Η Καλαμάτα κέρδισε εύκολα την Ηλιούπολη με 2-0 (βίντεο)

Επιστροφή στις νίκες για την Καλαμάτα, που κατάφερε με 2 γκολ στο πρώτο ημίχρονο να ξεπεράσει το εμπόδιο της Ηλιούπολης και να παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μαζί με τα Χανιά.

Το πρώτο γκολ σημείωσε με κεφαλιά ο Πασάς στο 30ο λεπτό, ενώ το τελικό 2-0 έγινε λίγο πριν τη συμπλήρωση του πρώτου ημιχρόνου με σουτ του Τάτου.

Η Καλαμάτα κατάφερε να έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού, ενώ η μόνη στιγμή που η Ηλιούπολη έφτασε κοντά στο να παραβιάσει την εστία της Καλαμάτας ήταν στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων με την μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι μετά από κεφαλιά του Άντο.

Καλαμάτα (Αμανατίδης): Μέντες, Ραπόσο, Κωστούλας (78′ Δημόπουλος), Παπατόλιος, Βαλεριάνος, Άλβες, Μπενίτεζ, Τάτος (71′ Κατάλντι), Ακόστα (59′ Γρίβας), Πάσας (78′ Καμπράλ), Μπαράλες (59′ Ρόβας).

Ηλιούπολη (Παντέλης): Περιστερίδης, Ράμος, Βασιλούδης (46′ Μπαρμπάρο), Μπαρμπόσα, Ντέντλερ, Γκοτσούλιας, Μάντιτς (46′ Άντο), Τσαφταρίδης (78′ Τοπάλ), Φουρλάνος, Παντελίδης, Φρίμπονγκ (71′ Ράντοβατς).