Τα προβλήματα στον ποδηλατοδρόμο της Καλαμάτας συνεχίζονται και ταλαιπωρούν τους πολίτες. Αναγνώστης μας δε, μας έστειλε δύο φωτογραφίες που δείχνουν την επικινδυνότητά του.
Η πρώτη με τη σκάρα βρίσκεται στην αρχή του δημοτικού πάρκου.
Η άλλη φωτογραφία δείχνει το σπάσιμο μιας πλάκας, στην αρχή της Ναυαρίνου, μετά τη διάβαση στην αρχή της οδού, απέναντι από το μανάβικο που υπάρχει στην περιοχή.
![](https://www.tharrosnews.gr/wp-content/uploads/2023/08/18podilato-2-1024x768.jpg)
Και στις δύο περιπτώσεις υπάρχει μεγάλος κίνδυνος ατυχήματος. Ο αναγνώστης υποδεικνύει την ανάδειξη του θέματος, με σκοπό να υπάρξει παρέμβαση – λύση από την αρμόδια υπηρεσία του Δήμου Καλαμάτας.
Α.Π.