Λευκή ισοπαλία αντί για 3ποντο και στην Πάτρα το Διαβολίτσι

Χωρίς νίκη και με μια πέμπτη ισοπαλία κλείνει η χρονιά για τον ΑΟ Διαβολιτσίου. Το μεσσηνιακό συγκρότημα βρέθηκε χθες στην Αχαΐα (γήπεδο Προσφυγικών) για την αναμέτρηση της 7ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής και παρ’ ότι είχε τις ευκαιρίες για τη νίκη, κόλλησε στο 0-0 με τον ΑΠΣ Πάτραι.

Μεταξύ άλλων, το μεσσηνιακό συγκρότημα είχε στο α’ ημίχρονο μια μεγάλη φάση με τον Πάγια (έβγαινε μόνος στην αντεπίθεση, αλλά άνοιξε τη μπάλα και ο Βορύλλας μπλόκαρε), ένα γκολ του Αλεξανδρή που ακυρώθηκε για οφ σάιντ –οι παίκτες του ΑΟΔ θεωρούν ότι ήταν μια κακή διαιτητική απόφαση- και ένα δοκάρι σε απ’ ευθείας εκτέλεση κόρνερ του Δημητρίου με τη συμπλήρωση του 45λέπτου.

Στο β’ ημίχρονο το Διαβολίτσι είχε και πάλι μια σημαντική ευκαιρία με τον Μουλιάτο, ενώ περίπου ένα δεκάλεπτο πριν το τέλος του αγώνα ο Ηλιόπουλος έφτασε πολύ κοντά στο 0-1 και την πολυπόθητη νίκη, όμως ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων κατέβασε και πάλι τα …ρολά.

ΠΑΤΡΑΙ (Ανδρέας Ζήκος): Βορύλλας, Ζελενίτσας, Ζέλος, Γιαννόπουλος (75΄ Στανής), Μαστραντωνάκης, Β. Γερογιάννης, Σαμπανέι (80΄ Λιμάτσι), Ν. Βλασόπουλος (86’ Σ. Γερογιάννης), Κυβελίδης, Φούφουλας, Θ. Βλασόπουλος.

ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ (Κώστας Παλαμάρας): Καπατσώρης, Θώδης, Μπούνας, Μπαλόπουλος, Σταματελόπουλος, Πιτσιλής, Δημητρίου, Πάγια (85’ Ζαραφέτας), Μουλιάτος (63΄ Τσιγαρίδης), Αλεξανδρής (84’ Γκελγκέρια), Ηλιόπουλος.