Τη βασιλόπιτά του για τη νέα χρονιά έκοψε προχθές το μεσημέρι ο Δικηγορικός Σύλλογος Κυπαρισσίας, στην αίθουσά του στο Δικαστικό Μέγαρο Κυπαρισσίας!
Ο πρόεδρος του πρώτου επιστημονικού συλλόγου της Τριφυλίας, Θανάσης Πετρόπουλος, και τα μέλη του Συλλόγου, καθώς και η δικαστική ηγεσία του Πρωτοδικείου και Ειρηνοδικείου Κυπαρισσίας, όπως και οι εργαζόμενοι σε Πρωτοδικείο και Ειρηνοδικείο, έκοψαν την πίτα τους ανταλλάσσοντας ευχές και συζητώντας χαλαρά και ευδιάθετα!
![](https://www.tharrosnews.gr/wp-content/uploads/2023/02/IMG_2438-2-1024x690.jpg)
Η ατμόσφαιρα ήταν γιορτινή και τα χαμόγελα λαμπερά, ενώ παράλληλα είναι ισχυρό το σθένος της διεκδίκησης των αιτημάτων του Συλλόγου που βρίσκεται σε αγωνιστική κινητοποίηση.
Του Ηλία Γιαννόπουλου