Πρώτο 3ποντο στη Ζάκυνθο ο Πάμισος, εντός έδρας ήττα το Διαβολίτσι

Η διπλή …μεσσηνιακoζακυνθινή «μάχη» της Γ’ Εθνικής έληξε με χαμόγελα για τον Πάμισο και απογοήτευση για τον ΑΟ Διαβολιτσίου. Κατά τη 2η αγωνιστική του 9ου Ομίλου που διεξήχθη σήμερα Κυριακή 18 Οκτωβρίου η ομάδα της Μεσσήνης κέρδισε στο νησί το Τσιλιβή με 0-1, χάρις στο γκολ που πέτυχε στο 33’ ο Γεωργιόπουλος, ενώ ο ΑΟΔ υπέστη ήττα σοκ στο γήπεδο Καπετάν Βασίλης Κωνσταντακόπουλος, με 0-2 από τον ΑΠΣ Ζάκυνθο. Η ομάδα του Αλέξη Μαντζούνη έχασε την ευκαιρία να «καθαρίσει» το ματς από το α’ ημίχρονο, οπότε και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες και τελικά το πλήρωσε με τους φιλοξενούμενους να βρίσκουν δύο φορές δίχτυα στο β’ ημίχρονο (65’ Σούρμπης και 73’ με πέναλτι ο Κούνια) και να φεύγουν από τη Μεσσηνία με ένα μεγάλο 3ποντο, που τους φέρνει πρωτοπόρους του Ομίλου. Αξίζει να σημειωθεί ότι, έστω και με μεγάλη καθυστέρηση, η ΕΠΟ αποφάσισε τελικά το Σάββατο την αναβολή του αγώνα Διαγόρας Βραχνέικων-Αίαντας Γαστούνης, εξαιτίας τεσσάρων συνολικά κρουσμάτων κορωνοϊού που ανιχνεύθηκαν σε ποδοσφαιριστές του αχαϊκού συγκροτήματος.

13. ΑΟ Τσιλιβή  0              1-4

-Εκκρεμεί ο αγώνας Βραχνέικα-Γαστούνη, ενώ έχουν κάνει το ρεπό τους Ναυπακτιακός Αστέρας και Θύελλα Πατρών.