Νίκη στη Μάνδρα για τη Μαύρη Θύελλα που την κρατά ζωντανή στο κυνήγι της ανόδου

Σπουδαίο διπλό πήρε η ομάδα της Καλαμάτας με 0-1, απέναντι στο Μανδραϊκό. Ύστερα από τη χθεσινή εκτός έδρας νίκη του Παναργειακού με 1-3 απέναντι στον Αιολικό, η νίκη για την τοπική μας ομάδα σήμερα ήταν μονόδρομος ώστε να διατηρηθεί σε κοντινή απόσταση. Η Καλαμάτα με ένα καλό δεύτερο ημίχρονο πήρε τη νίκη χαρις σε ένα γκολ που προήλθε από σουτ του Αργυρόπουλου και αφού βρηκε σώματα αμυντικών κατέληξε στα δίχτυα, στο 71ο λεπτό. Στη συνέχεια διαφύλαξε σωστά το υπερ της αποτέλεσμα και έφυγε από τη Μάνδρα με αυτή την υπερπολύτιμη νίκη για τη συνέχεια

Λήξη της αναμέτρησης, νίκη με 0-1 για την Καλαμάτα

Ανοίγει το σκορ στο 70ο λεπτό η Μαύρη Θύελλα στη Μάνδρα με σουτ του Αργυρόπουλου και αφού η μπάλα βρήκε και σε αμυντικό των γηπεδούχων

Στο δεύτερο ημίχρονο βρίσκεται η αναμέτρηση της Καλαμάτας με τον Μανδραϊκό με τις 2 ομάδες ισόπαλες στο 0-0. Αυτή την ώρα βρισκόμαστε στο 60ο λεπτό και η τοπική μας ομάδα πιέζει με την έναρξη της επανάληψης.

Μανδραϊκός: Ρόππας, Ιατρού, Καμπάσης, Φερέντος, Κρητικός, Σιγάλας, Μανασίδης, Ακούτσι, Μπεγλετσής, Αμπντουραχμάνι. Ζαχαράτος

Καλαμάτα: Πάππος, Μαρτίνος, Τριάντος, Χριστοφιλέας, Ρούσης, Τσάτσος, Νιφορόπουλος, Καλανατζής,  Λουμπαρδέας, Σαλαπάτας, Σκάρος