Τον καλύτερό του εαυτό κατάφερε να δείξει στο παγκόσμιο πρωτάθλημα κλειστού στίβου της Γλασκώβης ο Εμμανουήλ Καραλής, με άλμα στα 5,85μ.
Ο 24χρονος αθλητής απέδειξε ότι βρίσκεται σε πολύ καλή φόρμα, καθώς “πέταξε” στην τριάδα του βάθρου, υπενθυμίζοντας σε όλους τις αθλητικές δυνατότητες που διαθέτει.
![](https://www.tharrosnews.gr/wp-content/uploads/2024/03/ted-kar.jpg)
Οι δύο κορυφαίοι Έλληνες αθλητές είναι πλέον έτοιμοι να επιστρέψουν από τη Γλασκώβη με δύο μετάλλια στις αποσκευές τους. Ένα χρυσό που κατέκτησε το Σάββατο ο Μίλτος Τεντόγλου στο άλμα εις μήκος (8,22μ.), καθώς και το αποψινό χάλκινο μετάλλιο από τον Εμμανουήλ Καραλή στο άλμα επί κοντώ (5,85μ.).