Η «Εκκλησία του Δήμου Καλαμάτας» από το Γυμνάσιο Παραλιάς

H Καλαμάτα αν και ταξίδεψε με “χίλια” προβλήματα στο Ρέθυμνο και αν και βρέθηκε πολύ νωρίς πίσω στο σκορ με 2-0 …δεν το έβαλε κάτω και πάλεψε την αναμέτρηση. Μείωσε νωρίς στο Β ημίχρονο με τον Βασιλιεφ και μετά έχασε ευκαιρίες να φέρει το ματς στα ίσια και να κάνει τη μεγάλη ανατροπή … Στο 84′ το γκολ του Πουλάκη έβαλε οριστικό τέλος στα όνειρα των παικτών της Καλαμάτας που μένουν με την προσπάθεια καθώς για ακόμα έναν αγώνα γνώρισαν την ήττα απέναντι σε μια ομάδα που αυτή της τη νίκη φαίνεται να εξασφαλίζει την άνοδο στην Β’ Εθνική .

Τέλος αγώνα 3-1 τελικό

Μπορεί η Επισκοπή να κερδίζει αλλά συνεχίζει να πιέζει, η Καλαμάτα έχει ανέβει ψηλά

Φτάνουμε στο 90, η Καλαμάτα κοίταξε την Επισκοπή στα μάτια, αλλά για ακόμα μια φορά δεν κατάφερε να πάρει το παιχνίδι

Σκόρερ του τρίτου γκόλ είναι ο Πουλάκης

3-1 στο 84ο λεπτό και όλα τελειώνουν εδώ

Τα αποτελέσματα μέχρι τώρα είναι:

16.00: Προοδευτική – Αχαρναϊκός 0-1 (Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ)
(55′ Καλογερόπουλος)
* 52′ Δοκάρι για την Προοδευτική με τον Επιτροπάκη

16.00: Α.Ο. Γλυφάδας – Κόρινθος 1-1 (Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ)
(63′ Καϊμακαμούδης – 56′ Παππάς)

16.00: Αστέρας Μαγούλας – Φωστήρας 2-0 (Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ)
(39′ Αλεξίου, 78′)
* 35′ Αποβολή για τον Φωστήρα με απευθείας κόκκινη στον Παραρά
* 60′ Αποβολή και για τον Αστέρα με δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Έβερετ

16.00: Πανηλειακός – Παναιγιάλειος 0-0 (Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ)

16.00: Επισκοπή – Καλαμάτα 2-1 (Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ)
(6′, 29′ πεν. Τριανταφύλλου – 50′ Βασίλεφ)

Εθνικός Αστέρας – Χανιά 0-3 α.α.
Ρεπό: Ρούβας

80′ Κόρνερ για την Επισκοπή μετά από ένα μπλέξιμο ο Κυριακόπουλος μπλοκάρει

78′  Αλλαγή για την Καλαμάτα ο Βενεβέτης στη θέση του Τσιμικλή

Πολλά λάθη από τους παίκτες και των δύο ομάδων

70′ Παραμένει το 2-1 για την ομάδα του Ρεθύμνου
Στο 60΄ η Επισκοπή έχει ανεβάσει ρυθμούς και πιέζει για 3ο γκολ την εστία της Καλαμάτας

Καλή στιγμή για την Καλαμάτα φάουλ του Ρήγα περνά αουτ ενώ για λίγο δεν ακούμπησαν τη μπαλα οι Καντούτσης και Σκαρλάτος …
Στο 2-1 πλέον η αναμέτρηση στο 50′

Με γκολ για τη Μαύρη Θύελλα ξεκινά το Β ημίχρονο που ξαναμπαίνει στο παιχνίδι με το πλασε του Βασιλιεφ

Λήξη του Α ημιχρόνου … με την Επισκοπή να είναι μπροστά στο σκορ με 2-0 με 2 γκολ του Τάσου Τριανταφύλλου
45′ Η Καλαμάτα δεν μπορεί να αντιδράσει
38΄ Καλό σουτ του Βασίλιεφ η μπαλα περνάει λίγο άουτ
33′ Αρκετά νεύρα για τους ποδοσφαιριστές της Καλαμάτας …
29΄ Ο Τριανταφύλου από τα 11 βήματα κάνει το 2-0
28′ Πέναλτι για την Επισκοπή σε χέρι του Ψυχογιόπουλου
27′ Σουτ του Ηλιόπουλου μπλόκαρε ο Καλογεράκης
Παραμένει στο 25′ το 1-0 στην Επισκοπή χωρίς κατι το αξιοσημείωτο. Τα αποτελέσματα μέχρι στιγμής των άλλων αγώνων:

16.00: Προοδευτική – Αχαρναϊκός 0-0

16.00: Α.Ο. Γλυφάδας – Κόρινθος 0-0

16.00: Αστέρας Μαγούλας – Φωστήρας 0-0

16.00: Πανηλειακός – Παναιγιάλειος 1-0

(17′ Κολόκας)

Παραμένει το 1-0 στο 15′ με την Επισκοπή να πιέζει και για δεύτερο γκολ

Άσχημο ξεκίνημα για την ομάδα μας που βρίσκεται ήδη να κυνηγά στο σκορ …

Γκολ για την Επισκοπή στο 6ο μόλις λεπτό με απευθεία φαουλ του Τριανταφύλλου

Επισκοπή: Καλογεράκης, Μαραθιανός, Φραντζεσκάκης, Δελήμπασης, Γκέκος, Κοζανίδης, Τριανταφύλλου, Αργυράκης, Ψωμάς, Ταχμαζίδης και Ανωγειανάκης.

Καλαμάτα:  Κυριακόπουλος, Τρίψας, Σκαρλάτος, Ψυχογιόπουλος, Καντούτσης, Ρήγας, Τσιμικλής, Σαραντόπουλος, Γεωργιόπουλος, Βασίλιεφ , Ηλιόπουλος.

Ξεκινά σε λίγα λεπτά η δύσκολη εκτός έδρας αναμέτρηση για τη Μαύρη Θύελλα , με την ομάδα της Επισκοπής στο Ρέθυμνο