Τρίτος ο Απόλλωνας στο τουρνουά της Πρέβεζας

Με πολύπλευρο, αλλά και ειδικό μεσσηνιακό ενδιαφέρον πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή και το Σάββατο 22 και 23 Σεπτεμβρίου το τουρνουά που διοργάνωσε στην Πρέβεζα ο τοπικός Φιλαθλητικός. Ο Απόλλωνας Καλαμάτας ξεκίνησε με ήττα 3-1 από τον Άρη Θεσσαλονίκης, ομάδα της Α1, και τη δεύτερη μέρα συμμετείχε στον μικρό τελικό. Εκεί επικράτησε με 3-1 σετ απέναντι στη Λαμία, επίσης ομάδα της κορυφαίας κατηγορίας του ελληνικού βόλεϊ, και κατέκτησε την 3η θέση. Το τρόπαιο δεν έφυγε από την Πρέβεζα, καθώς νικητής του τουρνουά αναδείχθηκε ο διοργανωτής Φιλαθλητικός, κερδίζοντας στον μεγάλο τελικό τον Άρη Θεσσαλονίκης στο τάι μπρέικ. Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα της Πρέβεζας θα είναι αντίπαλος στο πρωτάθλημα της Pre League και στην προσπάθεια που θα κάνει ο Απόλλωνας για άνοδο στην Α1.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (ΜΠΑΜΠΗΣ ΜΥΤΣΚΙΔΗΣ): ΑΡΒΑΝΙΤΟΠΟΥΛΟΥ, YOLANDE, ΕΥΘΥΜΙΟΠΟΥΛΟΥ, ΚΟΚΟΤΗ, ΚΑΡΑΦΟΥΛΙΔΟΥ, ΦΑΚΗ, ΡΩΣΣΙΑΔΟΥ, ΜΑΥΡΟΕΙΔΗ, ΓΙΟΛΛΑ Ν., ΓΙΟΛΛΑ Ε., ΚΑΚΚΑ, ΒΑRΒΑΝΟVA.