Όλα στραβά στο Γύθειο για τον ΑΟ Διαβολιτσίου και ήττα με 2-1 στην 17η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής

Τις προϋποθέσεις για ένα θετικό αποτέλεσμα είχε ο ΑΟ Διαβολιτσίου την περασμένη Κυριακή στο Γύθειο, όμως τελικά επέστρεψε ηττημένος με 2-1. Η αναμέτρηση ήταν για την 17η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής και αποτελεί μια χαμένη βαθμολογική ευκαιρία για τους Μεσσήνιους απέναντι σε έναν αντίπαλο στα μέτρα του.

Ο ΑΟΔ πήρε το προβάδισμα λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Πλαστουργού, ενώ στο 55’ ο τερματοφύλακας Δημήτρης Καλογερόπουλος διατήρησε το 0-1 αποκρούοντας πέναλτι του Μπαρόνε! Ωστόσο στο 65’ ο Ζιβάνοβιτς βρήκε το δρόμο για την ισοφάριση και σα να μην έφτανε αυτό οι Λάκωνες στέρησαν …τα πάντα από το Διαβολίτσι στις καθυστερήσεις. Ήταν μια άτυχη στιγμή από κάθε άποψη, καθώς το 2-1 ήρθε μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς για τους γηπεδούχους, με αυτογκόλ του Μπαλόπουλου.

ΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟς (Αργύρης Κατσίχτης): Μπαμπούνης, Μπουρελάκος, Μπάλας, Μιχελάκος, Γιαταγανάκης,Καρνιάτης, Παναγόπουλος, Ντιόγκο, Μπαρόνε, Ζιβάνοβιτς, Σαχσανίδης

ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ (Κ. Παλαμάρας- Ν. Κακαλέτρης): Δημ. Καλογερόπουλος, Σταματελόπουλος (72’ Εμέκα), Χότζα (60’ Μουλιάτος), Σεντεμέντες, Πλαστουργός (65’ Βιγιαφάνε), Γεωργιόπουλος, Μπαλόπουλος, Γραμματικόπουλος (65’ Αθανασόπουλος), Λιόλιος, Κυριαζόπουλος, Πιτσιλής.