Ήττα με ανατροπή στη Γαστούνη το Διαβολίτσι και …σωσμένοι και οι δύο

Μονόπλευρο ενδιαφέρον είχε η αναμέτρηση στην Ηλεία για την 25η και προτελευταία αγωνιστική της Γ’ Εθνικής, ανάμεσα στον Αίαντα Γαστούνης, που ήθελε τη νίκη για να εξασφαλίσει την παραμονή του και τον ΑΟ Διαβολιτσίου, που είχε από την περασμένη εβδομάδα «κλειδώσει» την ασφαλή και τιμητική 3η θέση στον 4ο Όμιλο.

Το μεσσηνιακό συγκρότημα έπαιξε …στα ίσα και αυτό το παιχνίδι, αλλά οι γηπεδούχοι είχαν το επιπλέον κίνητρο να πάρουν τον 3ποντο και βρήκαν τρόπο να το πετύχουν, με ανατροπή και τελικό αποτέλεσμα 3-2.

Η διακύμανση του σκορ έχει ως εξής: 15′ Γουέσλεϊ 0-1 για τον ΑΟΔ, 20′ ισοφάρισε ο Δούλος για τον Αίαντα και 24′ ο Βατσής πέτυχε το 2-1 κα έστειλε τους γηπεδούχους με προβάδισμα στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.

Με …φόρα από το α’ ημίχρονο, μόλος στο 1ο λεπτό της επανάληψης ο Καράμπελας σημείωσε το 3-1, σιγουρεύοντας εν πολλοίς τη νίκη για το συγκρότημα της Γαστούνης, παρ’ ότι στο 54′ ο Μουλιάτος μείωσε σε 3-2, που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ (Μάρκος Στεφανίδης-Γιάννης Αντωνόπουλος): Καπατσώρης, Πιτσιλής, Βέλλης, Μπαλόπουλος, Πάγια, Στραβάκος, Θώδης, Δημητρίου, Ηλιόπουλος, Γουέσλεϊ, Μουλιάτος (Τσιγαρίδης, Μιχαλόπουλος, Γκελγκέρια, Μερκούρι, Θ. Φασουλής, Γ. Φασουλής, Χαρλέπας, Χότζα, Καρύδης).