Κόλλησαν στο 0 Καλαμάτα και Παναχαϊκή

Λήξη παιχνιδιού με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από ένα βαθμό.

Τρομερή ευκαιρία για την Καλαμάτα στο 93 Λουπάνο όπου μπροστά στο τέρμα έστειλε τη μπάλα εκτός

85 με το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο να είναι κακό και για τις δύο ομάδες, με την Καλαμάτα να συνεχίζει με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Καραγκούνη με δεύτερη κίτρινη

65′ Ο Αναστασόπουλος κάνει τη σέντρα ο Ρόβας προσπάθησε με ανάποδο ψαλίδι μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ

46 το 2ο ημίχρονο ξεκινά δυνατά με την Καλαμάτα με τον Αρναρέλλη να δέχεται κάθετη πάσα, να σουτάρει και η μπάλα κατέληξε λίγο άουτ.

Δύο αλλαγές για την Καλαμάτα, Τάτος και Καραγκούνης στις θέσεις των Μπόρχες και Παπατόλιου αντίστοιχα.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε

Λήξη ημιχρόνου

1 το λεπτό των καθυστερήσεων

21 Εκτέλεση φάουλ για την Παναχαϊκή με τον Κέρι να εκτελεί και τον Ταΐρη να μπλοκάρει

Παιχνίδι του κέντρου εδώ και μερικά λεπτά

11 Δυνατό σουτ από τον Liporace που περνά λίγο άουτ

9 Καλή ευκαιρία για την Καλαμάτα με τον Πασά να βρίσκεται στο ύψος του πέναλτι με τον Θεοδωράκη να απομακρύνει.

Το παιχνίδι μόλις ξεκίνησε με τη σέντρα να είναι για την ομάδα της Καλαμάτας

Καλησπέρα από το Δημοτικό Στάδιο της Καλαμάτας όπου η Καλαμάτα αντιμετωπίζει την Παναχαϊκή.

Να σημειωθεί ότι το παιχνίδι που θα ξεκινήσει στις 15:15 μεταδίδει η ΕΡΤ3 ενώ στο γήπεδο έχουν φθάσει και φίλοι της Αχαϊκής ομάδας.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Καλαμάτα: ΤΑΪΡΗΣ, MAVINGA, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ, BAKAYOKO, LUPANO, ΠΑΠΑΤΟΛΙΟΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ, HUGO, ΑΡΝΑΡΕΛΛΗΣ, ΡΟΒΑΣ, ΠΑΣΑΣ

Παναχαϊκή: ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ, ΣΤΕΡΓΙΔΗΣ, LARREA, ΤΣΑΚΜΑΚΗΣ, LIPORACE, ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΟΥΡΛΑΚΗΣ, ΤΣΙΑΡΑΣ, ΚΕΡΙ, ΜΥΤΙΔΗΣ, KARAKLAJIC.