Το Διαβολίτσι 3-1 τη Θύελλα, ήττα στο ντέρμπι παραμονής με την Αχαϊκή για τον Πάμισο

Με περίπου δέκα λεπτά καθυστέρησε ξεκίνησε το σημερινό απογευματινό παιχνίδι του ΑΟ Διαβολιτσίου με τη Θύελλα Πατρών για την 9η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής, με τους Αχαιούς να καταθέτουν ένσταση ακαταλληλότητας και μη αδειοδότησης του γηπέδου «Καπετάν Βασίλης Κωνσταντακόπουλος».

Αυτό όμως δεν πτόησε το μεσσηνιακό συγκρότημα, ίσως του έδωσε και περεταίρω κίνητρο, με αποτέλεσμα να φτάσει σε μια εύκολη νίκη, με σκορ 3-0, χάρις σε δύο γκολ που σημείωσε στο ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου Αθανασόπουλου, για έρθει στο 60’ ο Τσάτσος να σφραγίσει τη νίκη της ομάδας του. Μείωσε η Θύελλα στις καθυστερήσεις του αγώνα (93′) με πέναλτι που εκτέλεσε ο Αγουρίδης.

Αντίθετα, η μέρα δεν ήταν καλή για τον Πάμισο Μεσσήνης, ο οποίος ηττήθηκε στο εκτός έδρας ντέρμπι παραμονής με την Αχαϊκή, με σκορ 2-0 (Ανδρεόπουλος, Αντωνόπουλος τα γκολ στο β’ ημίχρονο).

13           Τσιλιβή 2

-Παναιγιάλειος, Βάρδα, Σκουλικάδο και Τσιλιβή έχουν 9 αγώνες και οι υπόλοιπες ομάδες 8.