Υποτάχθηκε στον Πανιώνιο το Διαβολίτσι

Χωρίς πολλά περιθώρια αντίστασης ο ΑΟ Διαβολιτσίου υποτάχθηκε το απόγευμα της Κυριακής στο γήπεδο του Ασπροχώματος στην ανωτερότητα του Πανιωνίου.

Η ιστορική ομάδα, που είχε σε ένα ακόμη εκτός έδρας παιχνίδι τη συμπαράσταση μερικών δεκάδων φιλάθλων της, επικράτησε με 1-3 και διατηρήθηκε ανάμεσα στους πρωτοπόρους του 4ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Η αναμέτρηση ήταν για τη 10η αγωνιστική και πριν την έναρξή της τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του παλιού Μεσσήνιου άσου του Πανιωνίου, Δημήτρη Μαυρίκη, ο οποίος καταγόταν από την Οιχαλία.

Επίσης, η διοίκηση του ΑΟΔ πρόσφερε τιμητικές πλακέτες στην οικογένεια του Μαυρίκη και στην ομάδα του Πανιωνίου για την προσφορά του στο ελληνικό ποδόσφαιρο.

Στο αγωνιστικό μέρος, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν μόλις στο 6ο λεπτό το σκορ με τον Γεωργούση και στο φινάλε του ημιχρόνου «ξαναχτύπησαν» με τον Τσίπρα. Στο 53’ ο Γροντής με πέναλτι (χέρι του Πιτσιλή), ανέβασαν το δείκτη στο 0-3 για να μειώσει στο 91′ στο τελικό 1-3 ο Ηλιόπουλος με σουτ .