέρια του Περιστερίδη.

36 Φάουλ σε καλό σημείο για την Καλαμάτα, εκτελεί ο Κέρη, με τον Babayoko να πιάνει την κεφαλιά αλλά να καταλήγει άουτ.

26 Γκολ για την Καλαμάτα με τον Bousbiba, όμως ο επόπτης να κάνει υπόδειξη για οφσάιντ οπότε παραμένει το 0-0

25 Κόρνερ για τη Νίκη Βόλου, εκτελεί ο Cruza ο Jordan την στέλνει άουτ.

21 Αλλαγή για την ομάδα του Βόλου στη θέση του Πέτση περνά ο Καλουτσικίδης

11 Κόρνερ για την Καλαμάτα και ο Τσιμπούκας απομακρύνει τη μπάλα σε πλάγιο.

Παιχνίδι του κέντρου μέχρι στιγμής με τις δυο ομάδες να ψάχνουν το ρυθμό τους

2. Πρώτο κόρνερ του αγώνα και είναι για την ομάδα του Βόλου, ο Rojano πιάνει την κεφαλιά που καταλήγει άουτ.

12:00 Το παιχνίδι μόλις ξεκίνησε

Όλα έτοιμα στο δημοτικό στάδιο της Καλαμάτας, όπου σε λίγο ξεκινά το παιχνίδι

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Ταϊρης, Μαβινγκά, Κωνσταντινόπουλος, Μπακαγιόκο, Τσελεπίδης, Αναστασόπουλος, Παυλίδης, Παπατόλιος, Μαρκόφσκι, Μπουσμπίμπα, Κέρι.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Περιστερίδης, Αλιατίδης, Τσιμπούκας, Μπιτσάκος, Μπόσιο, Πολίμος, Πέτσης, Μέτσε, Ντομίνγκες, Κρουθ, Ροχάνο.

Υποχρεωμένη να κερδίσει είναι και σήμερα η Καλαμάτα αν θέλει να παραμείνει πρώτη στη βαθμολόγια.

Έτσι σε λίγα λεπτά θα ξεκινήσει ο αγώνας στο Στάδιο της Παραλίας με αντίπαλο τη Νίκη Βόλου.

Nα σημειωθεί ότι ο σημερινός αγώνας είναι ο πρώτος για την ομάδα μας που θα μεταδοθεί τηλεοπτικά.