Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο άνοιξε η νέα αγωνιστική για τον Ιππικό Όμιλο Καλαμάτας που πρόσθεσε στο ενεργητικό του μια ακόμη κορυφαία διεθνή διάκριση! Όπως ενημερώνουν οι υπεύθυνοι του ΙΠΠΟΚ συγχαίροντας τους πρωταθλητές τους:
«Πολλά πολλά μπράβο στους Νέους Ιππείς μας Κωνσταντίνο Μπαλιούση– Merlot van de Lichtekouter, Δημήτρη Δρούγα– Sacripan GD, Άρτεμις Πίτσικου – Venice και Αντώνη Αντωνίου – Janning για το πρώτο χρυσό μετάλλιο στο Ομαδικό αγώνισμα Νέων Ιππέων στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα ΥΕ της Ρουμανίας!».
Η έναρξη της καινούριας σαιζόν είχε γίνει λίγες μέρες νωρίτερα με μια εγχώρια διοργάνωση και αγώνες dressage και μάλιστα με το …νέο αίμα!
![](https://www.tharrosnews.gr/wp-content/uploads/2022/09/Ippikos-alogo.jpg)
«Πολλά υποσχόμενες οι νέες εμφανίσεις του ομίλου μας που σάρωσαν στην πρώτη τους εμφάνιση!
Στην κατηγορία Ε ξεχώρισαν η Ειρήνη Κοδέλλα με τη Woomera και η Αγάθη Καρατσίκου με τον Oscar du Peron!
Στην κατηγορία Α1, την 4η θέση κέρδισε η Αγάθη πάλι με τον Oscar και την 6η η Μαρία Σικαλιά με τον Harry και εξαιρετική ήταν και η εμφάνιση της Άννας-Μαρίας Παναγιωτοπούλου με την Ίριδα και της Ειρήνης με την Woomera!
Στην κατηγορία Α6 πάλι η Μαρία με τον Harry βρέθηκαν στην 4η θέση!
Συγχαρητήρια σε όλους για αυτό το καταπληκτικό ντεμπούτο στο dressage!», αναφέρει η ανακοίνωση του Ιππικού Ομίλου Καλαμάτας.