Παράπονα Γιέφτοβιτς για τη διαιτησία-Φόβοι για σοβαρό τραυματισμό του Πασά!

Με τη διαιτησία τα είχε ο προπονητής της Mαύρης Θύελλας Ζόραν Γιέφτοβιτς μετά τον αγώνα…. Μίλησε για άδικο αποτελέσμα στα Χανιά, και επικεντρώθηκε στη φάση του 14ου λεπτού που η Καλαμάτα ζήτησε πέναλτι σε ανατροπή του Πασά και ενώ το σκορ εκείνη την στιγμή ηταν στο 0-1.

Ο  Σέρβος τεχνικός ανέφερε χαρακτηριστικά:

Πιστεύω ότι στη φάση του 14' έγινε πέναλτι στον παίκτη μας και θα υπήρχε και αποβολή του τερματοφύλακα του ΑΟΧ, με πιθανότητα να γίνει το σκορ 0-2 και εκεί θα είχαμε τη νίκη στα χέρια μας. Θεωρώ ότι αδικηθήκαμε.

Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλύτεροι, ενώ στο δεύτερο μέρος ήμασταν κακοί. Ωστόσο, θεωρώ ότι το τελικό αποτέλεσμα μας αδικεί.

Εντωμεταξύ σε μαγνητική τομογραφία θα υποβληθεί σε λίγη ώρα στα Χανιά ο Άγης Πασάς ενώ υπάρχουν φόβοι για σοβαρό τραυματισμό του …

Τέλος στα Χανιά θα παραμείνει η ομάδα της Καλαμάτας  σήμερα το βράδυ λόγω του απαγορευτικού που ισχύει για τα πλοία ,ελέω της κακοκαιρίας και αναμένεται να αναχωρήσει αύριο από την Κρήτη.