«Σκληρός» για τα …δόντια του Διαβολιτσίου ο Παναργειακός

Ως ένα από τα κομβικά παιχνίδια για την παραμονή στη Γ’ Εθνική αντιμετώπιζε ο ΑΟ Διαβολιτσίου τη σημερινή αναμέτρηση στο παγωμένο γήπεδο του Ασπροχώματος με τον Παναργειακό.

Αποδείχθηκε όμως ότι οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι και πήραν μια αρκετά εύκολη νίκη με σκορ 1-3, έχοντας και χαμένο πέναλτι στις αρχές του β’ ημιχρόνου.

Ο Παναργειακός είχε ανοίξει νωρίς το σκορ, μόλις στο 13ο λεπτό με μακρινό σουτ του Ντε Σόουζα και παρ’ ότι ο ΑΟΔ αντέδρασε και ισοφάρισε αρκετά γρήγορα με κεφαλιά του Καντούτση.

Στο β’ ημίχρονο η ομάδα του κ. Βαζάκα πέτυχε δύο ακόμη γκολ, με τον Ντε Σόουζα και πάλι στο 65’ και τον Τσιώλη στο 88’, παρ’ ότι αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο για περίπου 20 λεπτά, εξαιτίας της αποβολής του Πλαστουργού (στο 50’ ο Χαλιαδάκης είχε αστοχήσει σε πέναλτι, στέλνοντας τη μπάλα άουτ).