Καλαμάτα: Πράγματα και θαύματα στο Κηφισιά-OΦΙ…

Το γκολ στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων που πέτυχε σήμερα η Κηφισιά με κεφαλιά του Μαζουλουξή, ο οποίος έφυγε (μαζί με άλλους συμπαίκτες του) από θέση οφ σάιντ, πριν ο Ποζατζίδης εκτελέσει το φάουλ έξω από την περιοχή, προκάλεσε την αντίδραση και της Καλαμάτας, η οποία εξέδωσε αιχμηρή ανακοίνωση για τη διαιτησία.

Η Κηφισιά με τη νίκη αυτή είναι η μόνη ομάδα με το 6×6 στο πρωτάθλημα της Super League 2 και φυσικά βρίσκεται στην κορυφή του Νοτίου Ομίλου.

H ανακοίνωση της ΠΑΕ Καλαμάτα αναφέρει τα παρακάτω:
ΠΡΑΓΜΑΤΑ και ΘΑΥΜΑΤΑ σήμερα στον αγώνα της Κηφισιάς με τον ΟΦΙ.
Που να το περιμένουν τα υπόγεια ρεύματα που κυκλοφορούν στο χώρο του ποδοσφαίρου ότι τα κοπέλια από την Κρήτη θα πρόβαλαν σθεναρή αντίσταση;
Αν πίστευαν το αντίθετο θα είχαν φέρει ενίσχυση κομάντος από Πειραιά και Εύβοια για να μην υπάρχει θρίλερ και καρδιοπάθειες μέχρι το 97!
Γκολ – οφσάιντ της Κηφισιάς στις καθυστερήσεις βγαλμένο από τα χρόνια που μεσουρανούσε η περιβόητη «παράγκα».
Πολλά ακούμε για το….τρένο που δεν σταματάει, αλλά δεν θέλαμε να το πιστέψουμε.
Η ΠΑΕ Καλαμάτα και ο πρόεδρος της ομάδας κ. Πρασσάς επέλεξε να κάνει επενδύσεις στον αγωνιστικό χώρο φέρνοντας μερικούς από τους καλύτερους ποδοσφαιριστές της κατηγορίας.
Δεν μπήκαμε ποτέ στην λογική να ασχοληθούμε με παρασκήνια και άλλες καταστάσεις.
Η ΠΑΕ Ολυμπιακός έβγαλε ανακοίνωση για όσα συμβαίνουν στην κατηγορία και πριν αλεκτωρ λαλήσει τρεις, οι μάσκες έπεσαν!
Κύριοι της ΕΠΟ πάρτε θέση. Το να τιμωρηθούν οι διαιτητές δεν μας λέει κάτι…Απομονώστε όσους καταστρέφουν το ποδόσφαιρο πριν είναι πολύ αργά.
ΥΓ. Όλα πρίμα φέτος…Έξι αγώνες και ακόμα δεν έχουν πληρώσει.. διόδια στην Αττική οδό!

Διαμαρτυρία και από τον ΟΦΙ
Στο μεταξύ, ανακοίνωση διαμαρτυρίας εξέδωσε και η ομάδα της Ιεράπετρας, άμεσα θιγόμενη από όσα έγιναν στο σημερινό ματς στη Ριζούπολη. Ειδικότερα, η κρητική ΠΑΕ αναφέρει τα εξής:
Σήμερα 10/12/2022 σε πανελλήνιο δίκτυο μέσω ΕΡΤ3 , στον αγώνα ΚΗΦΙΣΙΑ – Ο.Φ.ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ , παρακολουθήσαμε τους διαιτητές του αγώνα κ.κ. Πουλόπουλο (Πειραιά) , Κοττόρος (Δωδεκανήσου) και Πριονά (Εύβοιας) να αλλοιώνουν εξόφθαλμα το αποτέλεσμα του αγώνα.
Αφού σε όλο το αγώνα προσπαθούσαν , τα κατάφεραν στην τελευταία φάση του αγώνα στο 98′ κατακυρώνοντας ως γκολ ένα καταφανέστατο οφσάιντ δύο μέτρων.
Οι εν λόγω διαιτητές ή είναι ανίκανοι ή κάτι χειρότερο.
Ό,τι από τα δύο και αν συμβαίνει δεν θα ασχοληθούμε με τους κυρίους αυτούς. Δεν αξίζει τον κόπο.
Απευθυνόμαστε όμως σε κάθε αρμόδιο.
Εσείς γνωρίζετε πολύ καλά τον ιδρώτα , την αγωνία , τον αγώνα τόσων ανθρώπων που χρειάζονται για να μπορέσει μία ομάδα να συμμετέχει στο πρωτάθλημα της SL2. Πολύ περισσότερο μιά ομάδα που βρίσκεται στην εσχατιά της Ελλάδας. Δεν σας παρακαλάμε για κάτι , ούτε απαιτούμε κάτι από εσάς. Απλά σας ρωτάμε να μας απαντήσετε γιατί θα πρέπει όλοι εμείς , παίκτες , προπονητές , φίλαθλοι και διοικητικοί παράγοντες του ΟΦΙ αυτή την ώρα να αισθανόμαστε όπως αισθανόμαστε.”