Ο πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης και ο γιος του Κωνσταντίνος ,άκουσαν σήμερα τα κάλαντα της Πρωτοχρονιάς από το Σώμα Ελλήνων Προσκόπων, στο Μέγαρο Μαξίμου. Ο Κυριάκος Μητσοτάκης ,έδωσε στους προσκόπους δώρα και αντάλλαξαν ευχές για καλή χρονιά.
![](https://www.tharrosnews.gr/wp-content/uploads/2023/12/23-12-31_0015__DPD0532-1024x683.jpg)
“Αποχαιρετούμε το 2023 με τη μελωδία από τα κάλαντα της Πρωτοχρονιάς που γέμισε σήμερα το Μέγαρο Μαξίμου. Ευχαριστούμε το Σώμα Ελλήνων Προσκόπων για την επίσκεψή τους! Καλή χρονιά!”, ανέφερε ο πρωθυπουργός με ανάρτησή του στο Χ (πρώην Twitter), η οποία μάλιστα συνοδευόταν από σχετικό βίντεο.