Συνέχισε νικηφόρα και στη Βάρδα το Διαβολίτσι

Τη θέση του στην 3η θέση στον 4ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής επιβεβαίωσε και εδραίωσε ο ΑΟ Διαβολιτσίου με ένα ακόμη σημαντικό 2πλό, αυτή τη φορά στην Ηλεία κόντρα στον ΠΑΟ Βάρδας, έναν αντίπαλο που έπαιζε ένα από τα τελευταία του χαρτιά για παραμονή.

Το μεσσηνιακό συγκρότημα επικράτησε με 0-1 χάρις στο γκολ που πέτυχε μόλις στο 10ο λεπτό Καντούτσης με κεφαλιά, ενώ στο φινάλε του ημιχρόνου ο Καπατσώρης κράτησε ουσιαστικά τη νίκη του ΑΟΔ, καθώς απέκρουσε πέναλτι που εκτέλεσε ο Πολίτης.

ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ (Χρήστος Παρασκευόπουλος): Βορύλλας, Πολίτης, Καφεντζής, Σακελλαρόπουλος, Νικολακόπουλος, Τσιρίκος, Λαθύρης (85΄ Παλούμπης), Φερεκίδης (60΄ Παπασπηλιόπουλος), Κουλούρης (85΄ Βασιλόπουλος), Σταυρόπουλος (60΄ Πλαστουργός), Πυρρής.
ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ (Μάρκος Στεφανίδης-Γιάννης Αντωνόπουλος): Καπατσώρης, Πιτσιλής, Θώδης, Μπαλόπουλος, Καντούτσης, Στραβάκος, Πάγια (67΄ Βελλής), Δημητρίου, Ηλιόπουλος, Τσιγαρίδης (67΄ Γουέσλεϊ, 85΄ λ.τρ. Χαρλέπας), Μουλιάτος (56΄ Μιχαλόπουλος).